مخزن آب شرب – آب بهداشتی آشامیدنی

مخزن آب بهداشتی آشامیدنی

نکته مهمی که پیش از خرید مخزن آب شرب باید به آن توجه کنید ضد جلبک بودن و آنتی باکتریال بودن مخزن آب و مایعات است. به‌خصوص برای مصارف خانگی باید به این نکته توجه کنید که مخازن آب در جایی مانند پشت‌بام نصب می‌شوند و نور به آن تابیده خواهد شد. در صورتی که مخزن موردنظر قابلیت آنتی باکتریال و ضد جلبک بودن نداشته باشد، در چنین شرایطی آب داخل مخزن مستعد رشد جلبک و انواع باکتری است که این آب برای مصارف بهداشتی کاملاً غیرقابل‌استفاده است.

مهم‌ترین ویژگی که یک منبع آب پلی اتیلن باید از آن برخوردار باشد، استاندارد بودن است. دقت کنید تنها در صورتی که مخزن خریداری شده توسط شما یک مخزن استاندارد باشد می‌تواند سلامت آب و بهداشتی بودن آن را تضمین کند. چون این آب قرار است مورد مصرف خوراکی هم قرار بگیرد پس باید کاملا سالم و بهداشتی باشد تا سلامت مصرف‌کنندگان را به خطر نیندازد. لازم به ذکر است برخی از مخازن هستند که نور خورشید را به داخل خود عبور می‌دهند و موجب رشد جلبک در آب می‌شوند. خوشبختانه مخزن پلی اتیلن اینگونه نیست.

مخزن ذخیره آب یک ابزار نگهداری است که باید نشان سیب سلامت را از سازمان غذا و دارو دریافت کند تا از هر جهت قابل اطمینان باشد. این سازمان در زمینه تایید سلامت وسایلی که در جهت حفظ و نگهداری و حمل آب آشامیدنی و انواع خوراکی‌ها به کار می‌روند فعالیت می‌کند. گواهی سیب سلامت نشان می‌دهد منبع آب خانگی مورد استفاده با آب آشامیدنی سازگاری دارد و آن را بدون اینکه دچار تغییر و تحول کند به مدت طولانی نگه می‌دارد. مخزن پلی اتیلن نشان سیب سلامت را دارد و از این جهت کاملا قابل اطمینان است.

بارگذاری ...