نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

سوالات متداول :

۱/ آیا از مخازن پلی اتیلن برای مایعات دیگر هم میشود استفاده کرد ؟

با توجه به اینکه مواد تشکیل دهنده این مخازن از جنس پلی اتیلن و دارای تاییدیه های وزارت بهداشت و گواهی نامه Food Grade بودن است از آن برای نگهداری انواع مایعات می توان استفاده کرد. ضمنا با توجه به اینکه پلی اتیلن پیوند آزاد ندارد و از لحاظ شیمیایی غیرفعال است از این مخازن برای نگهداری انواع مایعات غذایی ، اسیدها، مواد شیمیایی و نفتی می توان استفاده نمود

۲/ آیا طعم و مزه آب آشامیدنی در مخازن پلی اتیلن تغییر میکند ؟

در صورت استفاده از مواد اولیه مرغوب و استاندارد دارای تاییدیه وزارت بهداشت ، زمان پخت استاندارد محصول و عدم استفاده از افزودنی های نامتعارف در فرآیند تولید نباید هیچگونه تغییری در رنگ ، بو و مزه مایع نگهداری شده داخل مخزن ایجاد شود.

۳/ علت نصب سرریز در مخازن چیست ؟ و در صورت عدم نصب چه مشکلی برای محصول بوجود می آید ؟

به طور کلی سرریز در مخازن جهت کنترل سطح آب داخل مخزن بکار می رود و در مواقع پر یا خالی شدن مخزن از تغییر شکل مخزن (دفرمگی) آن جلوگیری می کند.

 ۴/ با وجود نصب فلوتر (شناور) روی مخزن آیا نیازی به نصب سرریز میباشد ؟

فلوتر(شناور) نقش کنترل سطح آب مخزن را دارد و در مواقع پر یا خالی شدن به عنوان یک تنظیم کننده عمل می کند.

۵/ کدام یک از مخازن برای نگهداری انواع اسید مناسب تر است ؟

مخازن عمودی ، این مخازن به دلیل شکل ظاهری که دارند (طراحی و مهندس استوانه ای شکل و سطح مقطعی که برای نگهداری انواع مایعات اسیدی انتخاب مناسب تری هستند) .

۶/ آیا مخازن پلی اتیلن ضد جلبک هستند؟

بله، مخازن سه لایه به علت داشتن یک لایه جلوگیری کننده نفوذ نور خورشید به داخل مخزن کاملاً ضد جلبک هستند . ضمناً در صورتیکه از مخازن تک لایه و دو لایه در مکانهای مناسب (به پاسخ سوال ۳ رجوع شود) استفاده شوند، جلبک در آنها نیز رشد نخواهد کرد .

۷/ آیا این مخازن را می توان به صورت تحت فشار مورد استفاده قرار داد؟

خیر، این مخازن فقط جهت استفاده در فشار اتمسفری طراحی و تولید شده اند.

۸/ آیا یخ زدن آب موجب آسیب دیدن مخزن می گردد؟

خیر، یخ زدگی آب به خودی خود موجب آسیب دیدن مخزن نمی شود فقط باید اطمینان حاصل گردد که فضای خالی در بالای مخزن جهت انبساط آب در دمای صفر تا ۴ – درجه سانتی گراد وجود داشته باشد.

۹/ عمر مخازن پلی اتیلن چقدر است؟

شرایط مختلفی وجود دارند که هر یک به نوبه خود بر عمر مخزن اثر می گذارند: نوع و دمای موادی که در مخزن نگهداری می شوند: اگر مخازن در دمایی که جهت کاربری در آن طراحی نشده اند مورد استفاده قرار گیرند عمر کوتاه تری خواهند داشت. برخی از مواد شیمیایی اثرات بلند مدت برروی پلی اتیلن دارند. به عنوان مثال محلول هیپو کلریت سدیم (آب ژاول) در اثر مجاورت با نور خورشید و افزایش دما تخریب می شود. این امر باعث ایجاد رسوب در کف مخزن می شود و در صورتی که این رسوبات به صورت ادواری از کف پاک شوند، عمر مخزن افزایش خواهد یافت. نحوه استقرار مخزن: یکی از مهمترین عواملی که برعمر مخزن اثر می گذارد عدم استقرار صحیح مخزن است. جهت آگاهی به دستور العمل نحوه صحیح استفاده از مخازن مراجعه کنید. این دستورالعمل به همراه برگه گارانتی توسط نمایندگی مجاز محصولات مجتمع پلاستیک طبرستان تحویل شما خواهد شد. مجاورت در برابر نور خورشید و اشعه ماوراءبنفش: مخازنی که در فضاهای سرپوشیده نگهداری می شوند عمر بیشتری نسبت به مخازنی دارند که در مجاورت اشعه ماوراء بنفش خورشید نگهداری می شوند. نحوه کاربری مخزن: مخازنی که جهت نگهداری سیالات به کار می روند و میزان سیال در آنها همیشه در یک سطح مشخص باقی می ماند عمر بیشتری از مخازنی دارند که دائماً در معرض پر و خالی شدن قرار دارند. ضمناً مخازنی که در یک مکان خاص نصب و نگهداری می شوند از مخازنی که دائماً در حال انتقال و حمل و نقل هستند به علت قرار گرفتن در معرض تنش های کمتر، عمر بیشتری دارند.

۱۰/ فرق بین مخازن افقی و عمودی ازنظرکیفیت چیست؟

فرق بین مخازن افقی و عمودی در وزن محصول و طراحی آن میباشد. مواد اولیه، پروسه تولید و کیفیت محصولات همگی یکسان بوده است.

۱۱/ آیادرصورت شکستگی یا سوراخ شدن قسمتی ازمخزن، امکان تعمیر آن وجود دارد؟

بله

دیدگاهتان را بنویسید