مخزن آب مکعبی عمودی پلی اتیلن – پلاستیکی

مخزن آب مکعبی عمودی پلی اتیلن – پلاستیکی

امروزه پر استفاده‌ترین مخزن‌ها، مخازن پلی اتیلن هستند که در تمای صنایع مانند ساختمان‌سازی، شیمیایی، کشاورزی، غذایی و بسیاری موارد دیگر به کار برده می‌شوند. مخزن مکعبی عمودی / آسان رو پلی اتیلن هم یکی از این مخازن پرکاربرد است.

مخازن عمودی مانند یک استوانه روی سطح مقطع خود به صورت ایستاده قرار می‌گیرند. مخزن عمودی از نوع مکعبی، همانطور که از نام آن پیدا است، با سطح مقطعی مکعبی طراحی شده است. این مخزن در ارتفاع‌های متفاوت کوتاه و بلند تولید می‌شود.

در صورتی که فضای شما محدودیت عرضی دارد، مخزن مکعبی عمودی / آسان رو پلی اتیلن، بهترین گزینه است. برای مکان‌هایی با ورودی باریک، مخازن مکعبی عمودی به راحتی عبور داده می‌شوند. این مخزن‌های عمودی در انواع متفاوت تک‌لایه، دو لایه، سه‌لایه سفید و رنگی، چهارلایه فوم‌دار و پنج‌لایه تولید می‌شوند.

بارگذاری ...

مزایای مخزن آسان رو مکعبی

از ویژگی‌های این مخازن، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی
  • وزن سبک
  • نصب و جابجایی آسان
  • مقاوم در برابر ضربه، خورندگی و زنگ‌زدگی
  • مقاوم در برابر اشعه UV، جلبک و باکتری

مزیت مخزن مکعبی  عمودی چندلایه

مخزن تک‌لایه امکان عبور نور از جداره را فراهم می‌کند که به این ترتیب، امکان رشد جلبک و در نهایت، فعالیت باکتری‌های بی‌هوازی به وجود می‌آید که موجب تغییر رنگ و بوی مایعات موجود در مخازن می‌شود. در مخازن چندلایه، لایه میانی از رنگ مشکی ساخته شده است تا مانع از عبور نور خورشید به درون مخزن شود. به این ترتیب، دیگر مایعات دچار تغییر خواص شیمیایی نمی‌شوند.

نکات مهم نصب مخازن آسان رو

دقت داشته باشید که مخزن مکعبی عمودی / آسان رو پلی اتیلن را به هیچ‌وجه تحت فشار قرار ندهید؛ این کار موجب «هوابند» شدن مخازن می‌شود که برای جلوگیری از آن، می‌توانید روی مخزن، ونت یا هواکش نصب کنید.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در نصب و نگهداری مخازن مکعبی عمودی، اجتناب از قرار دادن اجسام سنگین روی آن‌ها است. هیچ شخص یا وسیله‌ای نباید روی مخزن قرار گیرد، در غیر این صورت، ساختار مخزن دچار مشکل می‌شود.

مخازن آب پلی اتیلن را برای پشت وانت، نیسان یا خاور استفاده نکنید. طراحی این مخزن‌ها مناسب این نوع جابجایی‌ها نیست؛ چرا که حین حرکت وسایل نقلیه، دچار تلاطم و آسیب می‌شوند. شما می‌توانید به این منظور از مخازن مخصوص دیگری استفاده کنید.