راهنمای خرید و استفاده از مخزن های پلاستیکی پلی اتیلن

هوای اضافی پمپ و لوله ها

در این مقاله قصد داریم یکی از مشکلات شایع بعد از نصب مخزن آب و پمپ آب را مورد بررسی قرار دهیم، هوای اضافی پمپ و لوله ها یکی از مسائل و مشکلاتی است که بعد از نصب ممکن است با آن مواجه شویم، در اینجا به راهکارهای مناسب برای حل این مشکل می پردازیم.

یکی از معایب هواگیری پمپ آب عدم پمپاژ صحیح آب می باشد؛ به عبارت دیگر زمانیکه پمپ هوا داشته باشد عمل مکش به خوبی انجام می شود، اما پمپاژ آن به دلیل وجود هوا در خط لوله به درستی صورت نمی گیرد.

هواگیری پمپ آب زمانی اتفاق می افتد که مقدار هوای موجود در شبکه پمپ از یک مقدار مشخص و مجاز تجاوز نماید. زمانی که هوا به دهانه مکش پمپ برسد در اصل یک خلاء ایجاد شده و اجازه مکش آب را به پمپ آب نمی دهد و همین موضوع سبب هواگیری پمپ آب می شود.

عوامل مختلفی سبب هوا گرفتن پمپ آب می شود در ادامه به بررسی علل هوا گرفتن پمپ آب می پردازیم، گاهی اوقات هواگیری پمپ آب به دلیل عدم توجه به جریان لوله ها هنگام نصب پمپ می باشد؛ همچنین تعمیرات خطوط لوله ساختمان نیز می تواند تأثیر مستقیمی بر هوا گرفتن لوله های ساختمان و پمپ آب بگذارد.

 

عوامل هوا گرفتن پمپ آب خانگی.

 

 1. عوامل موثری سبب هوا گرفتن پمپ آب می شود که بایستی در ابتدا ریشه ی هوا گرفتن پمپ مشخص شود.
 2. بررسی لوله و پمپ آب که آیا ترک و شکستگی سبب هوا گرفتن پمپ می شود.
 3. بررسی اتصالات پمپ و ارتفاع تنظیم پمپ.
 4. ممکن است آب منبع تخلیه شده باشد و آبی در پمپ نباشد.
 5. واشر یا اورینگ پمپ ممکن است مشکل داشته باشد.
 6. پمپ آب دچار یخ زدگی شده باشد.

چه زمانی باید برای هواگیری پمپ اقدام کنیم؟

 

 1. پمپ آب قطع نشود و یکسره به فعالیت خود ادامه دهد.
 2. هیچ شیری باز نیست اما پمپ کار می کند.
 3. موتور پمپ آب کار نکند.
 4. سر و صدا و یا لرزش زیاد پمپ و در ادامه داغ کردن آن
 5. برای هوا گیری پمپ آب خانگی بایستی در ابتدا برق مربوط به پمپ آب را قطع نمایید تا از شروع فعالیت ناگهانی پمپ آب جلوگیری گردد. در صورتیکه پمپ آب خانگی به صورت مکرر دچار هواگیری گردد قطعاً مشکل فنی وجود دارد؛ همچنین پمپ آب خانگی به دلیل استقرار نامناسب نیز امکان هواگیری دارد.

 

 

مراحل هواگیری پمپ آب

 1. اول باید برق پمپ را قطع کنید تا در هنگام هواگیری، پمپ آب خانگی شروع به کار نکند.
 2. شیر آب را باز بگذارید تا آب باقیمانده داخل لوله‌های آب خارج شود.
 3. منطقه مخصوص آب ریختن که اصطلاحا پرایم پمپ آب می‌گوییم را را پیدا کنید. این ورودی، به طور معمول مربع شکل و یا شش ضلعی می‌باشد.
 4. درب ورودی آب پرایم را با آچار فرانسه باز کنید.
 5. اگر پمپ شما به یک منبع متصل است، برای هواگیری پمپ آب خانگی تقریبا یک پارچ آب را به آرامی‌ و با استفاده از قیف داخل پرایم بریزید تا جایی که آب به لبه ورودی پرایم برسد، اگر پمپ به چاه متصل است، به مقدار بیشتری آب احتیاج خواهید داشت.
 6. وقتی آب به لبه پرایم رسید، حباب‌هایی را خواهید دید.
 7. صبر کنید تا دیگر حبابی در ورودی پرایم دیده نشود. وقتی که دیگر حباب از پرایم خارج نشد، هواگیری پمپ انجام شده است و می‌توانید درب پرایم رامحکم ببندید.
 8. دریچه خروجی آب را باز کنید و برق پمپ را هم وصل کنید.
 9. به عقربه فشارسنج پمپ توجه کنید. باید فشاری بالاتر را نشان دهد و پس از انجام هواگیری پمپ، به صورت ناگهانی افزایش پیدا کند.
هوای اضافی پمپ و لوله ها

علت هواگیری لوله ها

مهمترین دلیل، وجود حباب‌های هوا درون لوله‌های آب هستند، که اجازه جریان آزادانه آب را نمی‌دهند. در واقع می‌توانیم بگوییم که علت اصلی هوا گرفتن لوله آب، ایجاد حباب‌های هوا در پیچ و خم‌های لوله آب می‌باشد.
باید بگوییم که لوله‌های آب سرد نسبت به لوله‌های آب گرم فشار کمتری را دارند. و علت هوا گرفتن لوله آب گرم می‌تواند همین فشار بیشتر که در نتیجه گرما است باشد و در بیشتر ساختمان‌ها نیاز به هواگیری لوله آب گرم زیادتر پیش می‌آید.

مراحل هواگیری لوله آب گرم

هوا گرفتن لوله آب گرم، علاوه بر سر و صدا و فشار غیر طبیعی آب گرم، باعث می‌شود شوفاژ، پکیج و رادیاتور سرد ‌شوند و به همین دیل هواگیری لوله آب گرم واجب و لازم است. برای یادگیری طریقه هواگیری لوله‌ های آب گرم، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. قبل از انجام هواگیری لوله آب گرم، اول سیستم آب گرمکن خود را خاموش کنید و تقریبا ۱ ساعت صبر کنید تا آب سرد شود.
 2. وروردی آب سیستم گرمایش را باز بگذارید.
 3. در بالاترین جای سیستم آب گرم، در اکثر مواقع یک شیر برای هواگیری لوله آب گرم تعبیه شده است. قبل از هواگیری لوله آب گرم، زیر این شیر سطلی بگذارید.
 4. وقتی شیر را باز کنید هواگیری لوله آب گرم انجام میشود. تا هنگامی که صدای خروج هوا تمام شود و آب به آرامی‌ از شیر خارج شود تحمل کنید.
 5. بعد از تمام شدن هواگیری لوله آب گرم از طریق سیستم، تمام شیرهای آب گرم منزل را باز بگذارید تا هوای باقیمانده در لوله‌ها از شیر خارج شود و هواگیری لوله آب گرم به طور کامل انجام شود.
 6. در پایان شیر هواگیری را ببندید و دوباره سیستم را راه اندازی کنید.

مراحل هواگیری لوله آب سرد

مراحل زیر برای انجام هواگیری لوله آب سرد بیان شده است :

 1. اول دریچه اصلی ورودی آب خانه را باز کنید.
 2. در ادامه همه‌ی شیرهای خانه را به نوبت باز کنید تا هواگیری لوله آب سرد کامل انجام گیرد و هوای داخل تمامی‌ لوله‌ها خارج شوند.
 3. هنگامی که آب به حالت نرمال و بدون هیچ گونه سرو صدا و یا فشاری از شیر خارج شد، یعنی که هواگیری لوله آب سرد کامل انجام شده است.

اگر شیر هواگیری خراب شد چکار انجام دهیم؟

گاها برای برخی پیش می‌آید که برای هواگیری آب گرم که اقدام می‌کنند با بسته بودن شیر هواگیری یا شیر اطمینان مواجه می‌شوند به این صورت که آب از این شیرها خارج نمی‌شود.

خوب این موضوع خیلی خطرناک است؛ زیرا این شیرها تنها وظیفه هواگیری را ندارند.

وجود این شیرها باعث می‌شود تا در صورت بالا رفتن دما بیش از اندازه طبیعی این شیرها وارد عمل شده و آب را تخلیه کنند تا مدار و یا لوله‌ها آسیب نبینند و یا باعث ترکیدگی منبع آب گرم نشود.

بنابراین باید این شیرها حداقل برای هواگیری مدار هم که شده گاها تست شوند.

اگر شیر اطمینان خراب بود باید تعویض شود.

راه حل تعویض این شیرها در هر منبع گرمایشی متفاوت است، اما بصورت کلی باید نمونه مشابه آن را تهیه کنید و بعدا با آچار لوله‌گیر و یا فرانسه شیر اطمینان را باز کنید و آن را تعویض کنید.

برای این کار مطابق روش زیر عمل کنید. اگر قصد تهیه آچار فرانسه را دارید، راهنمای خرید بهترین سایز و مارک آچار فرانسه می تواند به شما کمک کند.

 1. شیر ورودی آب منبع را ببندید
 2. مشعل را خاموش کنید
 3. اجازه دهید آب سرد شود
 4. شیلنگی به خروجی پایین منبع اتصال دهید و آن را داخل سطلی قرار دهید. این کار برای منابع آب گرم و آبگرمکن‌های مخزنی ضروری است تا آب سر ریز نشود و همه جا خیس نشود.
 5. برای آبگرمکن ها باید سطلی زیرمحل اتصال شیر اطمینان قرار داده شود و یکی از شیرهای مصرفی آب گرم هم باز شود.
 6. شیر اطمینان را باز کنید
 7. شیر اطمینان جدید را با استفاده از نوار تفلون مناسب در جای شیر تفلون قبلی ببندید.
 8. شیلنگ را از خروجی آب پایین منبع باز کنید و خروجی را ببندید.
 9. والو ورودی را باز کنید.
 10. هواگیری را مطابق بالا انجام دهید
 11. مشعل را روشن کنید.

نکات مهم درباره هوای اضافی پمپ و لوله ها و هواگیری آن ها

 1. پمپ آب خانگی اغلب اتومات هستند و به همین دلیل نباید در هنگام باز و بسته کردن برای تعمیر پمپ آب خانگی و یا به منظور هواگیری پمپ آب به برق وصل باشد.
 2. اگر احتمالا در هنگام هواگیری از وجود نشتی در زیر پمپ و یا در مسیر لوله ها اطلاع پیدا کردید بهتر است قبل از ادامه هوا گیری این موضوع را با کارشناسان متخصص مطرح نمایید.
 3. پمپ آب خانگی نباید به سادگی هوا بگیرد و تنها پس از راه اندازی اولیه به یک بار هوا گیری نیاز دارد؛ اما اگر این موضوع مرتبا تکرار می شود قطعا مشکلی فنی وجود دارد
 4. پمپ آب خانگی بعضا به دلایل استقرار نا مناسب ممکن است هوا بگیرد.
 5. قبل از اینکه دلیل اصلی هوا گرفتن پمپ را نیافته اید به هیچ عنوان دست به پمپ نزنید.
 6. اگر بی دلیل پمپ شما یکسره شده و مرتبا کار می کند ممکن است یکی از دلایل آن هوا گرفتن پمپ آب خانگی باشد ولی این تنها یکی از دلایل ممکن می باشد و دلایلی دیگری هم می تواند در این موضوع دخیل باشد.
 7. اگر پس ازتعمیرات در سیستم لوله کشی خانه و یا پمپ، پمپ بصورت یکسره کار می کند دلیل آن به احتمال زیاد هوا گرفتن پمپ آب خانگی است.
 8. برخی از پمپ ها اصولا هوا بگیر نیستند، زیرا عملیات پرایم و یا هواگیری را بصورت اتومات خودشان انجام می دهند پس بهتر است قبل از اینکه پمپ را باز کنید اطمینان یابید که پمپ شما از آن دسته پمپ ها نباشد.

کلام آخر

در این مقاله درباره هوای اضافی پمپ و لوله ها و هواگیری آن ها بحث کردیم، شما مشتریان عزیز می توانید با مراجعه به وبسایت مخزن مارکت دات کام و رفتن به قسمت راهنمای خرید تمامی سوالات و مشکلات خود را برطرف نمایید و همچنینی از قسمت فروشگاه محصول مورد نظر خود را انتخاب و سپس خریداری نمایید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۴۰۰۰ لیتری

محصولات فروشگاه مخزن مارکت از تنوع اشکال و لیتراژ بالایی برخوردار هستند؛ همچنین این فروشگاه برند های مختلفی را در بردارد تا شما مشتریان عزیز بتوانید با مقایسه کیفیت و قیمت محصولات بهترین گزینه را انتخاب و سپس خریداری نمایید، مخزن ۴۰۰۰ لیتری یکی از محصولات پر طرفدار و پرکاربرد فروشگاه مخزن مارکت می باشد که در ادامه به بررسی این محصول خواهیم پرداخت.

تانکر آب پلاستیکی

تانکر آب پلاستیکی یا همان مخزن آب پلی اتیلن یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین محصولات پلی اتیلن به شمار می آید. امروزه به واسطه وجود مشکل کم آبی استفاده از این محصول برای اکثر مردم لازم و ضروری شده است.

تانکر آب یا مخزن آب یک محفظه برای ذخیره‌سازی آب است. توجه و نیاز به یک منبع آب، جهت ذخیره‌سازی آب آشامیدنی، آبیاری کشاورزی، مهار آتش، دامپروری، تولید مواد شیمیایی، آماده‌سازی مواد غذایی و همچنین بسیاری از مصارف دیگر استفاده می‌شود.

تانکر آب پلی اتیلن همانطور که از نامش پیداست از پلی اتیلن تولید شده است و در حال حاضر یکی از متداولترین تانکر های تولید شده در ایران است. تانکر یا مخزن آب پلی اتیلن از نظر قیمت ازتانکر فلزی معمولاً ارزان تر است و در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز مقاوم است اما در برابر ضربات شدید و یا پارگی نسبت به مخازن فلزی مقاومت کمتری دارد.

مخزن آب پلی اتیلن در ایران عمدتاً با استفاده از روش قالب گیری دورانی تولید می شود و در مدل های تک لایه و سه لایه طراحی و ساخته می شوند. در مدل های سه لایه یک لایه مشکی رنگ با جلوگیری از ورود نور به داخل مخزن از رشد جلبک در داخل آب مخزن یا تانکر جلوگیری می نماید.

پلی اتیلن ها از نظر مصرف در میان پرمصرف ترین پلیمرها قرار دارند. بر حسب میزان سختی و افزودنی های مختلف هر پلی اتیلن برای کاربرد مشخصی مصرف می شود. یکی از گروه های آن ها، پلی اتیلن سنگین یا با چگالی بالا می باشد که از آن برای ساخت تانکرهای نگهداری مایعات استفاده می شود.

مخازن پلی اتیلن تانکرهایی هستند که به جهت رعایت اصول بهداشتی، کاهش هزینه های نگهداری مایعات و قابلیت در دسترس بودن همیشگی به صورت سه لایه ساخته می شوند.

مخازن پلی اتیلن اغلب سه لایه تولید می گردند اگرچه مخازن با لایه های کمتر و بیشتر نیز در بازار موجود است. لایه های مخازن پلی اتیلن سه لایه با اهداف زیر پیش بینی می شوند:

 

 1. لایه بیرونی به رنگ سفید

دارای مقاومت در برابر مخاطرات محیطی شامل ضربه و عوامل جوی، عدم تبدیل

 1. لایه وسط به رنگ تیره

جلوگیری از تابش نور خورشید و پیشگیری از فاسد شدن مایع درون مخزن

 1. لایه داخلی به رنگ سفید

جلوگیری از تبادل گرمایی مایع درون مخزن با محیط بیرون

مخزن 4000 لیتری

مزایا مخزن ۴۰۰۰ لیتری

در مقایسه با سایر مخازن و تانکرها، انواع پلی اتیلنی آن ها از وزن بسیار کمتری برخوردار بوده و این مساله کاهش بسیار زیادی در هزینه های حمل و نقل، تجهیزات مورد نیاز برای نصب، نیروی انسانی مورد استفاده و غیره ایجاد می نماید.

 1. نصب مخازن پلی اتیلن:

این مخازن قابلیت این را دارند تا هم به صورت مدفون هم به صورت روباز(زمینی و هوایی) نصب شوند و همچنین به صورت استوانه افقی و یا در احجام کوچک تر به صورت استوانه عمودی قابل نصب هستند.

 1. مقاومت در مقابل سرما و گرما:

این مخازن به دلیل اینکه از مواد پلی اتیلنی ساخته شده اند قابلیت تحمل گرما و سرما در طیف درجه حرارتی ۴۵+ تا -۷۰ را دارند و در مناطق کوهستانی به علت دو جداره بودن مخزن و خاصیت عایق حرارتی پلی اتیلن، عملکرد بهتری دارند.

 1. مقاومت در مقابل زلزله:

با توجه به قابلیت انعطاف پلی اتیلن، مخازن دو جداره پلی اتیلن، در سوانحی مانند زلزله بهتر عمل می نمایند و کمترین صدمه به آن ها وارد می گردد.

 1. مقاومت در مقابل رطوبت:

مخازن پلی اتیلین به دلیل عدم خوردگی تنها گزینه مناسب برای مناطق مرطوب است

 1. سطح بهداشت بالا:

پلی اتیلن ماده ای غیر فعال است و با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد. به دلیل وجود همین خصوصیت است که از این ماده برای نگهداری مواردی نظیر آب آشامیدنی که مسائل بهداشتی و زیست محیطی نظیر عدم تغییر بو و مزه و خصوصیات (با گذشت زمان) برای آن ها بسیار مهم است، استفاده می شود.

 1. قیمت مناسب

مخازن پلی اتیلن در میان سایر مخازن دارای قیمت مناسب تری است. با توجه به هزینه های حمل و نقل، نیروی انسانی، ماشین آلات مورد نیاز و نصب تجهیزات مربوطه و از همه مهمتر بحث زمان و سرعت عملیات نصب، استفاده از مخازن پلی اتیلنی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر انواع مخازن پیش ساخته می باشد.

 1. دوام بالا و عمر طولانی:

مخازن پلی اتیلنی به دلیل مقاومت بالا در شرایط جوی مختلف و انعطاف پذیری از دوام زیادی برخوردار است و زمان کاربری نسبتا طولانی دارد

 1. ضد نشت:

مخازن پلی اتیلن به سبب نوع تولید خاص، هیچگاه دچار نشتی نمی شوند. به همین دلیل این مخازن برای نگهداری مواد نفتی و شیمیایی که نشت آن ها منجر به آسیب به محیط زیست می شود بسیار مناسب است.

 1. قابلیت تولید متنوع:

مخازن پلی اتیلن در ابعاد و اندازه های مختلف قابل تولید هستند.این مخازن در شکل های افقی و عمودی و در حجم های مختلف چندین متر مکعبی بنا به درخواست مشتری قابل تولید است.
مخزن پلی اتیلن به عنوان نسل جدید تانکر ذخیره آب آشامیدنی بهداشتی امروزه مورد استفاد قرار می گیرد

 1. مقاومت بالا در مقابل خوردگی:

مخازن پلی اتیلن به علت داشتن خواص بسیار مطلوب ضد خوردگی بهترین گزینه برای نگهداری مواد خورنده نظیر اسید ها و ترکیبات فعال شیمیایی هستند.

استفاده از پمپ و مخزن برای افزایش فشار آب

 

با توجه به کم شدن فشار آب منازل و آپارتمان ها باید راه حلی برای غلبه بر افت فشار آب یافت. برای این کار استفاده از پمپ و مخزن پیشنهاد می شود به تازگی مخازن آب را با مواد پلاستیکی می سازند که نسبت به تانک های گالوانیزه سابق هم ارزان تر هستند و هم بهداشتی تر تانکر های پلاستیکی در حجم های ۱۰۰ تا ۲۰ هزار لیتر تولید و ساخته می‌شوند.
وصل کردن مستقیم پمپ به لوله آب شهر از لحاظ اخلاقی و فنی کار اشتباهی است. به جای آن می توان مخزن را مستقیم به لوله آب شهر وصل کرده و پمپ را هم به مخزن متصل نمود وقتی مخزن پر از آب می شود آب توسط پمپ به داخل ساختمان پمپاژ می شود.

 فشار آب خروجی پمپ ها متفاوت است پمپ های نیم اسب تا چند اسب فشار و دبی خروجی متفاوتی تولید می کنند. پمپ خانگی یک اینچ از نیم تا یک اسب قدرت دارد و می تواند تا ارتفاع ۷۰ متری آب را پمپاژ کند. پمپ های صنعتی تا چند اینچ هستند و با برق سه فاز کار می کنند و قدرت های بسیار بالاتری نسبت به پمپ های منازل دارند.

نصب پمپ و مخزن جهت ذخیره و استفاده از آب

 

با ترکیب پمپ آب و تانک آب می توانید همیشه در طول شبانه روز فشار آب مناسب داشته باشید مخازن پلی اتیلن با افزایش ضخامت آنها نیز افزایش می یابد و کلیه حجم ها در لایه بندی های پک تا چند لایه تولید می‌شود همچنین مخازن کاملاً یکپارچه و بدون درز هستند و در مدل‌های عمودی و افقی موجود هستند در مخازن افقی چهار محل اتصال و در مخازن عمودی ۸ محل برای نصب اتصالات تعبیه شده است.
درب مخازن متناسب با حجم و به صورت پیچی طراحی شده است شیارهای تعبیه شده روی بدنه باعث قوی تر شدن و زیبایی محصول می شود مخازن تک لایه برای نگهداری مواد شیمیایی و سوختی مناسب است و مخازن سه لایه برای نگهداری طولانی مدت آب بدون تغییر رنگ و بدون تغییر بو و مزه و برای جلوگیری از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن توسط لایه ضد ماوراء بنفش مناسب است مخازن پلی اتیلن چهار لایه برای جلوگیری از نفوذ خورشید به داخل مخزن به طور ۱۰۰% توسط لایه داخلی محافظت می شود. افزایش ضخامت مخزن پلی اتیلن و بالا بردن مقاومت از ویژگی های مهم مخازن ۴ لایه می باشد.

نکات ضروری جهت حمل نصب و نگهداری تانک های پلی اتیلن

 

مخازن را روی سطح کاملاً صاف نصب کنید و از آتش و مواد گرمازا دور نگه دارید همچنین محل نصب را کاملا یکدست ایجاد کنید و از برخورد اشیاء نوک تیز و داغ به بدنه مخازن جلوگیری کنید که محل نصب باید بزرگتر از پایه‌های مخزن باشد و در مخازن هنگام استفاده در تمام مدت بسته باشد مخازن پلی اتیلن را از الکتریسته دور نگه دارید زمانی که مخازن پلی اتیلن از مایعات پر است آرام رانندگی کنید جهت ساخت فونداسیون محل نصب مخزن از مصالح محکم و قوی استفاده کنید اتصالات ورود و خروج سیال لزوما در محل پیش بینی شده روی مخزن نصب شود.

قیمت و خرید مخزن ۴۰۰۰ لیتری

برای خرید مخزن ۴۰۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

برای مشاهده محصولات بیشتر  و همچنین مخزن ۴۰۰۰ لیتری به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از محصولات فروشگاه بزرگ مخزن مارکت آشنا شویم، مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری جز مخازن حجیم و فوق حجیم می باشد که در ادامه بطور مفصل درباره کاربرد و ویژگی این محصول صحبت خواهیم کرد، اگر شما متقاضی مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری هستید تا پایان با ما همراه باشید.

 

مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری بهترین گزینه برای ذخیره آب در لیتراژ بالا می باشد. قالب مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری  پر کار برد ترین قالب مخازن پلی اتیلن می باشد . مخزن آب بیست هزار لیتری دارای قطر۲۷۰ سانتیمتر و ارتفاع ۳۶۰ سانتیمتر و وزن حدودی ۵۵۰ کیلوگرم می باشد .

 قالب این مخزن حجیم پلی اتیلنی به گونه ای طراحی شده است تا بدون هیچ گونه مشکلی فشارهای ناشی نیروی ثقل آب را در همه قسمت های مخزن به خوبی تحمل کند و در شرایط استاندارد ده ها سال برای مشتریان عزیز قابل استفاده باشد. حمل این مخزن مشمول قوانین راهنمایی رانندگی ترافیکی می باشد و توسط تریلی و یا خاور حمل می شود .

مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری پلی اتیلن یا تانکر آب ۲۰۰۰۰ لیتر پلاستیکی در انواع تک لایه ( بی رنگ )، دولایه، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه تولید شده است و معمولاً در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند .

 

   مخازن حجیم و فوق حجیم پلی‌اتیلن برای نگهداری و ذخیره آب و سایر سیالات سازگار با پلی اتیلن مورد استفاده می باشند. این مخازن در اشکال و ابعاد و حجم‌های متنوعی در تولید می شوند. یکی از بهترین ویژگی‌های مخازن پلی اتیلن این است که نسبت به دیگر مخازنی که از جنس‌های دیگر ساخته می‌شوند، قیمت بسیار مناسب تری دارند و به راحتی می‌توان آن ها را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد.

 این مخازن پلی‌ اتیلن حجیم با بیشتر مایعات سازگار هستند و در هر صنعتی از کشاورزی گرفته تا کسب و کارهای  صنعتی و نیمه صنعتی و به عنوان ذخیره آب مجتمع های بزرگ مسکونی از آن ها استفاده نمود. با توجه به مواد منعطفی که در ساخت مخازن پلی اتیلن استفاده می‌شود و همینطور روش ساخت آن ها، می‌توان شکل‌های متنوعی با توجه به مصارف مختلف به آن ها داد.

  دیگر ویژگی محبوب و پر استفاده‌ی مخازن پلی اتیلن حجیم و فوق حجیم این است که می‌توان آن ها را به صورت بی رنگ تولید کرد تا میزان مایعی که درون آن ها وجود دارد به راحتی قابل دیدن باشد. همین ویژگی باعث شده است بسیاری از صنایع مختلف از مخزن‌های فلزی و دیگر نوع مخزن‌ها استفاده نکرده و به مخازن حجیم و فوق حجیم پلی اتیلن روی بیاورند. همینطور حجم بالایی که این مخازن پلی اتیلن می‌توانند داشته باشند یک قابلیت پراستفاده‌ی دیگر برای صنایعی است که با حجم بالایی از مایعات سر و کار دارند محسوب می‌شود. مخازن پلی اتیلن می‌توانند ۱۰۰۰۰ لیتری، ۲۰۰۰۰ لیتری و حتی بیشتر نیز باشند.

    هر مخزنی طول عمر مشخصی دارد و مطمئنا تا ابد نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. با این حال برای بهره گیری حداکثر و طول عمر بیشتر بهتر است مخازن پلی اتیلن را را در مکان‌های سر پوشیده نصب کنید تا ده ها سال بدون مشکل برای شما کار کنند.

 نگهداری مخازن پلی اتیلن حجیم و فوق حجیم در مناطقی که نور آفتاب بصورت مستقیم با آن ها تماس دارد می‌تواند باعث شود که آن ها در طولانی مدت ( مخازن دارای آنتی یوی ۱۰ الی ۲۰ سال )  بدنه آن ها خشک و شکننده شود. نکته‌ ای که باید دارندگان مخازن پلی اتیلن به آن توجه داشته باشند این است که بدانند چه زمانی مخزن پلی اتیلن در حال رسیدن به پایان عمر خود است و چه زمانی باید برای جایگزینی آن اقدام کنند. اگر دقت و نگه‌داری کافی در استفاده از مخازن پلی اتیلن صورت نگیرد آن ها زودتر از موعد معمول از بین خواهند رفت و هر مایع ارزشمندی که در آن در حال نگه داری است نیز پای مخزن جاری خواهد شد و از دست خواهد رفت؛ بنابراین حتما باید نکات لازم برای نگه داری و استفاده‌ی بهینه از آن ها را بدانید و به آن ها عمل کنید.

 

ویژگی مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری

 1. تانکر آب ۲۰۰۰۰ لیتری سه لایه و ضد جلبک و آنتی باکتریال می باشد.
 2. منبع آب ۲۰۰۰۰ لیتری دارای لایه ی محافظ در برابر اشعه UV آفتاب است.
 3. این مخازن پلی اتیلن دارای گارانتی ۱۰ ساله می باشند
 4. امکان ارسال به سراسر کشور توسط باربری های معتبر
 5. دارای تاییدیه بهداشت

مزایا مخازن ۲۰۰۰۰ لیتری

 1. به علت پیش ساخته بودن مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری نصب آن ها سریع و راحت است .
 2. این مخازن وزن کمی دارند و در حمل و نقل راحت است .
 3. مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری در برابرخوردگی و ساییدگی مقاومت بالا دارد .
 4. این مخزن ها طول عمر قابل توجهی از خود نشان دادند . در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند .
 5. بهداشتی بودن مخزن های پلی اتیلن
 6. هزینه پایین تعمیر و نگهداری
 7. منبع و مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری به راحتی در دسترس شما خواهند بود ، به صورت حضوری و غیر حضوری می توانید سفارش خود را ثبت کنید .
 8. قیمت این مخازن نسبت به دیگر مخزن های موجود در بازار مقرون به صرفه تر است .
 9. برای نگهداری خیلی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد ، با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند هم برای ذخیره مواد شیمیایی هم آب شرب و حتی روغن و اسید هم مورد استفاده قرار بگیرند.
 10. با توجه به اشکال گوناگون که دارند برای هر فضایی مناسب است . محدودیت فضایی ندارند، زیرا ابعاد و اشکال مختلفی دارند .

 

موارد مصرف مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری

 1. ذخیره سازی آب شرب برای خانه یا ساختمان
 2. ذخیره سازی اسید و یا مواد شیمیایی
 3. استفاده از مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری برای آبیاری باغ و باغچه و حتی مزرعه
 4. ذخیره آب آتشنشانی
 5. هیچ عنوان مخزن پر شده را جابجا نکنید حتی با جرثقیل یا لیفتراک .
 6. در صورت نصب پمپ آب ، اتصالات بین پمپ و مخزن را جوری انتخاب کنید تا لرزشی که ناشی از کارکرد پمپ ایجاد می شود باعث آسیب به محل اتصال فیتینګ به مخزن نشود .
 7. مخزن آب ۲۰۰۰۰ لیتری را دور از آتش و جسم داغ نگهداری کنید و از برخورد اجسام به مخزن هم خودداری کنید .
مخزن 20000 لیتری

بارگیری مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری

برای بارگیری و تخلیه مخازن ۲۰۰۰۰ لیتری حتماً حتماً از جرثقیل استفاده نمایید؛ همچنین در هنگام بالا بردن این مخازن حجیم پلی اتیلن بهتر است توسط طناب یا تسمه کاملا مهار شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید و انتقال مخازن ۲۰۰۰۰ لیتری با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

تفاوت مخزن تک لایه و سه لایه مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری پلی اتیلن :

علت اصلی تفاوت مخزن تک لایه (بی رنگ) و سه لایه که بعضاً با نام مخزن یک جداره و سه جداره نیز نامیده می شود در یک نکته اصلی نهفته است و این مساله نیز عبور نور و یا عدم عبور نور از دیواره مخزن است. در مخزن تک لایه (بی رنگ) نور با عبور از لایه بیرونی به درون مخزن آب راه می یابد، در حالیکه این امکان در مخزن سه لایه ممکن نیست.

بر همین اساس کارکرد این دو مخزن نیز متفاوت می شود. از مخزن تک لایه یا بی رنگ، زمانی استفاده می شود که عبور نور و تابش نور برای محتوای داخل مخزن مشکلی ایجاد نکند و یا مخزن را در مکانی به دور از نور خورشید و در تاریکی نصب کنیم.

 بر همین اساس مخزن پلی اتیلن سه لایه با ممانعت کردن تابش نور، اجازه گذر نور مرئی از جداره مخزن را نمی دهد. وجود لایه سیاه رنگ میانی، سبب می شود که هیچ نوری به درون مخازن منتقل نشود. بنابراین اگر قصد دارید از مواد و مایعاتی استفاده کنید که نسبت به عبور و تابش نور حساس بوده و در نتیجه برخورد نور تغییر می کنند، بایستی از مخازن سه لایه استفاده کنید. این مخازن به دلیل همین ویژگی ضد جلبک نیز می باشند و پر مصرف ترین مخازن برای نگهداری آب شرب هستند.

از مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری در صنایع و کارخانجات استفاده می شود . برای ذخیره مواد شیمیایی و روغن و غیره .از مخازن سه لایه هم برای ذخیره آب وگازوئیل استفاده می شود .

 

آیا می توان برای افزایش حجم ذخیره سازی آب و یا مایعات چندین مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری را به یکدیگر متصل کرد؟

بله . به راحتی می توان تعدادی مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری را به یکدیگر توسط شاه لوله هایی به صورت موازی متصل کرد. این مخازن حجیم پلاستیکی و پلی اتیلنی ما در مخرن مارکت دات کام از استحکام بسیار بالایی برخوردارند. برای ذخیره و نگهداری آب تا حجم ۱۰۰ هزار لیتر و حتی بیشتر، ارزانترین و به صرفه ترین روش و در عین حال بهداشتی ترین راه حل اتصال موازی مخازن به یکدیگر است.

قیمت و خرید مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری

برای خرید مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

تانکر آب پلاستیکی

امروزه یکی از مشکلات اساسی و مهم انسان ها، مشکل کم آبی و کمبود فشار آب می باشد؛ اما با پیشرفت بشر در زمینه مقابله با کمبود آب محصولب تولید شده است که تا حد زیادی این مشکل را برطرف کرده است، تانکر آب پلاستیکی یا همان مخزن آب پلی اتیلن محصولی است که فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام در ابعاد و اشکال مختلف برای حل مشکل شما عزیزان با بالاترین کیفیت تولید کرده است.

این محصول کاربردی در ابعاد و اشکال مختلف متناسب با نوع کارایی تهیه و قابل عرضه می باشد که در ادامه به بررسی انواع آن می پردازیم.

تانکر آب چیست؟

تانکر آب یا مخزن آب یک محفظه برای ذخیره‌سازی آب است. توجه و نیاز به یک منبع آب، جهت ذخیره‌سازی آب آشامیدنی، آبیاری کشاورزی، مهار آتش، دامپروری، تولید مواد شیمیایی، آماده‌سازی مواد غذایی و همچنین بسیاری از مصارف دیگر استفاده می‌شود.

پارامترهای مخزن آب شامل طراحی کلی مخزن و انتخاب مصالح ساختمانی و روکش می‌باشد. مواد مختلفی برای ساخت تانکر آب استفاده می‌شود: پلاستیک ( پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌بوتیلن)، فایبرگلاس، بتن، سنگ، فولاد (جوش داده شده یا پیچ‌دارکربن یا ضدزنگ). از گلدان‌های خاکی مانند ماتکی که در جنوب آسیا استفاده می‌شود نیز می‌توان برای ذخیره آب استفاده کرد. مخازن آب روشی کارآمد برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای ذخیره آب تمیز است.

تانکر آب پلاستیکی ( پلی اتیلن )

تانکر آب پلاستیکی یا همان پلی اتیلن همانطور که از نامش پیداست از پلی اتیلن تولید شده است و در حال حاضر یکی از متداولترین تانکر های تولید شده در ایران است. تانکر یا مخزن آب پلی اتیلن از نظر قیمت ازتانکر فلزی معمولاً ارزان تر است و در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز مقاوم است اما در برابر ضربات شدید و یا پارگی نسبت به مخازن فلزی مقاومت کمتری دارد.

مخزن آب پلی اتیلن در ایران عمدتاً با استفاده از روش قالب گیری دورانی تولید می شود و در مدل های تک لایه و سه لایه طراحی و ساخته می شوند. در مدل های سه لایه یک لایه مشکی رنگ با جلوگیری از ورود نور به داخل مخزن از رشد جلبک در داخل آب مخزن یا تانکر جلوگیری می نماید.

نحوه ساخت تانکرآب

امروزه تانکر های پلاستیکی به طور کلی با استفاده از فرآیندی به نام قالب گیری دورانی ساخته می شوند. در  کارخانه تانکر پلاستیکی یک ترکیب پلیمری پودری با مواد حفاظتی اشعه ماوراء بنفش یو وی ترکیب شده و درون یک قالب دو تکه می ریزند. مقدار ترکیبات حفاظت کننده از اشعه ماوراء بنفش استفاده شده در این مخلوط بستگی به هدف نهایی مخزن تولید شده خواهد داشت. در ادامه قالب بسته شده و در کوره داغ با دمای مناسب پخته می شود.

در طول فرایند حرارت، قالب در دو جهت ۳۶۰ درجه حرکت داده می شود. این حرکات باعث می شود با ذوب شدن ترکیب، مخلوط حاصل بر روی همه قسمت های قالب بنشیند. پس از تکمیل فرایند، قالب به یک اتاق خنک کننده منتقل می شود که در آن درجه حرارت به آرامی کاهش می یابد و با کاهش دما شکل گیری کامل مخزن از قالب خارج می کنیم.

یکی از مزایای مهم این فرآیند این است که مخازن پلی اتیلن را به صورت یک قطعه واحد تولید می شود. در اشکال سفارشی می توان از تکنولوژی جوش پلی اتیلن برای تولید مخزن استفاده کرد. در دید خارجی می توان یک خط تمایز بین دو تکه قالب مشاهده کرد که برخی تصور می کنند مخزن از دو تکه تشکیل شده که بهم پیوند داده شده اند.

 اشکال مختلف تانکر آب پلاستیکی

بسته به نیازی که به تانکر پلاستیکی داریم این نوع مخازن  به علت قابلیتی که پلی اتیلن در شکل پذیری دارد  در انواع و اشکال متفاوت طراحی شده اند. تانکر عمودی یا ایستاده ، تانکر افقی یا خوابیده ، انواع تانکر کتابی و مکعبی، تانکر زیرپله و مخازن قیفی یا زوک و کروی و مادولار و مخزن سم پاش که بیشتر برای ذخیره سازی و یا در مواردی حمل و نقل و برنامه های کاربردی استفاده می شوند.

تفاوت های طراحی قابل توجه بین مخازن عمودی و افقی، نحوه استفاده از آن ها را تعیین می کند. مخازن عمودی یا مخازن استوانه ای به صورت مسطح یا مخروطی طراحی شده و مخصوصا برای قرار دادن به صورت ثابت روی سطحی نسبتا صاف و سطحی طراحی شده اند. در این مخازن با پر شدن مخزن، فشار مایع باعث می شود دیواره ها به بیرون انعطاف پذیری نشان داده و مجددا با خالی شدن مخزن دیواره ها به حالت عادی باز می گردند.

همانطور که مخزن تخلیه می شود، دیوارها به شکل اصلی خود باز می گردند. حرکت دیواره های این مخازن به وسیله عمق و وزن مخصوص مایع تعیین می شود. به این صورت که سازندگان، تانک ها را با کنترل ضخامت آن در جایی که طرفین به پایین می رسد و جایی که فشاربیشتر توسط وزن سیال به مخزن وارد می شود را تقویت می کنند تا مخزن براحتی این فشار تحمل نماید.

از تانکر های پلاستیک افقی بیشتر در پشت بام ها استفاده می شود؛ زیرا سطح مقطع بیشتری دارند و به کف و سازه کمتر فشار وارد می کنند در واقع فشار ناشی از وزن سیال را در سطح بیشتری پخش می کنند. مخازن افقی به غیر از کاربری برای ذخیره آب و سیالات ، برای قرار دادن بر روی کامیون ها، مخزن مادولار، تریلرها ،مخزن تانکری و سم پاش ها (مخزن سم پاش) نیز طراحی می شوند، اما همچنین ممکن است به عنوان مخزن های ثابت استفاده شوند. مقادیر فشار در مخازن افقی مادولار پلی اتیلن بسیار متفاوت از مخزن های عمودی است.

با توجه به اینکه هنگامی که کامیون در حال حرکت است حین متوقف شدن و شتاب گرفتن های پی در پی مایعات از جلو به عقب حرکت می کنند و ایجاد یک اثر پر سر و صدا می کنند که فشار زیادی را به دیواره های جلو و عقب مخزن تحمیل می کند؛ بنابراین مخازن افقی برای تحمل چنین فشاری در این قسمت های دیواره مقاوم سازی شده اند. این مقاوم سازی به کمک دیواره های میانی مخازن مادولار ایجاد شده است تا این فشار که ناشی از تلاطم سیال می باشد را تحمل نماید.

هر مخزن با هر شکل و ساختاری می بایست به درستی نصب شده و سطح محل نصب آنها کاملا صاف و یکدست و تراز باشد اگر نقاطی از مخزن تحت فشار باشد و تمرکز تنش در آنها بیشتر باشد در محیطهای باز می توانند سریع تر تحت تاثیر اشعه ماوراء بنفش قرار گرفته و سریع تر تضعیف شود. اصولا پیشنهاد می کنیم برای عمر چند ده ساله مخازن پلی اتیلن تانکر پلاستیک از سایه بان استفاده کنید تا باعث کاهش رسیدن اشعه ماورا بنفش به سطح مخزن شوید.

جالب است بدانید حتی یک لایه نه چندان ضخیم از گرد و خاک و حتی گل مالی کردن سطح بیرونی مخزن می تواند به خوبی میزان نفوذ یو وی و اثر مخرب آن را کاهش دهد. البته تعبیه و نصب سایه بان مانع از گرم شدن آب داخل مخزن در روزهای گرم و داغ تابستان نیز می شود.

تانکر آب پلاستیکی

مزایای تانکر آب پلاستیکی

 1. با توجه به جنس و ترکیب ساختاری و سازگاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 2. دارای وزن نسبتا کمی بوده که این امر خود باعث می شود از دیگر هم نوعان خود پیشه بگیرد و در سازه ها و مکان های محدود مورد استفاده قرار گیرد و به راحتی قابل حمل و جابجایی باشد.
 3. و به صورت آنلاین و اینتزنتی نیز به فروش می رسند( از سایت مخزن مارکت دات کام ) و مخازن پلی اتیلن به سادگی در دسترس و قابل خرید و حمل و نقل می باشند.
 4. قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف بسیار مقرون صرفه تر می باشد.
 5. به علت قابلیتی که پلی اتیلن دارد، طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف و مناسب برای فضاهای مختلف تولید و مورد استفاده قرار گیرند
 6. محصولات ما به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم بوده و طول عمری بیشتری دارند و در برابر خوردگی بسیار مقاوم می باشند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند.

میزان تحمل تانکر آب پلاستیکی در برابر نوسانات دما

یکی از مزایای تانکر های پلاستیکی ضریب انتقال حرارت بسیار پایین آن ها می باشد که نسبت به مخازن فلزی بسیار کمتر می باشد و خود پلی اتیلن مانند عایق عمل می کند. مخازن پلاستیکی به گونه ای طراحی شده اند تا از گسترش و انقباض ناشی از شدت سرما جلوگیری کنند.

 نتایج آزمایش قطعات سازنده مخازن تانکر پلاستیک در دمای منفی ۴۰ درجه سانتیگراد نشان می دهد که انجماد به مخازن پلی اتیلن آسیب نمی رساند.

البته اگر مخزن پر از آب باشد نیروی ناشی از انبساط آب هنگام یخ زدن می تواند به مخزن یا اتصالات آسیب بزند . اگر آب داخل مخزن پلی اتیلن تانکر پلاستیک دائما در حال استفاده است برای جلوگیری از این مسئله کافی است لوله های ورودی و خروجی به مخزن به خوبی عایق پیچی شوند تا از یخ زدگی اتصالات جلوگیری شود.آب شبکه آبرسانی شهری به خاطر عبور از عمق خاک به دمای حدود ده الی پانزده درجه سانتی گراد می رسد.

بنابراین در صورت عایق پیچی استاندارد لوله ها مرتبا آب بالای دمای صفر درجه به حجم آب مخزن افزوده می شود و مانع از یخ زدگی آن می شود. در کل آبی که در جریان باشد از تشکیل بلور های یخ جلوگیری می کند.

اگر آب برای مدت طولانی داخل مخزن بدون استفاده می ماند مانند ویلاها و خانه های ییلاقی که در زمستان خالی می مانند بهتر است قبل از ترک ساختمان آب داخل لوله ها و مخزن تخلیه گردد.

تانکرهای پلی اتیلنی در دمای بالا هم تحمل قابل قبولی را از خود نشان می دهند و تا دمای از ۵۵ درجه سانتیگراد براحتی تحمل می کنند، اما رسیدن به این دما برای مدت طولانی به ندرت اتفاق می افتد و در هنگام شب مخزن فرصت خنک شدن پیدا می کند، البته بهتر است در مناطق جنوبی و بسیار گرمسیر کشور برای مخزن پلی اتیلن سایه بان مناسب تهیه شود با این کارعلاوه بر کنترل دمای مخزن باعث کاهش چشمگیر رسیدن اشعه یووی آفتاب به سطح مخزن و افزایش عمر چند ده ساله آن می شوید.

قیمیت و خرید تانکر آب پلاستیکی

حال که با این محصول پر کاربرد آشنا شدید باید به دنبال یک فروشگاه معتبر برای خرید حضوری و یا آنلاین باشید، ما به شما فروشگاه مخزن مارکت دات کام را معرفی می کنیم، این فروشگاه اولین سامانه مقایسه، انتخاب و خرید محصولات پلی اتیلن در ایران می باشد.

مزیت این فروشگاه نسبت به سایر فروشگاه ها همکاری با چندین برند معتبر است، شما عزیزان می توانید محصول مورد نظر خود را از نظر کیفیت و قیمت در چندین برند باهم مقایسه و در آخر بهترین انتخاب را داشته باشید.

شما می توانید برای خرید تانکرآب ( مخزن آب ) و دیگر محصولات به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید؛ همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت محصولات با شماره تماس ۶۳ ۷۳ ۶۱ ۲۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. شما مشتریان عزیز می توانید صفحه ما رادر اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۵۰۰ لیتری

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از محصولات پر طرفدار و پر کابرد، فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام آشنا شویم. مخزن ۵۰۰ لیتری مخزن مارکت یکی از محصولات پر مخاطب می باشد، اگر شما متقاضی این نوع مخزن هستید پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مخزن ۵۰۰ لیتری

مخزن پلی اتلین مخزنی است که کاربرد آن ذخیره سازی موادی است که با پلی اتیلن سازگاری دارند. از مخزن پلاستیکی یا همان پلی اتیلنی برای ذخیره و حمل آب و دیگر مواد سازگار در صنایع کشاورزی، شیمیایی و ساختمانی استفاده می شود.

نام دیگر مخزن های پلی اتیلنی، پلی مری است که به دلیل کارایی بالا دارای طرفداران زیادی هستند. همانطور که در بالا ذکر شد از مخزن پلی اتیلنی در صنایع مختلف استفاده می شود؛ همچنین از مخزن پلی اتیلنی برای حمل و جابجایی آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

مخزن های پلی اتیلن معمولا به صورت سه لایه تولید می شوند ولی مخزن پلی اتیلن با لایه های کمتر هم وجود دارد. در مخزن پلی اتیلن سه لایه هر کدام از لایه ها با رنگ و کاربرد خاصی تولید می شوند که عبارتند از:

 1. لایه بیرونی: این لایه به رنگ سفید است دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی نامناسب و ضربه است.
 2. لایه میانی: این لایه به رنگ تیره است و مانع از تابش نورخوشید و همچنین مانع از فاسد شدن مایع درون مخزن می شود.
 3. لایه داخلی این لایه در رنگ های سفید، آبی، سبز و غیره تولید می شود( مواد رنگی استفاده شده کاملا بهداشتی هستند.) و مانع از تبادلات دمایی بین محیط اطراف و مایع درون مخزن می شود.

ترکیبات دیواره ی مخزن پلی اتیلن به گونه ای طراحی شده اند که تحمل دمای منفی ۴۰ درجه را نیز دارند یعنی در این دما مانع از انبساط و انقباضات شدید شده و به دیواره مخزن آسیبی نمی رسانند؛ تنها در یک مورد امکان آسیب رسیدن به دیواره مخزن است که مخزن مورد نظر پر از آب باشد و آب درون آن یخ بزند و افزایش حجم موجب ترک خوردن و درنتیجه آسیب به مخزن می شود.

برای جلوگیری از آسیب ناشی از یخ زدگی آب درون منبع بهتر است لوله های ورودی و خروجی را کاملا عایق بندی کنیم به این شکل که لوله ورودی اگر در عمقی از زمین قرار داشته باشد مرتبا آبی با دمای ۱۰ الی ۱۵ درجه وارد مخزن می شود و همین امر موجب می شود آب درون مخزن یخ نزند.

حال اگر مخزن پلی اتیلن در مناطق گرمسیری باشد و دما به بالای ۵۵ درجه سانتی گراد برسد این دما موجب ضغیف شدن دیواره مخزن می شود ولی خب این شرایط هیچ گاه پیش نمی آید که به مدت طولانی مخزن در معرض دمای بالا قرار گیرد زیرا در شب امکان و فرصت خنک شدن را دارد ولی بهتر است اگر در چنین مناطقی از مخزن پلی اتیلن استفاده می کنید حتما برای مخزن خود سایه بان فراهم کنید تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود.

انواع مخازن پلی اتیلن

فروشگاه مخزن مارکت تولید کننده انواع مخازن پلی اتیلن در اشکال و لیتراژ های مختلف متناسب با نیاز شما می باشد، از انواع این مخازن می توان به مخازن افقی( خوابیده )، عمودی( ایستاده)، مکعبی افقی و عمودی ( مخازن اسلیم تانک، آسانرو )، بیضی، زیرپله، سه گوش، قیفی و غیره اشاره کرد.

در اینجا می خواهیم دونوع از مخازن را در حجم ۵۰۰ لیتر مورد بررسی قرار دهیم.

لیست قیمت مخزن آب پلی اتیلن
مخزن 500 لیتری

مخزن ۵۰۰ لیتری زیرپله

مخازن زیرپله ای متداولترین مخازن ذخیره آب برای نصب در فضای زیر راه پله ها هستند ولی با این حال فضای زیرپله ها به دلیل محدودیت هایی که از نظر ابعاد دارند، نیازمند بررسی بیشتری هستند و به راحتی نمی توان هر مخزن آبی را در این مکان ها جای داد. از طرفی تنوع مخازن زیرپله ای کم بوده و ممکن است نیاز پیدا کنید تا از سایر انواع مخازن ذخیره آب در زیر راه پله ها استفاده کنید.

مخزن زیر پله مخزنی در ردیف مخازن افقی ولی شیب دار است که به دلیل شکل ظاهری شیب داری که دارد بهترین انتخاب برای فضای پرت زیر راه پله ها است.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی و ساخت ساختمان هایی با متراژهای کم و فضای کوچک ، استفاده از مصالح و تجهیزات ساختمانی که بتواند برای فضای کم یا بی استفاده زندگی امروز مورد استفاده قرار گیرد ، بیش از قبل مهم است.

همانطور که از نام مخزن زیرپله پیداست از این مخازن جهت فضای پرت زیر پله ها که یا به طور کامل بی استفاده می ماند یا به محلی برای انبار کردن و نگهداری لوازم به درد نخور اختصاص دارد استفاده می شود. طراحی و شکل ظاهری مخازن زیر پله ای به گونه ای است، که از آن در مکان هایی مثل زیر راه پله ها، پارکینگ ها و اتاقک های تاسیسات که فضای محدودی دارند استفاده می شود.

در مرحله اول ممکن است برای مشتری عزیز این سوال پیش آید که آیا می توان از مخزن زیر پله ای بعنوان یک مخزن آب ساختمان استفاده کرد یا نه؟ جواب بله است.

استفاده از فضای پرت زیرپله ساختمان، برای نصب مخزن آب می تواند یک انتخاب مناسب و هوشمند برای هر مدیر ساختمانی باشد. این فضاها عموماً یا به طور کامل غیر استفاده بوده و یا تبدیل به انباری برای نگهداری لوازم به درد نخور بسیاری از ساختمان ها شده است. با توجه به محدود بودن این فضا، نیاز است تا قبل از خرید مخزن آب زیر پله ای، ابعاد مخزن و فضای نصب به خوبی بررسی شود.

تولیدکنندگان مخازن زیرپله ای، در هنگام طراحی و تولید این محصولات عموماً ابعاد استاندارد زیرپله ها را مد نظر قرار می دهند تا مشکلی در این خصوص برای مشتریان به وجود نیاید، ولی با این وجود به دلیل اینکه ممکن است یا توجه به محدودیت هایی، ابعاد استاندارد برای زیرپله ها در هنگام ساخت ساختمان ها در نظر گرفته نشود نیاز است تا اندازه گیری این مکان به دقت کافی انجام شود.

ویژگی مخزن ۵۰۰ لیتری زیرپله

 1. تولید در انواع تک لایه و سه لایه ضد باکتری و جلبک
 2. دارای ابعاد استاندارد به منظور قرار گرفتن در انواع زیرپله ها
 3. دارای لایه محافظ در برابر اشعه UV آفتاب
 4. گارانتی تعویض ، تعمیر و خدمات پس از فروش
 5. امکان ارسال به سراسر کشور
 6. دارای نشان ملی استاندارد ایران
 7. دارای پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو
 8. امکان ارسال درب آدرس مشتری

کابرد مخزن ۵۰۰ لیتری زیرپله

 مخزن پلی اتیلن زیرپله ای عموماً برای ذخیره سازی آب شرب ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به بی اثر بودن طیف وسیعی از مواد شیمیایی بر روی پلی اتیلن امکان ذخیره سازی بسیاری از مواد شیمیایی نیز در این مخزن زیرپله نیز وجود دارد. برای اطمینان از سازکاری ماده ای که می خواهید در این مخازن نگهداری فرمایید لطفا با ما مشورت کنید؛ همچنین باید در نظر داشته باشیم از این نوع مخزن برای ذخیره مخزن آب آتش نشانی هم استفاده می شود.

مخزن ۵۰۰ لیتری مکعبی

مخزن پلی اتیلن مکعبی یا تانکر مکعبی همانند مخازن آسانرو و مخازن بیضی دارای شکل هندسی خاصی بوده و برای مکان هایی که محدودیت فضا دارند، بسیار مناسب می باشد.

 مخزن مکعبی به راحتی از انواع درب‌های ورودی قابلیت عبور دارد. مخازن مکعبی خوابیده برای فضای زیرپله نیز کاربرد دارند؛ اما مناسب‌ترین مخزن برای این منظور،مخزن زیر پله  می‌باشد.

ساخت مخزن مکعبی به صورت یکپارچه، مخزن را تقریباً غیر قابل تخریب می‌کند. استفاده از روش قالب چرخشی که در روش ساخت مخزن آب استفاده می شود، باعث می‌شود مخزن آب مکعبی پلی اتیلن بدون درز، ضد آب و ضد نشت باشد.

این مخازن برای استفاده در پشت بام ساختمان هم بسیار مناسب می باشند؛  زیرا سطح مقطع بزرگی دارند و فشار ناشی از وزن سیال را در مساحت و سطح بیشتر پخش می کنند و به سازه و سطح زیرین مخزن فشار کمتری وارد می شود.

در مخازن مکعبی سه لایه به دلیل وجود یک لایه تیره رنگ امکان نفوذ نور آفتاب به داخل مخزن آب وجود ندارد در نتیجه شرایط برای رشد جلبک ها فراهم نمی شود.

 از این رو برای ذخیره سازی آب شرب ،  مخزن آب پلی اتیلن سه لایه توصیه می شود،  این مخزن به خوبی می تواند آب مصرفی مورد نیاز ۶  الی ۸  واحد مسکونی را تامین نماید. مزیت اصلی مخزن مکعبی ابعاد و شکل هندسی آن است و به خوبی در مکان هایی مخازن دیگر امکان نصب ندارند ،  قابل نصب می باشند و فضای کمی را اشغال می کنند.

این مخازن به صورت پیش فرض فاقد هر گونه اتصال ورودی و خروجی ( فیتینگ) می باشند به همین دلیل مشتریان گرامی در صورت تمایل و در هنگام ثبت سفارش می توانند در خواست نصب این اتصالات را به کارشناسان فروش شرکت اعلام کنند.

کاربرد مخزن ۵۰۰ لیتری مکعبی

در این قسمت به بررسی برخی از ویژگی های مخازن مکعبی می پردازیم:

 1. جهت ذخیره سازی آب شرب
 2. جهت ذخیره سازی آب ضروری آتش نشانی
 3. جهت ذخیره سازی مایعات صنعتی و شیمیایی

قیمت و خرید مخزن ۵۰۰ لیتری

برای خرید مخزن ۵۰۰ لیتری بهتر است ابتدا اطلاعات کافی در خصوص این لیتراژ مخزن را کسب کنید. برای این منظور می توانید با کارشناسان مخزن مارکت می باشد تماس تلفنی برقرار کنید و تمامی سوالات خود را در خصوص این مخازن بپرسید.

 پس از کسب اطلاعات کافی برای ثبت سفارش هم به صورت تلفنی و هم از طریق وبسایت فروشگاه مخزن مارکت می توانید، سفارش خودتان را ثبت کنید. از جمله خصوصیت برجسته فروشگاه مخزن مارکت  می توان به امکان ارسال سریع سفارشات به شهرهای تهران، کرج، شیراز و غیره اشاره کرد.

 هدف مخزن مارکت فراهم کردن خرید بی دردسر و مطمئن مخازن پلی اتیلنی است که در پایان رضایت خریدار را به ارمغان می آورد.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری

یکی از لیتراژ ها و مخازن پر طرفدار فروشگاه مخزن مارکت که به عنوان مخازن حجیم و فوق حجیم نیز شناخته می شوند، مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری است، که در این مقاله قصد داریم به طور مفصل با کاربرد و ویژگی های آن آشنا شویم، پس اگر شما متقاضی این لیتراژ هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مخزن پلی اتیلن یکی از انواع مخازن ذخیره سازی آب و مایعات است که اصلی ترین ماده ی استفاده شده در تولید آن پلی اتیلن است. پلی اتیلن پلیمر اتیلن است. گاز اتیلن C2H4 از ترکیب دوگانه دو اتم کربن ، که هر کدام به دو هیدروژن متصل اند، ساخته شده است. در حال حاضر پرفروشترین مخازن ذخیره سازی مخزن مارکت در ایران، مخازن پلی اتیلنی هستند.

به دلیل ویژگی ها و مزایای مخازن پلی اتیلن نظیر مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، قابلیت نصب و جابجایی آسان، قیمت کمتر، نظافت و شستشوی آسان تر، وزن کم و طول عمر بسیار بالا وغیره بسیاری از مشتریان درحال جایگزنی مخازن فلزی و یا بتنی با مخازن پلی اتیلنی هستند.

در حال حاضر بهترین گزینه برای ذخیره سازی آب شرب در جهان، مخازن پلی اتیلنی هستند. البته به شرطی که از مواد با کیفیت و غیر بازیافتی در تولید آن ها استفاده شده باشد. پس در هنگام خرید اولاً از برند و فروشگاه معتبری خریداری کنید و ثانیاً گواهی نامه های استاندارد و بهداشتی محصول را درخواست و استعلام نمایید.

تانکر آب ( منبع آب ) پلی اتیلن به صورت عمده دارای مقاومت محیطی و نوری بسیار بالایی می باشند و بیشترین کاربرد را بازار داخلی به خود اختصاص داده اند. مخزن پلی اتیلن در مقایسه با مخزن گالوانیزه نیز مزایای عمده ای دارند. عایق حرارت و مقاومت بالا در برابر خوردگی از جمله این مزایای این تانکرهای پلاستیکی چندلایه می باشد. مخازن آب پلی اتیلن می توانند از بسته شدن انتهای لوله های پلی اتیلن کاروگیت یا کور تیوب نیز تولی گردند. مخازن پلی اتیلن کاروگیت تا قطرهای ۳ متر در کشور قابلیت تولید دارند. مخازن کاروگیت پلی اتیلن به صورت پیش ساخته تولید می گردند و قابلیت دفن بدون استراکچر فلزی را دارا می باشند.

مخزن پلی اتیلن می‌تواند از مواد اولیه با کیفیت بسیار عالی و فود گرید تولید شود و همچنین می‌تواند از مواد بازیافتی تهیه شود. اگر برای مصارف آب شرب مورد استفاده قرار گیرد باید حتما دارای استانداردها و از نوع فود گرید باشد که نسبت به مواد پلی اتیلن بازیافتی قیمت بالاتری دارد. هر چه حجم آب ذخیره سازی بیشتری نیاز باشد، مواد اولیه بیشتری نیاز است و ساخت قالب آن نیز سخت‌تر و زمانبرتر خواهد بود که سبب افزایش قیمت نهایی مخزن می‌شود.
امروزه با توجه به شرایط آپارتمان نشینی و کمبود جا بیشتر از مخازن زیرپله‌ای و یا مکعبی باید استفاده کرد که قیمت تانکر پلی اتیلن بالاتری نسبت به مخزن عمودی و افقی دارد.

مخازن پلی اتیلن دارای مزایای زیادی از جمله مخزن ضد جلبک، سبک وزنی، مقاومت شیمیایی عالی، خواص مکانیکی مناسب، عدم وجود تنش پسماند در مخزن، عدم تغییر رنگ، بو و مزه، خاصیت کاملا بهداشتی، شستشوی آسان، عمر مفید طولانی، تعمیرات کم، عدم نشتی به دلیل یکپارچه بودن ساختار تولید شده، حمل و نقل آسان است.
با توجه به شرایط آب و هوایی، نیاز مشتری ( نیاز به آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی)، مقدار فضای موجود برای مخزن باید یک مخزن انتخاب شود که عوامل بالا سبب تعیین قیمت آن خواهد شد. در این خصوص باید از متخصصان این عرصه مشاوره لازم گرفته شود. منطقه و حجم آب مورد نیاز باید تحت بررسی کامل قرار گیرد که قیمت نهایی آن تعیین شود.

مخزن حجیم پلی اتیلن

   مخازن حجیم و فوق حجیم پلی‌اتیلن برای نگهداری و ذخیره آب و سایر سیالات سازگار با پلی اتیلن مورد استفاده می باشند. این مخازن در اشکال و ابعاد و حجم‌های متنوعی در تولید می شوند.

 یکی از بهترین ویژگی‌های مخازن پلی اتیلن این است که نسبت به دیگر مخازنی که از جنس‌های دیگر ساخته می‌شوند، قیمت بسیار مناسب تری دارند و به راحتی می‌توان آن ها را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد. این مخازن پلی‌ اتیلن حجیم با بیشتر مایعات سازگار هستند و در هر صنعتی از کشاورزی گرفته تا کسب و کارهای  صنعتی و نیمه صنعتی و به عنوان ذخیره آب مجتمع های بزرگ مسکونی از آن ها استفاده نمود. با توجه به مواد منعطفی که در ساخت مخازن پلی اتیلن استفاده می‌شود و همینطور روش ساخت آن ها، می‌توان شکل‌های متنوعی با توجه به مصارف مختلف به آن ها داد.

    هر مخزنی طول عمر مشخصی دارد و مطمئنا تا ابد نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. با این حال برای بهره گیری حداکثر و طول عمر بیشتر بهتر است مخازن پلی اتیلن را را در مکان‌های سر پوشیده نصب کنید تا ده ها سال بدون مشکل برای شما کار کنند.

 نگه داری مخازن پلی اتیلن حجیم و فوق حجیم در مناطقی که نور آفتاب بصورت مستقیم با آن ها تماس دارد می‌تواند باعث شود که آنها در طولانی مدت بدنه آن ها خشک و شکننده شود.

   پلی اتیلن نوعی پلاستیک است. امروزه به لطف روش‌های مختلف تولید پلاستیک، فراورده‌های پلاستیکی متنوع و بسیاری وجود دارد. با این حال اکثر فراورده‌ها پلاستیکی از طریق قالب گیری تزریقی، قالب گیری از طریق دمیدن و همینطور قالب گیری چرخشی یا دورانی بدست می‌آیند. قالب گیری چرخشی بهترین و موثر ترین فرایند ساخت مخازن پلاستیکی و پلی اتیلن حجیم و فوق حجیم است و حتی مخازن ۱۰۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ لیتری نیز با این روش تولید می شوند.

مخزن 20000 لیتری

کاربرد مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری ( تانکر پلاستیکی حجیم )

تانکر حجیم پلاستیکی با بیشتر مایعات سازگار هستند و در هر صنعتی از کشاورزی گرفته تا کسب و کارهای صنعتی و نیمه صنعتی ( ذخیره انواع مواد شیمیایی و بهداشتی و غیره ) و به عنوان ذخیره آب مجتمع های بزرگ مسکونی از آن ها استفاده نمود. با توجه به مواد منعطفی که در ساخت مخازن پلی اتیلن استفاده می‌شود و همینطور روش ساخت آن ها، می‌توان شکل‌های متنوعی با توجه به مصارف مختلف به آن ها داد و بصورت تقویت شده و سفارشی هم تانکر بزرگ پلی اتیلنی را تولید کرد.

روش های افزایش طول عمر مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری ( مخزن پلی اتیلن حجیم )

هر مخزنی طول عمر مشخصی دارد و مطمئنا تا ابد نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. با این حال برای بهره گیری حداکثر و طول عمر بیشتر بهتر است مخازن پلی اتیلن را را در مکان‌های سر پوشیده نصب کنید تا ده ها سال بدون مشکل برای شما کار کنند و یا بوسیله عایقی مناسب (پشم شیشه) می توانید آن ها را عایق بندی کرده و از سرما و نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

نگه داری مخازن پلی اتیلن حجیم و فوق حجیم در مناطقی که در تماس مستقیم نور آفتاب می باشد، می‌تواند باعث شود که آن ها در طولانی مدت ( مخازن دارای آنتی یوی ۱۰ الی ۲۰ سال ) بدنه آن ها خشک و شکننده شود.

نکته‌ ای که باید دارندگان مخازن پلی اتیلن به آن توجه داشته باشند این است که بدانند چه زمانی مخزن پلی اتیلن در حال رسیدن به پایان عمر خود است و چه زمانی باید برای جایگزینی آن اقدام کنند. اگر دقت و نگهداری کافی در استفاده از مخازن پلی اتیلن صورت نگیرد آن ها زودتر از موعد معمول از بین خواهند رفت و هر مایع ارزشمندی که در آن در حال نگه داری است نیز پای مخزن جاری خواهد شد و از دست خواهد رفت؛ بنابراین حتما باید نکات لازم برای نگه داری و استفاده‌ی بهینه از آن ها را بدانید و به آن ها عمل کنید.

 

آیا می توان از مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری به عنوان مخزن هوایی استفاده کرد؟

امروزه استفاده از تانکر بزرگ پلاستیکی به عنوان تانکرآب هوایی بسیار مرسوم شده است؛ زیرا اکثر تانکر های هوایی بصورت فلزی تولید می شدند که معایب آن ها ( هزینه تعمیر بالا،  فرسودگی زود هنگام، بهداشتی نبودن و غیره ) به همراه هزینه بسیار زیاد خرید آن ها باعث شده جای خود را به تانکر حجیم پلاستیکی دهند که از مزایای آن مطلع هستید.

 

 

قیمت و خرید مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری

با حقیقت‌هایی که از توضیحات قبلی دریافت کرده‌اید، می‌توانید در نظر بگیرید که قیمت ارائه شده برای مخزن پلی اتیلن مورد نظر مناسب است یا خیر. ابتدا تمام ویژگی‌ها را با بقیه‌ی مخازن پلی اتیلن مقایسه کنید و همینطور هدف استفاده‌ی خودتان از آن را نیز در نظر داشته باشید.

 در نهایت نیز خدمات پس از فروش و همینطور گارانتی را در نظر داشته باشید و با محصول دیگر شرکت‌ها که در مخزن مارکت آمده است مقایسه کنید.

حالا که این موارد را در نظر گرفتید، پایین قیمت ترین مخزنی که تمام موارد موردنیاز شما را تامین می‌کند می‌تواند بهترین گزینه باشد؛ البته باید اطمینان حاصل کنید که قیمت پایین به معنای کیفیت پایین مخزن نباشد.

 

برای خرید مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۱۵۰۰ لیتری

موضوع مورد بحث در این مقاله مخزن ۱۵۰۰ لیتری می باشد که یکی از محصولات فروشگاه مخزن مارکت دات کام می باشد، اگر شما متقاضی این لیتراژ مخزن هستید پس تا پایان با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز با تاریخچه مخازن پلی اتیلن آشنا شویم؛ سپس به مقایسه دونوع مخزن با لیتراژ مورد نظر ( ۱۵۰۰ لیتر ) می پردازیم.

طراحی و تولید مخازن آب فرآیند تازه ای نیست؛ در طول تاریخ تعداد زیادی از تمدن ها دست به ساخت مخازن آب زده اند. مخازن آب اولیه از موادی همچون سنگ، چوب و سفال درست می شدند. جالب است بدانید که برخی از این مخازن آب قدیمی همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.

و اما اولین مورد ثبت شده ی استفاده از مخازن آب به سه هزار سال پیش از میلاد حضرت مسیح برمی گردد! انبار ها و مخازن آب برای مردم تمدن دره سند ( تمدنی در عصر برنز در شبه قاره هند  که از ٣٠٠٠ تا ١۵۰٠ قبل از میلاد می زیستند) بسیار ارزشمند و کارآمد بودند. مخازن آب همچنین در قلعه های بزرگ نیز ابزاری حیاتی بودند. احتمال این خطر همیشه وجود داشت که قلعه ای توسط دشمنان محاصره شود و در شرایط محاصره، نبود تانکر آب با حجم کافی داخل قلعه مشکل بزرگی بود.

اهمیت تانکر آب

   اهمیت آب و ذخیره سازی آن در ایران باستان منجر به ساخت یک سازه معماری به نام آب انبار شد. آب انبار یک سازه ی مهم در معماری سنتی ایرانی است؛ یک مخزن آب زیرزمینی سرپوشیده و رو بسته که برای ذخیره آب آشامیدنی در طول سال و یا ذخیره آب سرد در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گرفت.

 قرار گیری در عمقی پایین تر از سطح زمین امکان هدایت آب جاری را به مخازن آن را مهیا ساخته و ضمنا عمق پایین تر سبب خنکی آب می گردید. در کنار آب انبار ها، مخازن آب دیگری هم مورد استفاده ی عموم مردم قرار می گرفتند؛ مثلا از دیرباز، مخازن روباز خانگی به نام حوض آب در ایران رایج بوده که به وسیله کانال های شبکه آبیاری شهری در دوره های زمانی مشخص پر آب می شدند، البته کاربری شرب نداشتند. معمولا آب انبار در ابعاد بزرگ در محلات برای استفاده عموم ساخته می شد و آب آن با کیفیت تر بوده و به مصرف شرب مردم می رسید. آب حوض ها هم معمولا برای سرویس های بهداشتی و شستشو مصرف می شدند.

کاربرد تانکر آب ( مخزن آب )

شاید در اوایل، مخازن آب تنها وظیفه ی ذخیره کردن آب آشامیدنی و مصرفی روزانه را برعهده داشتند، اما امروزه از این مخازن در زمینه های متعددی استفاده می شود.

 1. تامین آب آشامیدنی و مصرفی ساختمان های مسکونی
 2. اطفاء حریق توسط سازمان آتش‌ نشانی
 3. آبیاری محصولات در کشاورزی
 4. مصارف متعدد در خط تولید صنایع مختلف؛ از جمله صنایع غذایی مانند شکلات سازی و لبنیات
 5. صنایع شیمیایی
 6. و غیره

البته نباید وظیفه اصلی مخزن آب که سالم نگه داشتن آب هست را فراموش کرد. یک مخزن آب خوب می تواند از آب درون مخزن در برابر تاثیرات منفی محیطی مانند ویروس ها، جلبک ها و باکتری ها جلوگیری کند. مخازن آب ضد جلبک سایت مخزن مارکت دات کام با طراحی و تولید استاندارد و با استفاده از مواد اولیه مرغوب، می توانند از آب داخل مخزن در مقابل تاثیرات منفی محیطی به خوبی محافظت کنند.

 

انواع تانکر آب

تانکر آب یا همان مخزن آب در انواع مختلفی تهیه و تولید می شود که از انواع آن می توان به مخزن پلی اتیلن، مخزن فلزی، مخزن بالشتی و غیره اشاره نمود، که ما در این جا تنها به بررسی پر طرفدارترین و پرکاربرد ترین مخزن یعنی مخزن آب پلی اتیلن می پردازیم.

مخزن آب پلی اتیلن

به جرأت می‌توان گفت که امروزه مخازن پلی اتیلن پر کاربرد ترین نوع مخزن هستند؛ این مخازن در تمامی صنایع از ساختمان و کشاورزی گرفته تا صنایع شیمیایی استفاده می شوند؛ همچنین به تازگی نیز جمع آوری آب باران  به این کاربرد ها اضافه شده است.

 اما بیشتر ما، مخزن های پلی اتیلن را بعنوان منبع آب شرب ( مخزن آب آشامیدنی ) در ساختمان هایمان می شناسیم. مخازن پلی اتیلن در شکل ها و ابعاد گوناگون تولید می شوند به همین دلیل در کاربردهای مختلفی قابل استفاده هستند. متداولترین انواع مخازن پلی اتیلن شامل مخازن افقی، مخازن عمودی، مخازن آسانرو یا کتابی، مخازن مکعبی و مخازن قیفی هستند.

در این جا قصد داریم با دو نوع از این محصولات در لیتراژ ۱۵۰۰ آشنا شویم.

 

مخزن 2000 لیتری نیسانی
مخزن زیر پله ای

مخزن ۱۵۰۰ لیتری زیرپله

مخزن زیر پله مخزنی در ردیف مخازن افقی ولی شیب دار است که به دلیل شکل ظاهری شیب داری که دارد بهترین انتخاب برای فضای پرت زیر راه پله ها است.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی و ساخت ساختمان هایی با متراژهای کم و فضای کوچک ، استفاده از مصالح و تجهیزات ساختمانی که بتواند برای فضای کم یا بی استفاده زندگی امروز مورد استفاده قرار گیرد ، بیش از قبل مهم است.

همانطور که از نام مخزن زیرپله پیداست از این مخازن جهت فضای پرت زیر پله ها که یا به طور کامل بی استفاده می ماند یا به محلی برای انبار کردن و نگهداری لوازم به درد نخور اختصاص دارد استفاده می شود. طراحی و شکل ظاهری مخازن زیر پله ای به گونه ای است، که از آن در مکان هایی مثل زیر راه پله ها، پارکینگ ها و اتاقک های تاسیسات که فضای محدودی دارند استفاده می شود.

در مرحله اول ممکن است برای مشتری عزیز این سوال پیش آید که آیا می توان از مخزن زیر پله ای بعنوان یک مخزن آب ساختمان استفاده کرد یا نه؟ جواب بله است.

استفاده از فضای پرت زیرپله ساختمان، برای نصب مخزن آب می تواند یک انتخاب مناسب و هوشمند برای هر مدیر ساختمانی باشد. این فضاها عموماً یا به طور کامل غیر استفاده بوده و یا تبدیل به انباری برای نگهداری لوازم به درد نخور بسیاری از ساختمان ها شده است. با توجه به محدود بودن این فضا، نیاز است تا قبل از خرید مخزن آب زیر پله ای، ابعاد مخزن و فضای نصب به خوبی بررسی شود.

تولیدکنندگان مخازن زیرپله ای، در هنگام طراحی و تولید این محصولات عموماً ابعاد استاندارد زیرپله ها را مد نظر قرار می دهند تا مشکلی در این خصوص برای مشتریان به وجود نیاید، ولی با این وجود به دلیل اینکه ممکن است یا توجه به محدودیت هایی، ابعاد استاندارد برای زیرپله ها در هنگام ساخت ساختمان ها در نظر گرفته نشود نیاز است تا اندازه گیری این مکان به دقت کافی انجام شود.

ویژگی مخزن ۱۵۰۰ لیتری زیرپله ای

 1. تولید در انواع تک لایه و سه لایه ضد باکتری و جلبک
 2. دارای ابعاد استاندارد به منظور قرار گرفتن در انواع زیرپله ها
 3. دارای لایه محافظ در برابر اشعه UV آفتاب
 4. گارانتی تعویض ، تعمیر و خدمات پس از فروش
 5. امکان ارسال به سراسر کشور
 6. دارای نشان ملی استاندارد ایران
 7. دارای پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو
 8. امکان ارسال درب آدرس مشتری

کابرد مخزن ۱۵۰۰ لیتری زیرپله

 مخزن پلی اتیلن زیرپله ای عموماً برای ذخیره سازی آب شرب ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به بی اثر بودن طیف وسیعی از مواد شیمیایی بر روی پلی اتیلن امکان ذخیره سازی بسیاری از مواد شیمیایی نیز در این مخزن زیرپله نیز وجود دارد. برای اطمینان از سازکاری ماده ای که می خواهید در این مخازن نگهداری فرمایید لطفا با ما مشورت کنید؛ همچنین باید در نظر داشته باشیم از این نوع مخزن برای ذخیره مخزن آب آتش نشانی هم استفاده می شود.

مخزن ۱۵۰۰ لیتری نیسانی

مخازن نیسانی، مناسب وانت بارهای نیسانی بنزینی و دوگانه سوز در انواع مختلف و با بهترین مواد اولیه تولید شده و در فروشگاه مخزن مارکت آماده فروش می باشند.

 مخازن پلی اتیلن نیسانی از پشت وانت به راحتی سوار و پیاده می شوند و می توان درون آن ها انواع مایعات، مواد سوختی، اسید و مواد شیمیایی، ذخیره و جابه جا کرد؛ همچنین از تانکر پشت نیسان برای حمل آب شرب، ماهی زنده و دیگر آبزیان نیز می توان استفاده کرد.

تانکر پلاستیکی نیسانی به گونه ای طراحی و ساخته شده است تا بتواند به خوبی در برابر فشار ناشی از جابجایی مایعات در حین حرکت وانت مقاومت کند. این مزیت را سایر مخازن پلی اتیلنی ندارند و در صورت استفاده از آنها، به دلایل عنوان شده مخزن آسیب خواهد دید.

مزایا مخزن ۱۵۰۰ لیتری پشت وانتی

 1. این مخازن به سادگی در دسترس و قابل خرید و حمل و نقل هستند و به صورت آنلاین و اینتزنتی نیز به فروش می رسند
 2. قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف مقرون صرفه تر است.
 3. برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد و با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 4. در رابطه با طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف و مناسب برای فضاهای مختلف تولید شوند.
 5. دارای وزن نسبتا کمی بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
 6. در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند. انواعی از آنها نیز به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعبه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم هستند.

خرید و قیمت مخزن ۱۵۰۰ لیتری

برای خرید مخزن ۱۵۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۳۰۰۰ لیتری

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از محصولات شرکت بزرگ مخزن مارکت دات کام آشنا شویم، محصول مورد نظر در این مبحث، مخزن ۳۰۰۰ لیتری می باشد؛ اگر شما متقاضی این لیتراژ از مخازن پلی اتیلن هستید پس تا پایان همراه ما باشید.

قبل از هرچیز قصد داریم شما را با پایه و اساس ساخت این مخازن آشنا کنیم؛ همانطور که می دانید مخازن پلی اتیلن یا همان پلاستیکی امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند و نسبت به مخازن استیل پرطرفدار و پرکابرد تر هستند، حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که تفاوت محصولات پلی اتیلن با دیگر محصولات مشابه چیست؟ و چرا محصولات پلی اتیلن متقاضیان زیادی پیدا کرده اند؟

در این جا به بررسی یکسری از ویژگی های مخزن پلی اتیلن می پردازیم:

 1. در روش ساخت مخزن پلی اتیلن از قالب استفاده می شود یعنی مواد سازنده این مخزن به صورت یک دست داخل قالب ریخته می شوند و مخزن به صورت یک تیکه تولید می شود و هیچ گونه عمل جوش پلاستیک روی آن صورت نمی گیرد.
 2. ضخامت دیواره های مخزن پلی اتیلن بسیار بالاست و با توجه به چگالی سیال مورد نظر نیز می تواند ضخامت بیشتری داشته باشد.
 3. قطر گوشه های مخزن پلی اتیلن ضخیم هستند و استحکام بالایی دارند.
 4. ضخامت دیواره های مخزن پلی اتیلن در قسمت پایینی آن به علت کمک به تحمل وزن فشار آب بیشتر است.

مخزن استیل

انواع مخزن استیل برای جابه‌جایی و محافظت عناصر گوناگون به کار گرفته می شود و در صنایع مختلف اعم غذایی ، دارویی و شیمیایی به کار گرفته می شود. از این مخازن در زمان هایی که بحث زنگ زدگی و بهداشتی مدنظر باشد با گنجایش های متعدد برای ترابری اقسام مواد پودری نظیر سیمان، آرد و مایعاتی چون شیر، آب شرب، اسید، مایعات نفتی و روغن استعمال می شود.

مخزن استیل دارای استقامت خیلی بالایی در برابر زنگ زدگی، فرسودگی، ضرب دیدگی، سابیدگی می باشند میزان استقامت برشی آن بسیار زیاد است. در این صورت این نوع مخزن با سطح کیفی بالا حاوی مخازن زیر فشار استیل،  مخازن اندوخته مواد شیمیایی به شکل سنگینی، مخزن استیل، مخزن برای محافظت الکل و مواد دارویی، مخزن دو جداره برای حفاظت از شیر و لبنیات و یا مخزن ۳ جداره برای محافظت از بستنی و دیگر مواد غذایی از تقاضای بسیار زیاد در صنعت بهره مند است.

مقایسه تانکر آب پلی اتیلن و مخزن استیل

مهم ترین تفاوت تانکر آب پلی اتیلن با مخازن فلزی در قیمت و وزن تمام شده محصول است . مخزن پلی اتیلن وزن کمتری داشته و از نظر قیمت بسیار مناسب تر از مخازن فلزی هستند. به دلیل وزن پایین امکان حمل و نقل و نصب آسان تری خواهند داشت. طول عمر مخازن پلی اتیلن و مخازن فلزی در صورت استفاده صحیح طولانی مدت است. مخازن پلی اتیلن خاصیت ضد خوردگی، ضد جلبکی و آنتی باکتریال دارند و در مقابل مخازن فلزی برای نگهداری مواد شیمیایی بهتر هستند.

 مخازن فلزی استیل ضد زنگ نسبت به خوردگی مقاوم هستند اما شرایط نگهداری سخت تری نسبت به مخازن پلی اتیلن دارند. این مخازن باید به صورت دوره ای از خاک پاک شوند. برای نگهداری آب شرب استفاده از مخازن پلی اتیلن سه لایه توصیه می شود. آب در مخازن پلی اتیلن و به دور از نور با کیفیت بهتری نگهداری می شود. این مخازن با یک لایه فوم عایق حرارتی شده اند و دمای آب در طولانی مدت ثابت باقی می ماند. مخزن آب در اندازه و سایز های متفاوتی ساخته می شوند. می توان مطابق با محدودیت های جانمایی مکان مورد نظر از اشکال مختلف آن استفاده نمود؛ همچنین مخازن فلزی بیشتر در سایز های صنعتی تولید می شوند.

مخزن ۳۰۰۰ لیتری

با توجه به مطالب بالا و مقایسه ای که انجام شد متوجه شدیم مخازن پلی اتیلن بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر به ویژه برای مصارف خانگی هستند.

تانکر آب پلی اتیلن در اشکال و لیتراژهای مختلفی متناسب با نیاز مشتری تولید و به بازار عرضه می شوند. در اینجا می خواهیم با انواع مخازن پلی اتیلن آشنا شویمو در ادامه به بررسی دو نوع از این مخازن در ابعاد ۳۰۰۰  لیتر می پردازیم.

مخزن 2000 لیتری
مخزن 3000 لیتری

انواع تانکر آب پلی اتیلن

منبع آب پلی اتیلن در اشکال مختلف با توجه به فضا و کاربری های متفاوت تولید می شوند، از انواع این مخازن می توان به مخزن افقی ( خوابیده )، عمودی ( ایستاده )، مکعبی افقی و عمودی ( سپتیک تانک، اسلیم تانک، آسانرو)، بیضی، قیفی، نیسانی و غیره اشاره نمود.

مخزن ۳۰۰۰ لیتری بیضی

 مخازن  بیضی شکل ، که با نام مخازن خوابیده نیز شناخته می شود؛ همانطور که از نامش پیداست به شکل بیضی تولید می شود . این مخازن را که از مواد پلی اتیلن تولید می کنند از مخازن ارزان و باکیفیت می باشد که دارای دوام و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه های فلزی می باشد.

 از این رو انتخاب این نوع مخازن جهت ذخیره سازی آب برای مکان هایی که شکل هندسی خاصی دارند بسیار مناسب می باشد . این مخازن را با ارتفاع کم و طول زیاد تولید می کنند که برای مکان هایی که محدودیت ارتفاع دارند بسیار مناسب می باشند.

مخازن بیضی از مواد اولیه درجه یک و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی (Food Grade) از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران است. عموما مخزن های بیضی  برای نگهداری و ذخیره سازی آب شرب در ساختمان استفاده می شود ، با این وجود از این مخازن برای نگهداری انواع مایعات غذایی ، دارویی ، شیمیایی و حتی سوخت نیز استفاده می شود.

 

کلیه مخازن چند لایه از جمله مخازن بیضی شکل دارای یک لایه میانی مشکی رنگ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید است، البته شما می توانید در جاهایی که نور مستقیم خورشید وجود ندارد از مخازن تک لایه هم استفاده کنید منتهی با توجه به تفاوت قیمت ناچیز مخازن تک لایه و چند لایه ، پیشنهاد ما به شما استفاده از مخازن بیضی آنتی باکتریال چند لایه است.

کاربرد مخزن ۳۰۰۰ لیتری بیضی

 1. مناسب برای ذخیره و حمل و نقل آب، مواد لبنی، مایعات خوراکی، مایعات شیمیایی و مشتقات نفتی
 2. کاربرد در مصارف خانگی، صنایع غذایی، شیمیایی، دامپروری، بهداشتی و بیمارستان ها
 3. نگهداری آب برای مدت طولانی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه
 4. مواد اولیه بهداشتی FOOD GRADE ) قابل استفاده در صنایع غذایی و خانگی )
 5. تنوع در رنگ، اندازه، شکل و در انواع تک لایه، چند لایه و فوم دار
 6. سبک وزن و با دوام و مقاوم در برابر خوردگی
 7. نصب آسان شیر و اتصالات

ویژگی مخزن ۳۰۰۰ لیتری بیضی

۱. مناسب ترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی ، شیمیایی ، دارویی ، سوخت ها ، اسیدها و …

۲. تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو ، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران

۳. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید

۴. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن

۵. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین

۶. تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان

۷. سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد

۸. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید

 

مخزن ۳۰۰۰  لیتری قیفی

مخازن قیفی پلی اتیلن از مخازن پرطرفدار و پرکاربرد برای نگهداری و ذخیره سازی مایعات می باشد. مخازن قیفی پلی اتیلن بدلیل داشتن ته قیفی شکل، بروی پایه هایی قرار می گیرند که قابلیت نصب شیر در انتهای مخزن قیفی وجود دارد با وجود این قابلیت می توان با باز کردن شیر انتهایی تا قطره ی آخر آب موجود در این مخازن را تخلیه کرد که این یک ویژگی و مزیت بزرگ برای تمامی مخازن مخازن قیفی پلی اتیلن می باشد، این ویژگی در سایر مخازن پلی اتیلن وجود ندارد.

مخازن قیفی پلی اتیلن بصورت تک لایه و چند لایه قابل طراحی، تولید و ساخت هستند، مخزن های مخروطی تک لایه بدلیل وجود فقط یک لایه در برابر نور خورشید دچار جلبک می شود به همین دلیل برای استفاده در فضای آزاد و ذخیره آب آشامیدنی قابل استفاده نمی باشد اما مخازن های مخروطی چند لایه به دلیل داشتن یک لایه ی رنگی اضافی در برابر نور خورشید و اشعه فرانبفش مقاوم بوده و ضد جلبک هستند به همین دلیل برای استفاده در فضای باز و ذخیره آب آشامیدنی کاربردهای فراوانی دارند.
مخازن قیفی پلی اتیلن بصورت خام بوده و هیچ گونه اتصالات اعم از فیتینگ های برنجی، پلی اتیلنی، شیر تخلیه و غیره بروی آن ها نصب نشده است. بنا به درخواست مشتری کلیه این اتصالات در انبار فروش قابل نصب می باشند. برای ثبت سفارش انواع مخازن قیفی پلی اتیلن به همراه اتصالات مورد نیاز با کارشناسان فروش مخزن مارکت تماس بگیرید.

ویژگی مخزن ۳۰۰۰ لیتری قیفی

 1. از ۲۵۰ لیتر تا ۱۰۰۰۰ لیتر ، در انواع تک لایه شفاف ، دولایه و سه لایه ضد جلبک ، سه لایه و چهار لایه آنتی باکتریال.
 2. مناسب ترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی، شیمیایی، دارویی، سوخت ها، اسیدها و غیره
 3. تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران.
 4. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید.
 5. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن .
 6. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.
 7. تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان.
 8. سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد.
 9. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید.

کاربرد مخزن ۳۰۰۰ لیتری قیفی

 1. تصفیه آب، بیودیزل و سوخت‌های زیستی (WVO)
 2. برای ذخیره آب
 3. ذخیره کود مایع ( کود نیترات آمونیوم )
 4. نگهداری غلات کشاورزی یا خوراک گاو
 5. تولید غذا و ذخیره مواد خوراکی مایع
 6. مخازن میکسر
 7. مخازن لجن و ته نشینی
 8. تصفیه فاضلاب خام
 9. کارخانه تولید کاغذ
 10. پرورش آبزیان
 11. سایر مایعات و مواد شیمیایی

خرید و قیمت مخزن ۳۰۰۰ لیتری

برای خرید مخزن ۳۰۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن آنتی باکتریال

در این مقاله قصد داریم کمی با مخزن آنتی باکتریال یا همان مخزن ضد جلبک آشنا شویم، پس اگر شما به دنبال این نوع مخزن / تانکر آب هستید پس تا پایان با ما همراه باشید.

مخزن آنتی باکتریال به هر نوع مخزنی گفته می شود که در آن امکان رشد باکتری ها وجود نداشته باشد. با توجه به رشد روز افزون استفاده از مخازن آب پلی اتیلن به عنوان تانکر آب بهداشتی منازل و ساختمان ها، بهداشتی بودن و بی ضرر بودن آن ها برای سلامتی شهروندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

ماده آنتی باکتریال چیست؟

به اتفاق و یا پدیده ای که میکروب و باکتری را ازبین میبرد در اصطلاح آنتی باکتریال می گویم.
برای مثال گرما یکی از مواردی است که بر روی بافت پروتیین تاثیر می گذارد و آن ها را نابود می کند . دو فرآیند پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون نیز در اثر گرما و زمان مناسب، عمل می کنند و فرآیند میکروب کشی را آغاز میکنند.
و اما قابل ذکر است که سرما و دمای صفر و نزدیک صفر هم قابلیت کشتن برخی میکروب ها را نیز د ارد. مواد شیمیایی نظیرالکل، انواع ترکیبات کلردار و ید دار و انواع داروهای آنتی بیوتیکی همه این مواد خاصیت آنتی باکتریال دارند، امروز کاربرد آنتی باکتریال در صنعت نیز رو به گسترش است.
مواد آنتی باکتریال در صنعت تولید مخزن پلی اتیلن یا پلاستیکی نیز حائز اهمیت است .
توجه کنید یکی از پرمصرف ترین مواد آنتی باکتریال در این صنعت، دی اکسید تیتانیوم نام دارد. که به عنوان رنگ سفید در تولید مخزن ذخیره آب پلی اتیلن استفاده می شود. این ماده آنتی باکتریال در مجاورت و هنگام تابش نور خورشید با خاصیت بیشتر و شدیدتر فعال شده و خواص آنتی باکتریال آن به مخزن پلاستیکی تاثیر بیشتری می بخشد. از این ویژگی نیز در دستگاه های تصفیه هوا هم استفاده می شود.پدیده فتوکاتالیست کاربرد این رنگ خوراکی آنتی باکتریال در مجارت نور، خصوصا نور فرابنفش است.

روش های تولید مخزن آنتی باکتریال ( ضد جلبک )

 1. مخازن آنتی باکتریال با شیوه Bacteriostatic agent

یکی از روش ها با از بین بردن منابع غذایی به مهارگر رشد باکتری مانع از رشد و تکثر باکتری ها می شوند، مثلا مخازنی که صددرصد ضد جلبک باشند ، شانسی به باکتری ها برای رشد و نمو نمی دهند؛ زیرا جلبک بعد از خزان کردن و مرگ تنها غذای این باکتری ها در سیستم آب شهری خواهد شد، این مخازن در گروه بهترین و رایج ترین مخازن آنتی باکتریال قرار می گیرند، همانگونه که عنوان شد، این مخازن آنتی باکتریال در گروه مهارگر رشد باکتری قرار می گیرند.

 1. استفاده از پلیمر آنتی باکتریال تماسی

در این شیوه از پلی اتیلن که در ساختار مولکولی دارای ماده پادزیست است استفاده می کنند. معمولا این پلی اتیلن در داخلی ترین لایه مخزن که در تماس با آب است استفاده می شود. رنگ به کار رفته در لایه داخلی این مخازن بسته به سلیقه تولید کننده می تواند سفید، آبی و غیره باشد.

در این مخازن سطح داخلی مخزن دارای خاصیت آنتی باکتریال تماسی است. برای عملکرد خاصیت ضد باکتری ، سطح داخلی مخزن باید همیشه تمیز باشد. مخزن آنتی باکتریال و یا هر محصولی که دارای بدنه آنتی باکتریال تماسی است بر خلاف تبلیغات رایج، تنها زمانی ماهیت آنتی باکتریال دارند که سطح آنها کاملا عاری از گل و لای و رسوب باشد و به عبارت دیگر صد در صد تمیز باشند. هر گونه رسوب ولو با لایه ای بسیار نازک و میکروسکوپی که با چشم قابل دیدن نباشد ، روی بدنه مخازن آنتی باکتریال ته نشین می شوند و عملا این مکانیسم را بی اثر می کند.  برای اینکه یک مخزن آب دارای خاصیت آنتی باکتریال تماسی موثر باشد باید ضمن نظافت منطم مخزن ، در ورودی آب به مخزن از پیش فیلتر مناسب استفاده کنید.

مزایا مخزن آنتی باکتریال

 1. مخزن مارکت تنها تولید کننده مخزن آنتی باکتریال و ثبت کننده برند آنتی باکتریال در ایران است.
 2. در تست‌ها ثابت شد که مخزن آنتی باکتریال تهران پلیمریارا تا ۹۹.۹٪ باکتری‌ها را کاهش می‌دهد.
 3. مخزن آنتی باکتریال مخزن مارکت در مقابل انواع مختلف باکتری‌ها و همچنین انوع قارچ‌ها مانند کپک نان و میوه، عملکرد موثری از خود نشان می‌دهد.
 4. در تمام شرایط محیطی مانند رطوبت زیاد، محیط‌های خشک، فضاهای تاریک و محیط‌های پرگرد و غبار قابل استفاده است.
 5. در برابر لک شدن و بوی بد مقاوم است.
 6. استفاده از آن باعث بهداشت بیشتر و کیفیت بالای محصول می‌شود.
 7. کاملاً شفاف بوده و هیچ رنگی به زمینه پلیمری نمی‌دهد.
 8. مستربچ‌های آنتی باکتریال مخزن مارکت علی رغم داشتن کیفیت بالا، قیمت کمتری نسبت به انواع مشابه خارجی موجود در بازار دارد.
 9. ماندگاری بسیار بالا در مواد و قطعات پلاستیک داشته و در نتیجه طول عمر کاربردی محصول را افزایش می‌دهد.
مخزن آنتی باکتریال

آیا گاز کلر یک محلول آنتی باکتریال به شمار می آید؟

همانطور که بیان شد هرتانکر آبی که بتواند از رشد باکتری جلوگیری نماید به عنوان مخزن آب آنتی باکتریال شناخته می شود.  گاز کلر محلول در آب که توسط شرکت آب و فاضلاب به آن در تصفیه خانه ها اضافه می شوند موثرترین و مهمترین ماده آنتی باکتریال است که از آب و مخزن ذخیره شما به خوبی محافظت می کند.

 لطفا به هیچ وجه از فیلتر ذغال فعال قبل از مخزن ذخیره اصلی ساختمان استفاده نکنید این ماده با حذف مهمترین ماده آنتی باکتریال یعنی گاز کلر محلول در آب شانس رشد و نمو به باکتری ها در داخل تانکر را خواهد داد. آبی که از فیلتر ذغال فعال عبور می کند کلر خود را از دست می دهد و بهتر است زودتر مصرف شود.

ماده آنتی باکتریال در تانکر آب چگونه کار می کند؟

خاصیت آنتی باکتریال به‌واسطه وجود موادی که در تماس با نور خورشید، شروع به واکنش‌های شیمیایی منجر به حذف باکتری‌ها می‌شوند، به وجود می‌آید. این مواد به صورت تخصصی با عنوان فتوکاتالیست شناخته می‌شوند. فتوکاتالیست به صورت مرسوم در صنایع بهداشتی همانند کرم‌های ضد آفتاب و تولید الیاف آنتی باکتریال از دیرباز مورد استفاده بودند.

از جمله مواد فتوکاتالیست می‌توان به اکسید روی با فرمول شیمیایی ZnO اشاره کرد. نور، آغازگر واکنش‌های حذف باکتری‌ها تا مقدار ۹۹٫۹۹ درصد توسط مواد آنتی باکتریال نظیر اکسید روی است. استفاده از مواد اولیه به شکل نانو و همچنین انتخاب ماده آنتی باکتریال با ثابت دی‌الکتریک پایین باعث خواهد شد تا در محیط تاریک با حداقل مقدار نور، سطح آغشته به مواد آنتی باکتریال خواص آنتی باکتریال مؤثری داشته باشند.

اکسید روی نسبت به دیگر عوامل فتوکاتالیستی همانند دی اکسید تیتانیوم دارای ثابت دی‌الکتریک پایین‌تری است. استفاده از مستربچ با پایه نانو دی اکسید روی در مخازن آنتی باکتریال باعث حذف ۹۹٫۹۹ درصد باکتری‌های بیماری‌زا انسانی همانند اشریشیا کُلی یا به‌طور اختصار E.coli و استافیلوکوکوس اورئوس می‌شود.

از دیگر مواد آنتی باکتریال می‌توان به دی اکسید تیتانیوم اشاره کرد. دی اکسید تیتانیوم، رنگ‌دانه سفیدی است که در لایه سفید رنگ مخازن پلی ‌اتیلن نگهداری آب و همچنین سایر فرآورده‌های بهداشتی مانند کرم‌های ضد آفتاب از آن استفاده می‌شود.

قرار گرفتن دی اکسید تیتانیوم (لایه بیرونی، سفید رنگ) در کنار اکسید روی (لایه داخلی) در مخازن پلی‌اتیلن آنتی باکتریال باعث هم‌افزایی و افزایش سرعت واکنش‌های زنجیره‌ای حتی بدون آغازگر نوری (به دلیل وجود لایه ضد جلبک) می‌شود. بنابراین با وجود تاریکی مطلق داخل مخزن ضد جلبک و آنتی باکتریال، همچنان خاصیت ضد باکتری وجود خواهد داشت.

وجود اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم به صورت کامپاند شده در مخازن آب، حتی در لایه تماسی با آب به هیچ عنوان مخل سلامتی انسان نیست و می‌تواند بر افزایش سطح بهداشت نگهداری آب به مدت طولانی‌تر کمک کند.

آیا برای ذخیره آب شرب نیاز به مخزن آنتی باکتریال است؟

بعد از اتصال تانکر آب به لوله های آب شهری به دلیل رسوبات داخل آب لوله کشی، نهایتا در مدتی بسیار کوتاه ( چند روز ) بیشتر سطح داخلی مخزن خصوصا قسمت های پایینی آن پوشیده از رسوبات شده و مواد ته نشین شده مثل سپری، از باکتری ها محافظت می کنند.

 تنها باکترهایی که در عمیق ترین لایه رسوبات و در مجاورت سطح داخلی مخزن هستند تحت تاثیر ماده آنتی باکتریال داخل پلیمر قرار خواهند گرفت؛ بنابراین به نظافت دوره ای مخزنتان اهمیت بیشتری دهید و به هیچ وجه قبل از مخزن اصلی و حجیم ساختمان از فیلتر ذغال فعال استفاده نکنید . این فیلتر مهمترین ماده آنتی باکتریال یعنی گاز کلر محلول در آب را از آن جدا می کند. توجه داشته باشید آبی که از فیلتر ذغال فعال عبور می کند به فاصله کوتاهی باید مصرف شود.

تانکر آب چهار لایه آنتی باکتریال

تانکر آب پلی اتیلن ضد جلبک چهارلایه با لایه داخلی آبی رنگ یکی از انواع مخازن آنتی باکتریال است که در بین بعضی از مشتریان طرفدار پیدا کرده است. در این مخازن برای افزایش خاصیت انتی باکتریالی، یک لایه آنتی باکتریال درون مخزن کار شده است. رنگ این لایه عموماً برای ایجاد حس بهتر به رنگ آبی است اما می توان رنگ های دیگری نیز جایگزین شود.

 

روش نگهداری از مخازن ضد جلبک ( آنتی باکتریال )

عدم استفاده از فیلتر کربنی: وجود کلر و دیگر عوامل افزوده شده ضد باکتری در آب آشامیدنی به‌واسطه عملیات تصفیه‌خانه‌ای، نویدبخش نابودی مقدار بیشتری از باکتری‌ها به کمک واکنش‌های فتوکاتالیستی است؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که از پالایه‌های کربنی که می‌تواند کلر موجود در آب آشامیدنی را غیرفعال کند، پرهیز کنید، همچنین آزاد شدن ترکیبات مؤثر در فیلتر کربنی باعث خواهد شد تا بازده واکنش‌های فتوکاتالیستی منجر به حذف باکتری‌ها نیز به‌شدت کاهش پیدا کند.

برای خرید مخزن آنتی باکتریال و محصولات مشابه می توانید به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید و صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۱۰۰۰ لیتری

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از محصولات و لیتراژ های پر طرفدار فروشگاه بزرگ مخزن مارکت آشنا شویم؛ مخزن ۱۰۰۰ لیتری یکی از مخازن پرطرفدار مخزن مارکت می باشد که در انواع مختلف افقی، عمودی و غیره تولید و قابل عرضه است.

در ابتدا قصد داریم با محصولات پلی اتیلن بیشتر آشنا شویم و اطلاعات بیشتری در باره پلی اتیلن که ماده اصلی تشکیل دهنده این محصولات است به دست آوریم؛ پس تا پایان با ما همراه باشید.

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن، یک ماده پلیمری است که از واحدهای منفرد اتیلن تشکیل شده است. اتیلن ها به صورت زنجیره ای به دنبال هم آرایش یافته اند و مولکول بزرگ پلیمری را تشکیل داده اند. ماده اولیه پلی اتیلن ها از نفت خام به دست می آید. مهم ترین بازار مصرف انواع پلی اتیلن ها، صنایع لاستیک و پلاستیک است. پلی اتیلن در گریدهای تجاری PE63، PE80 و PE100 در بازار جهانی موجود هستند که در ساخت و تولید انواع پلاستیک ها و محصولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرند.

پلی اتیلن سنتز شیمیایی اتیلن است که از نفت خام و گاز های طبیعی به وجود می آید . برخی از نام های غیر رسمی آن polythene یا polyethylyne است، که نام اختصاری آن PE می باشد .پلی‌اتیلن‌ها جز خانواده‌ گرمانرم‌ است که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن ( C2H4 ) به وجود می آید.

 از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده می تواند خاصیت های مختلفی مانند چگالی، شاخص جریان مذاب (MFI)، بلورینگی، درجه شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آنها کنترل کرد.

پلیمرهای با وزن مولکولی کم را به عنوان روان کننده (Lubricant) به کار می‌برند. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط واکس‌ هایی امتزاج پذیر (مخلوط پذیر) با پارافین هستند و در نهایت پلیمرهایی با وزن مولکولی بالاتر از ۶۰۰۰ در صنعت پلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص داده اند .

انواع پلی اتیلن

انواع پلی اتیلن که در حال حاضر در صنعت تولید می شوند به دسته های زیر تقسیم بندی می گردند:

 1. پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)
 2. پلی اتیلن با چگالی پائین (LDPE)
 3. پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE)
 4. پلی اتیلن خیلی سبک (VLDPE)
 5. پلی اتیلن با اتصالات عرضی (XLPE)
 6. کوپلیمرهای اتیلن – وینیل استر

کاربرد پلی اتیلن

انواع مواد پلی اتیلن ذکر شده در فوق با گریدهای تجاری مختلف، دارای یک خصوصیات مخصوص به خود هستند که باعث می شود برای تولید یک محصول متفاوت مناسب باشند.

 به طور مثال، پلی اتیلن با چگالی بالا بیشتر برای تولید انواع لوله پلی اتیلن و اتصالات و همچنین انواع مخازن پلی اتیلنی به کار می رود. علاوه بر این موارد، از این پلیمر برای تولید انواع قطعات پلاستیکی، انواع بطری، جعبه های حمل و نقل، انواع ظروف نگهداری مواد غذایی، سپتیک تانک، کیسه های بسته بندی وغیره استفاده می شود.

از پلی اتیلن سبک (LDPE)  برای تولید انواع قطعات پلاستیکی، انواع لوله پلی اتیلن، ورق های پلیمری، الیاف، ظروف و فیلم های بسته بندی مواد، کیسه های پلاستیکی وغیره استفاده می شود. از پلی اتیلن با چگالی متوسط برای ساخت انواع فیلم های بسته بندی، تولید پوشش های محافظ سطوح فلزی، انواع لوله و اتصالات مخصوص آبیاری (آبرسانی تحت فشار) وغیره استفاده می شود.

از پلی اتیلن خطی با چگالی پایین (LLDPE) در ساخت روکش های کابل های برق و مخابرات، انواع پوشش ها و فیلم های محافظ و قطعات پلاستیکی استفاده می شود.

از پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا برای ساخت قطعات خاص ماشین های صنعتی، لباس های مخصوص، کالای ورزشی محکم و پوشش های ضد گلوله استفاده می شود. این نوع پلی اتیلن استحکام بسیار بالایی دارد و در برخی موارد برای ساخت تجهیزات صنایع دفاعی به کار می رود. سایر کاربردهای مواد پلی اتین با می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

 1. لوازم بسته بندی، تولید انواع پالت بسته بندی، پلاستیک ها، نوارهای تسمه بسته بندی، بست های جعبه های بسته بندی و سبدهای پلاستیکی
 2. صنایع خودروسازی، تولید برخی از قطعات داخلی اتاق خودرو
 3. تولید لوازم خانگی، تولید انواع بطری، تولید ظروف آشپزخانه، قطعات پلاستیکی لوازم خانگی و اسباب بازی
 4. تولید انواع کابل برق و مخابرات، تولید محافظ کابل، روکش و عایق کابل
 5. انواع لوله و اتصالات مخصوص شبکه های آب و فاضلاب، نفت و مواد شیمیایی، تولید مخازن پلی اتیلن نگهداری مواد شیمیایی و تولید سپتیک تانک، لوله کاروگیتو لوله اسپیرال
 6. تولید مخازن پلی اتیلن برای نگهداری داروها و مواد بهداشتی و انواع لوازم پلاستیکی پزشکی
 7. ساخت انواع عایق و پوشش مانند فیلم های پلی اتیلن به عنوان عایق رطوبت در گلخانه ها، فیلم پلی اتیلن در بسته بندی مواد غذایی و تولید عایق های ساختمانی

مخازن پلی اتیلن

مخزن ۱۰۰۰ لیتری مخزنی است که کاربرد آن ذخیره سازی موادی است که با پلی اتیلن سازگاری دارند. از منبع پلاستیکی(تانکر پلاستیکی) یا همان پلی اتیلنی برای ذخیره و حمل آب و دیگر مواد سازگار با تانکر آب در صنایع کشاورزی، شیمیایی و ساختمانی استفاده می شود.

نام دیگر مخزن های پلی اتیلنی، پلیمری است که به دلیل کارایی بالا دارای طرفداران زیادی هستند. همانطور که در بالا ذکر شد از مخزن پلی اتیلنی در صنایع مختلف استفاده می شود؛ همچنین از مخزن پلی اتیلنی برای حمل و جابجایی آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

این نوع مخازن مزایای زیادی دارند که در ادامه به بررسی برخی از  این مزایا می پردازیم:

 1. به راحتی در دسترس هستند و هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین قابل سفارش هستند (شما می توانید مخزن پلی اتیلی مورد نظر خود را از سایت مخزن مارکت خریداری بفرمایید.)
 2. از لحاظ قیمتی نسبت به مخازن دیگر مقرون به صرفه هستند.
 3. به علت وزن پایینی که دارند به راحتی قابل حمل و نقل هستند.
 4. قابلیت سفارش در مدل ها و شکل های مختلف متناسب با محل نصب و قرار گیری آن ها را دارد.
 5. با توجه به ترکیب و جنسی که دارند برای نگهداری و حمل مواد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.
 6. به واسطه موادی که در ترکیباتشان به کار رفته است مقاومت بالایی دارند همچنین در برابر نور خورشید هم مقاوم هستند در نتیجه طول عمر بالایی دارند.

 

مخزن 1000 لیتری

انواع و اشکال مخزن ۱۰۰۰ لیتری

مخزن ۱۰۰۰ لیتری در اشکال مختلف متناسب با نیاز شما قابل سفارش می باشد. مخزن پلی اتیلن به صورت عمودی، افقی، مکعبی(عمودی و افقی)، زیر پله ای، پشت نیسانی، بیضی و مخزن قیفی ارائه می شود.

مخزن افقی / خوابیده

مخزن پلی اتیلن که به صورت افقی طراحی شده است هم برای نصب مخزن ثابت و هم متحرک مورد استفاده قرار می گیرد. این مخزن علاوه بر ذخیره و نگهداری مایعات برای قرار گرفتن و حمل مواد توسط کامیون(مخزن مادولار) ، تریلر ها( مخزن تانکری) و سم پاش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مخزن افقی یا مخزن خوابیده به دلیل شکل ظاهری و داشتن ارتفاع کم نسبت به مخزن عمودی، در فضاهایی که با محدودیت ارتفاع (همچون پشت بام ها، انباری ها، راهروها) مواجه هستند یا سطح محل نصب مخزن استحکام بالایی ندارد؛ بهترین گزینه است.

با پیشرفت تولید محصولات پلی اتیلنی و استفاده از مواد اولیه درجه یک در ساخت مخازن پلی اتیلنی در سال های اخیر، می توان گفت که دوام و کیفیت مخازن افقی بسیار بهتر و هزینه تولید مخزن پلی اتیلن افقی به صرفه تر از نمونه های فلزی آن است.

شرکت مخزن مارکت یکی از بهترین تولید کنندگان مخزن پلی اتیلن افقی است.

مخزن افقی در مقایسه با مخازن استیل یا فایبرگلاس سبک تر هستند، این بدان معناست که شما می توانید مخزن بزرگتری را انتخاب کنید.

از این مخازن می توان برای ذخیره سازی یا حمل و نقل مایعات استفاده کرد. مخزن افقی به گونه ای طراحی شده که بر روی سطوح مستقیم و مسطح با سیستم نصب پین منحصر به فرد و بدون نیاز به قاب نصب یا تسمه های نصب کننده فولادی سوار می شود و در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و به راحتی قابل پر شدن هستند.

مخزن عمودی / ایستاده

مخزن عمودی پلی اتیلن( مخزن ایستاده پلی اتیلن ) همانطور که می دانید دارای شکل استوانه ای می باشد و در ابعاد و لیتراژهای مختلفی تولید می شود با این حال برخی از لیتراژهای مخازن عمودی به شکل های گوناگونی تولید می شوند؛ که به طور مثال با نام های مخزن عمودی کوتاه یا مخزن عمودی بلند و غیره معرفی می شوند

. مخازن عمودی پلی اتیلن (مخزن ایستاده پلاستیکی ) جهت مصارف مختلفی مانند خانگی، صنعتی، کشاورزی و غیره مناسب بوده است؛ علاوه بر این مخازن عمودی جهت نگهداری سایر مایعات با چگالی نزدیک به آب بسیار مناسب می باشند

. منبع آب عمودی (منبع آب ایستاده ) با توجه به اینکه واکنش شیمیایی با مواد مجاز ذخیره شده درآن نداردگزینه مناسبی جهت نگهداری مواد اسیدی، سوختی وغیره که چگالی یا به عبارت دیگر دانسیته نزدیک آب دارند می باشند.

 منبع آب عمودی پلی اتیلن ( منبع آب ایستاده پلاستیکی ) همانطور که قبلا اشاره شده بود در ابعاد، لیتراژ و شکل های مختلفی تولید می شوند؛ که بسته به نوع استفاده و مواد ذخیره شده در آن به صورت تک لایه، بی رنگ، سه لایه معمولی، سه لایه آنتی باکتریال و چهار لایه آنتی باکتریال تولید می شوند.

مخزن افقی و عمودی پلی تیلن دو نوع از مخازن پرطرفدار فروشگاه مخزن مارکت می باشد برای آشنایی با سایر محصولات مخزن مارکت به وبسایت ما مراجعه فرمایید.

خرید و قیمت مخزن ۱۰۰۰ لیتری

برای خریدمخزن ۱۰۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

فروشگاه بزرگ مخزن مارکت اولین سامانه مقایسه، انتخاب و خرید محصولات پلی اتیلن در ایران می باشد، همچنین این فروشگاه برای مشتریانی که خرید مخزن از حجم ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لیتر را دارند ارسال رایگان در نظر گرفته است. شما مشتریان عزیز می توانید با اطمینان کامل و پس از مقایسه چندین برند معتبر و قیمت آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید و محصول خود را درب منزل دریافت نمایید.

برای خرید این محصول و محصولات مشابه می توانید به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید و صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۲۰۰۰ لیتری قیفی

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از محصولات پلی اتیلن فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام آشنا شویم، نام این محصول و لیتراژ مورد بررسی آن مخزن ۲۰۰۰ لیتری قیفی می باشد که در ادامه با آن به صورت مفصل آشنا می شویم.

مخزن قیفی یا به عبارت دیگر تانکر ته قیفی ( مخزن زوک ) برای بهتر خارج شدن مواد از داخل مخزن به این شکل تولید شده اند و حتما باید بر روی پایه نصب شوند .

 پایه های این مخازن نیز داری شکل خاصی بوده اند و جنس آن معمولا از فلز (آهن) می باشد. لازم به ذکر می باشد پایه ای که تهیه می شود حتما باید تحمل وزن مخزن به همراه مواد داخل آن را داشته باشد. این مخازن را می توان به صورت پلی اتیلن،  استیل ویا گالوانیزه تهیه نمود ؛ اما بسته به نوع مواد ذخیره سازی و هزینه خرید باید نسبت به تهیه آن اقدام نمود.

مخازن پلی اتیلن قیفی ( منبع آب پلی اتیلن قیفی ) از به صرفه ترین مخازن های تولیدی می باشد و در صورت نصب اصولی دارای دوام و عمر طولانی می باشند .

مخازن قیفی پلی اتیلن از مخازن پرطرفدار و پرکاربرد برای نگهداری و ذخیره سازی مایعات می باشد. مخازن قیفی پلی اتیلن بدلیل داشتن ته قیفی شکل، بروی پایه هایی قرار می گیرند که قابلیت نصب شیر در انتهای مخزن قیفی وجود دارد با وجود این قابلیت می توان با باز کردن شیر انتهایی تا قطره ی آخر آب موجود در این مخازن را تخلیه کرد که این یک ویژگی و مزیت بزرگ برای تمامی مخازن مخازن قیفی پلی اتیلن می باشد، این ویژگی در سایر مخازن پلی اتیلن وجود ندارد.

مخازن قیفی پلی اتیلن بصورت تک لایه و چند لایه قابل طراحی، تولید و ساخت هستند، مخزن های مخروطی تک لایه بدلیل وجود فقط یک لایه در برابر نور خورشید دچار جلبک می شود به همین دلیل برای استفاده در فضای آزاد و ذخیره آب آشامیدنی قابل استفاده نمی باشد اما مخازن های مخروطی چند لایه به دلیل داشتن یک لایه ی رنگی اضافی در برابر نور خورشید و اشعه فرانبفش مقاوم بوده و ضد جلبک هستند به همین دلیل برای استفاده در فضای باز و ذخیره آب آشامیدنی کاربردهای فراوانی دارند.
مخازن قیفی پلی اتیلن بصورت خام بوده و هیچ گونه اتصالات اعم از فیتینگ های برنجی، پلی اتیلنی، شیر تخلیه و غیره بروی آن ها نصب نشده است. بنا به درخواست مشتری کلیه این اتصالات در انبار فروش قابل نصب می باشند. برای ثبت سفارش انواع مخازن قیفی پلی اتیلن به همراه اتصالات مورد نیاز با کارشناسان فروش مخزن مارکت تماس بگیرید.

ویژگی مخازن قیفی

 1. از ۲۵۰ لیتر تا ۱۰۰۰۰ لیتر ، در انواع تک لایه شفاف ، دولایه و سه لایه ضد جلبک ، سه لایه و چهار لایه آنتی باکتریال.
 2. مناسب ترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی، شیمیایی، دارویی، سوخت ها، اسیدها و غیره
 3. تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران.
 4. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید.
 5. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن .
 6. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.
 7. تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان.
 8. سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد.
 9. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید.

مزایا مخزن ۲۰۰۰ لیتری قیفی

 1. مقاوم در برابر اسید و مواد شیمیایی
 2. با صرفه اقتصادی در خرید
 3. ضد زنگ و ضد رطوبت
 4. با دوام طولانی
 5. تنوع در رنگ و اندازه ، کاملا بهداشتی
  این مخازن قابلیت نصب پایه را دارند مخزن مارکت مفتخر است با طراحی و ساخت مناسب ترین پایه ها و استندهای فلزی به افزایش استحکام محصول در برابر نیروهای خارجی احتمالی وارد شده کمک بسزایی نماید . مخزن های ته قیفی جهت ذخیره آب در کمپ های کارگری جهت استفاده در ساخت ساز و تولید بتن استفاده می شود .

کاربرد مخزن ۲۰۰۰ لیتری قیفی

بهترین کاربرد مخزن قیفی، برای موادی است که نیاز به زهکشی کامل دارند، زیرا مخزن پلی اتیلن قیفی یا مخزن ته مخروطی، باعث تخلیه کامل مواد درون مخزن می‌شوند. نوع طراحی این مخازن امکان تخلیه مایعات و مواد به شکل کامل را مهیا می‌کند. و در مقایسه با یک مخزن معمولی با کف مسطح، در هزینه و زمان صرفه‌جویی می‌کند.

کاربرد این مخزن از این نظر منحصر به فرد است که؛ محتوای دورن آن ها به طور کامل از طریق انتهای مخروطی در پایین مخزن تخلیه می‌شود. در مخازن پلی اتیلن مخروطی، قرار گرفتن مخزن بر روی پایه‌های مخصوص و صاف بودن دیواره‌های داخلی مخزن، تخلیه کامل را تضمین می‌کند؛ همچنین این مخازن می‌توانند به خوبی زهکشی از لجن و رسوب را انجام دهند.

بیشترین کاربرد مخزن قیفی پلی اتیلن در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، تجاری، تولیدی و تصفیه آب است، از جمله مواردی که از مخزن پلی اتیلن قیفی یا مخزن مخروطی استفاده می‌شود، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. تصفیه آب، بیودیزل و سوخت‌های زیستی (WVO)
 2. برای ذخیره آب
 3. ذخیره کود مایع ( کود نیترات آمونیوم )
 4. نگهداری غلات کشاورزی یا خوراک گاو
 5. تولید غذا و ذخیره مواد خوراکی مایع
 6. مخازن میکسر
 7. مخازن لجن و ته نشینی
 8. تصفیه فاضلاب خام
 9. کارخانه تولید کاغذ
 10. پرورش آبزیان
 11. سایر مایعات و مواد شیمیایی

 

مخزن 2000 لیتری قیفی

نصب و راه اندازی مخازن قیفی

 1. نصب در محل صاف و بدونه شیب
 2. عدم نصب مخازن در مجاورت حرارت مستقیم
 3. عدم نصب مخازن در مجاورت وسایل تیز و برنده
 4. انتخاب پایه مناسب برای مخزن
 5. استفاده از کارشناس مجرب جهت نصب مخزن
 6. استفاده از مواد سازگار با جنس مخزن
 7. درب مخازن همیشه کاملاْ بسته باشد.

ضد عفونی کردن محتویات مخزن ۲۰۰۰ لیتری قیفی

یکی از موادی که برای ضد عفونی کردن مخازن آب مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از گاز ازون می باشد. گاز ازون قدرت اکسیداسیون بسیار بالا و یکی از قوی ترین ماده های ضد عفونی در تمامی صنایع مختلف شناخته شده است که امروزه شاهد استفاده از آن را در صنعت آب برای ضد عفونی کردن مخازن آب هستیم.
گاز ازون بوی ترش مانند و بی رنگ است و شما می بایست در حین استفاده از آن دقت کنید، بهتر از افراد مجرب و متخصص در این زمینه استفاده کنید چرا که این کار نیاز به تخصص بالایی دارد. از مزیت های مهم استفاده از گاز اوزن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تاثیر بسیار شگفت انگیز ضد عفونی در مدت زمان بسیار کوتاه
 2. قدرت فوق العاده در اکسیداسیون

آیا مخزن قیفی مناسب برای نگهداری آب و مواد غذایی است؟

مخزن پلاستیکی قیفی ساخته شده از پلی اتیلن در شرکت مخزن مارکت، با کیفیت‌ترین مخزن برای نگهداری آب آشامیدنی و مواد غذایی است. این مخازن از پلی اتیلن درجه یک ساخته می‌شوند و از نظر غذایی تایید شده هستند. مخزن آب پلی اتیلن قیفی از پلی اتیلن با چگالی متوسط ساخته شده‌است، این نوع منبع آب قیفی دوام بالایی دارد و در برابر اشعه ماوراءبنفش مقاوم است.

مخازن پلی اتیلن مخروطی به صورت چرخشی قالب‌ریزی می‌شوندساخت مخزن پلی اتیلن به این روش، باعث تولید مخزن آب قیفی به صورت کاملا یکپارچه، بدون درز و نشست و با سطح داخلی صاف می‌شود. علاوه بر این، مخازن قیفی مخزن مارکت، به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو، آنتی باکتریال بوده و کاملا ضد میکروب هستند.

بنابراین جهت کاربرد این مخزن برای آب آشامیدنی و صنایع غذایی حتما از مخزن پلی اتیلن قیفی شکل که سه لایه و آنتی باکتریال باشد، استفاده کنید.

خرید و قیمت مخزن ۲۰۰۰ لیتری قیفی

به طور کلی مخازن پلی اتیلن مخروطی که به مخزن قیفی یا مخزن زوک نیز شناخته می شوند، به صورت عمودی بوده و بر روی پایه نصب می‌شود. بهترین کاربرد منبع قیفی، تخلیه مواد و مایعات به طور کامل است. این مخازن یک راه حل تضمینی برای خروج مایعات تا آخرین قطره می‌باشند، این ویژگی در سایر مخازن پلاستیکی وجود ندارد؛ به همین دلیل کاربرد مخزن مخروطی در صنایع، کاملا منحصر به فرد است.

برای خرید منبع قیفی کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

فروشگاه بزرگ مخزن مارکت اولین سامانه مقایسه، انتخاب و خرید محصولات پلی اتیلن در ایران می باشد، همچنین این فروشگاه برای مشتریانی که خرید مخزن از حجم ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لیتر را دارند ارسال رایگان در نظر گرفته است. شما مشتریان عزیز می توانید با اطمینان کامل و پس از مقایسه چندین برند معتبر و قیمت آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید و محصول خود را درب منزل دریافت نمایید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

تعمیر پمپ آب خانگی

امروزه به دلیل گسترش زندگی شهرنشینی و افزایش مصرف آب در اکثر منازل از پمپ آب استفاده می شود و به علت استفاده مکرر از این دستگاه باید به سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی توجه ویژه ای کرد.

بدین منظور ما ابتدا شما را با پمپ آب و سرویس آن آشنا می کنیم و در ادامه به مبحث عیب یابی، تعمیر و علائم خرابی آن می پردازیم.

پمپ آب دستگاهی است که در مصارف عادی و عموماً خانگی برای تقویت فشار آب استفاده می شود. امروزه پمپ های متنوعی جهت افزایش فشار آب مصرفی ساکنین مورد استفاده قرار می گیرند.

در انتخاب پمپ مناسب برای منزل خود، بایستی ملاک های مختلفی نظیر تعداد شیرها، متراژ واحد، میزان مصرف و همچنین تعداد طبقات را مد نظر قرار دهید.

منبع تحت فشار و پمپ آب خانگی

توجه داشته باشید که در کنار پمپ، مخزن تحت فشار به همراه درجه و کلید اتوماتیک نصب می شود تا پمپ به صورت اتوماتیک عمل کند و از تعداد دفعات خاموش و روشن شدن آن کاسته شود و به تبع آن پمپ صدای کمتری را تولید کند.

این مخزن با ایجاد بستری برای آب تحت فشار، سبب شکل گیری یک فشار ثابت در پشت لوله شده که ضمن کاستن قابل توجه تعداد دفعات روشن و خاموش شدن، یک جریان متناوب و یکنواخت آب در لوله ها ایجاد می کند.

تعمیر پمپ آب خانگی

اگرچه نصب و راه اندازی صحیح پمپ آب خانگی می تواند عمر کارکرد آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اما در هر صورت این دستگاه مانند هر تجهیز مکانیکی دیگری به مرور زمان دچار عیوبی می شود که باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن ها اقدام کرد.

تجربه ما نشان داده که اجرای اصول تعمیر و عیب یابی توسط افراد غیرمتخصص، به مراتب هزینه های بعدی بیشتری را به کارفرمایان و صاحبان منازل تحمیل کرده است.

نشانه های خرابی پمپ آب خانگی

به طور کلی یک پمپ آب خانگی در طول فعالیت خود، ممکن است از قسمت های مختلفی دچار آسیب دیدگی شود که در زیر شماری از مشکلات پمپ آب خانگی را مشاهده می کنید:

 1. خارج شدن دستگاه پمپ از حالت تنظیم
 2. کار کردن یکسره پمپ و خاموش نشدن آن
 3. تعداد دفعات زیاد روشن و خاموش شدن پمپ
 4. کاهش باد داخل مخزن تحت فشار
 5. گیرپاژ کردن پمپ
 6. آبدهی پمپ
 7. و غیره

کارنکردن پمپ آب علی رغم روشن بودن

اگر بعد از هل دادن پروانه و شروع به کار، پمپ بدون هیچ مشکل و سر و صدایی به کار خود ادامه دهد، خازن راه انداز با مشکل مواجه شده است؛ همچنین باید پمپ را به آرامی و با دقت بچرخانید که در این حالت اگر از محل بلبرینگ صدایی شنیدید، احتمالاً بلبرینگ پمپ خراب شده است.

زمانی که شما متوجه گیر کردن یا به اصطلاح بدکار کردن پمپ می شوید، نباید با هل دادن، پمپ را مجبور به گردش کنید، این کار معایبی را با خود به همراه دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 1. آمپر کشیدن دینام که به مرور زمان موجب سوختن دینام می شود.
 2. خراب شدن بلبرینگ و خرد شدن آن که موجب صدمه به پمپ می شود.
 3. گرفتگی ناچیز پشت پروانه که با باز کردن آن به راحتی حل شده و از هزینه های بیشتر جلوگیری می شود.

علت روشن نشدن پمپ آب

علت روشن نشدن پمپ آب خانگی برای ساکنان طبقه بالای یک ساختمان از همه مهم‌تر است، جالب است بدانید که اساسی‌ترین علت روشن نشدن پمپ آب خانگی، نصب غیراصولی آن است.

البته وجود مشکل در ست کنترل پمپ یا اتومات مکانیکی آن هم می‌تواند علت روشن نشدن پمپ آب باشد. برای مشخص شدن مشکل بهتر است با یک متخصص مشورت کنید، تا پمپ آب بررسی و علت پیدا شود.

علت افت فشار پمپ آب

سوال بسیاری از افرادی که با پمپ خود مشکل دارند این است: علت بالا نرفتن فشار پمپ آب چیست؟ اگر پمپ روشن است ولی فشار آب بالا نیست و به میزان مد نظر نمی‌رسد، به یکی از دلایل زیر است:

 1. وجود مکش بالا در پمپ
 2. هوا گرفتن پمپ یا وجود هوا در قسمت مکش پمپ آب
 3. وجود خرابی در پروانه‌ها پمپ یا وجود جسمی خارجی بین پره‌های آن

برای رفع علت بالا نرفتن فشار پمپ آب باید هریک موارد بالا را برای جلوگیری از بروز دوباره مشکل بررسی کرد، اما معمولا هوا گرفتن پمپ مهمترین علت بالا نرفتن فشار پمپ آب است.

زمانی که پمپ آب هوا بگیرد، نمی‌تواند به درستی کار کند، در این حالت با وجود روشن بودن پمپ آب هم دستگاه نمی‌تواند مکش آب را انجام دهد. تعمیر تخصصی پمپ آب در این موقعیت شامل هواگیری پمپ آب می‌شود.

البته گاهی هم دو یا چند دلیل همزمان علت بالا نرفتن فشار پمپ آب و عدم پمپاژ آب می‌شوند، که باید با سرویس پمپ آب ساختمان آن ها را برطرف کرد.

 

هوای اضافی پمپ و لوله ها

روشن و خاموش شدن بیش از حد پمپ آب

اگر خرابی پمپ آب ساختمان شما خاموش و روشن شدن بیش از حد است، احتمالا باید دلیل آن را در خرابی یا عدم تنظیم شیر کنترل جست‌وجو کنید. وظیقه شیر کنترل این است که فرمان دهد پمپ در چه فشاری روشن، و در چه فشاری خاموش شود.

اگر شیر کنترل سالم باشد، برای تعمیر پمپ آب خانگی تنها باید آن را تنظیم کرد. برای برای تنظیم شیر کنترل در پمپ آب خانگی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا تمام شیرهای آب داخل خانه را ببندید، و تنها یک شیر را باز بگذارید.
 2. محفظه رویی شیر کنترل را باز کنید، و آن را بردارید.
 3. در قسمت زیر پوشش محفظه دو پیچ برای تنظیم فشار پمپ می‌بینید.
 4. با چرخاندن این دو پیچ، فشار را به میزان دلخواه تنظیم کنید.

نکته مهم: هنگام رفع خرابی پمپ آب ساختمان، حتما به نوع لوله کشی توجه کنید. بیش از حد بالا بردن فشار آب ممکن است باعث ایجاد نشتی در اتصالات لوله‌های آب ساختمان شما شود.

توجه داشته باشید که بروز مشکل در شیر کنترل می‌تواند به دلیل خرابی کنتاکت‌ها، منبع تحت فشار و غیره نیز باشد، در این حالت باید از خدمات یک کارشناس تعمیر تخصصی پمپ آب خانگی استفاده کرد، تا از ایرادات بیشتر جلوگیری شود.

تعمیر پروانه در پمپ آب خانگی

تا اینجا متوجه شدید که یکی از دلایل پرتکرار خرابی پمپ آب ساختمان خرابی پروانه است، که می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات متعدد در شود.

برای جلوگیری از این مشکلات، یک راه بسیار ساده وجود دارد: نصب فیلتر مخصوص قبل از ورودی پمپ آب. این فیلترها در بازار موجود هستند؛ هم خودتان می‌توانید آن را تهیه و نصب کنید، هم اینکه از نیروی متخصص بخواهید فیلتر را برای شما نصب کند. البته شرایطی هم هست که تنها با تعویض پروانه پمپ آب خانگی مشکل برطرف می‌شود

خرابی بلبرینگ در پمپ آب

روشن و خاموش شدن دائمی پمپ آب می‌تواند باعث خرابی بلبرینگ و در نتیجه گیرپاژ کردن موتور شود. خاموش و روشن شدن‌های مداوم باعث آمپر کشیدن موتور هم می‌شود، که در بلندمدت بالا رفتن هزینه برق و سوختن الکتروموتور را به دنبال دارد.

البته بلبرینگ یک قطعه با کارکرد بالاست؛ به همین دلیل، پندان عجیب نیست که پس از مدتی دچار مشکل شود. در صورت خرابی بلبرینگ، برای تعمیر پمپ آب حتما باید بلبرینگ‌های جلویی و عقبی موتور پمپ را عوض کرد.

چگونه صدای موتور پمپ آب را کم کنیم؟

صدا دادن پمپ نشانه خرابی پمپ آب ساختمان نیست. اما اگر این صدا بیش از اندازه و با لرزش همراه باشد، باید برای رفع آن سریعا اقدام کرد.

وجود صدا و لرزش دلایل متعددی دارد که در ادامه به مهمترین آنها می‌پردازیم. با سرویس پمپ آب (و در موارد شدیدتر تعمیر پمپ آب) می‌توان این مشکلات را برطرف کرد:

 1. معیوب بودن پروانه‌های پمپ آب و همچنین سیستم انتقال حرکت پمپ می‌تواند دلیل این سروصدا باشد. خرابی پره‌ها، وجود جسم خارجی بین پره‌ها یا ایراد در چرخش سیستم حرکتی پمپ می‌تواند باعث تولید صدای زیاد و لرزش شود.
 2. وجود مشکل در پایه‌های بست موتور و محل بستن هم می‌تواند دلیل لرزش موتور باشد، به همین خاطر، بهتر است موتور را در محلی صاف و محکم نصب کنید، و از ضربه‌گیر و واشر‌های پلاستیکی برای بستن آن استفاده کنید و با اینکار لرزش موتور صدایی ایجاد نمی‌کند، و پیچ‌ها هم شل نمی‌شوند.
 3. خرابی یاتاقان و بلبرینگ‌ها (به دلیل بیش از حد کار کردن پمپ) هم با صدای زیاد همراه است، این مشکل می‌تواند باعث به وجود آمدن ایرادات جدی‌تر و نیاز به تعمیر پمپ آب شود؛ بهتر است سریعا آن را تعویض کنید.

نکته: گاهی سروصدایی که می‌شوید، در واقع از لوله‌های آب است. در این مورد، برای سرویس پمپ آب ساختمان این احتمالات را بررسی کنید:

 1. بالا بودن فشار
 2. وجود هوا در لوله‌های آب
 3. وجود پیچ و تاب در لوله‌ها

علت خاموش نشدن پمپ آب

علت خاموش نشدن پمپ آب خانگی هم از سوالات پرتکرار صاحبان پمپ‌های آب است. تنظیم نبودن اتومات مکانیکی، بی‌آب شدن پمپ و خشک کار کردن آن، از مهم‌ترین علت خاموش نشدن پمپ آب خانگی و علت یکسره شدن اتومات پمپ آب است.

البته هوا کشیدن پمپ و متصل شدن کنتاکت‌های کلید اتومات مکانیکی هم می‌تواند باعث یکسره کار کردن پمپ آب شود. برای رفع علت روشن نشدن پمپ آب خانگی، باید پمپ مجددا توسط سرویسکار تنظیم شود.

در پایان برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی

در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگر از محصولات پر طرفدار فروشگاه مخزن مارکت بپردازیم، محصول و لیتراژ مورد بررسی در این مبحث، مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی می باشد؛ اگر شما متقاضی این نوع مخزن هستید پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مخازن نیسان، مناسب وانت بارهای نیسانی بنزینی و دوگانه سوز در انواع مختلف و با بهترین مواد اولیه تولید شده و در فروشگاه مخزن مارکت آماده فروش می باشند. مخازن پلی اتیلن نیسانی از پشت وانت به راحتی سوار و پیاده می شوند و می توان درون آن ها انواع مایعات، مواد سوختی، اسید و مواد شیمیایی ذخیره و جابه جا نمود.

همچنین از تانکر پشت نیسانی برای حمل آب شرب، ماهی زنده و دیگر آبزیان نیز می توان استفاده کرد. در حال حاضر مخزن نیسانی پلی اتیلن در حجم ۲۰۰۰ لیتر تولید می شود و به دلیل ابعاد مناسب بر روی انواع وانت های نیسان قابل نصب است.

تانکر پلاستیکی نیسانی به گونه ای طراحی و ساخته شده است تا بتواند به خوبی در برابر فشار ناشی از جابجایی مایعات در حین حرکت وانت مقاومت کند. این مزیت را سایر مخازن پلی اتیلنی ندارند و در صورت استفاده از آن ها، به دلایل عنوان شده مخزن آب دچار آسیب جبران ناپذیر خواهد شد.

کاربرد مخزن پشت نیسانی

درون تانکر پلاستیکی نیسانی از جنس پلی اتیلن، می‌توان انواع مایعات از جمله آب شرب، مواد شیمیایی ( مایعات اسیدی، بازی و مشتقات نفتی )، مواد سوختنی، مواد غذایی، مواد دارویی و حتی آبزیان زنده را ذخیره و حمل کرد. کاربرد دیگر تانکر پلاستیکی نیسانی تک جداره برای حمل مواد شیمیایی است و نوع سه لایه آن را برای حمل انواع مایعات مخصوصا آب شرب، می‌توان استفاده کرد. چرا که سه لایه آنتی باکتریال بودن تانکر آب پلاستیکی سه لایه، مانع رشد جلبک و باکتری در آب مخزن می‌شود. به همین دلیل بهترین تانکر آب پلاستیکی، نوع سه لایه آن است.
تانکر پلاستیکی نیسانی در ابعاد ۱۵۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ لیتر در بازار موجود است. که در بین این دو مدل، مخزن نیسانی ۲۰۰۰ لیتر، ابعاد استانداردی دارد. و در همه وانت‌ها جای می‌گیرد.

از این مخازن جهت جابجایی انواع مایعات به ویژه موارد زیر استفاده می گردد:

 1. آب شرب
 2. آتش نشانی
 3. انواع مایعات صنعتی ( اسیدها )
 4. سوخت ها

 

مزایا مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی

 1. طراحی تانکر پلاستیکی نیسانی به گونه‌ای است که به راحتی در پشت وانت جای می‌گیرد و می‌توان به سادگی آن ها را پشت ماشین سوار و پیاده کرد.
 2. این مخازن، با بهترین مواد اولیه و بهترین طراحی تولید شده‌اند تا مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. مخازن نیسانی در برابر فشار ناشی از جابه‌جایی مایع در حین حرکت، مقاوم هستند. مخازن معمولی، بعد از مدتی در اثر فشار مایع به دیواره‌ها دچار آسیب می‌شوند.
 3. طراحی این مخازن به گونه‌ای است که ارتفاع مناسبی داشته باشند. طراحی خاص این منابع سبب می شود که تعادل وزنی اتومبیل بر هم نخورد؛ همچنین جلوی دید راننده را نمی گیرد.
 4. تانکر پلاستیکی نیسانی بر خلاف نوع فلزی آن، در برابر خوردگی مقاوم است، می‌توان از این مخزن برای جابه‌جایی انواع مواد شیمیایی، اسیدی و بازی استفاده کرد.
 5. مخزن پلی اتیلن نیسانی کاملا بهداشتی بوده و برای حمل و جابه‌جایی انواع مایعات بهداشتی و خوراکی مناسب است.
 6. تانکر پلاستیکی نیسانی در برابر اشعه ماورابنفش UVA و UVBمقاوم است. از آن جایی که تانکر پلاستیکی نیسانی عموما در معرض نور آفتاب هستند، این مزیت برای سالم نگه داشتن مایع درون مخزن امری ضروری است.
 7. به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو در ساخت مخزن آب نیسانی آنتی باکتریال شرکت تهران پلیمر یارا، مایعات درون این مخازن هیچ گونه تغییر بو یا رنگ نمی‌دهند؛ همچنین ماهیت اصلی مایع در طولانی مدت حفظ می‌شود.
 8. با قابلیت جابه جایی و نصب آسان برتری چشمگیری نسبت به مخازن فلزی دارند.
 9. مخازن پشت نیسانی پلی اتیلنی، قابلیت نصب انواع خروجی و اتصالات از جمله اتصالات برنجی و غیره را دارند.
 10. با نصب فیتینگ به تانکر پلاستیکی نیسانی می‌توان به راحتی شیر تخلیه را به مخزن وصل کرد.
مخزن 2000 لیتری نیسانی

مقایسه مخزن پلاستیکی نیسانی با مخزن نیسانی فلزی

مخازن نیسانی پلی اتیلن که با عنوان مخازن یا تانکر نیسانی پلاستیکی نیز شناخته می شوند مزایایی دارند که مخازن فلزی نیسانی از آن برخوردار نیستند.

 1. مقاوم در برابر خوردگی و سازگار با بسیاری از مواد شیمیایی
 2. سازگاری کامل برای نگهداری مواد خوراکی و بهداشتی
 3. قابلیت جابه جایی (سوار و پیاده کردن راحت) و نصب آسان
 4. دارای لایه محافظ در برابر اشعه یو وی آفتاب

انواع مخزن پشت نیسانی

تانکر پلاستیکی نیسانی مخزن مارکت با حجم های ۲۰۰۰ لیتر درب ۲۵ سانتی متر، ۲۰۰۰ لیتر درب ۵۵ سانتی متر به صورت تک لایه، دو لایه، سه لایه و چهار لایه ضد جلبک و ضد باکتری تولید و در کلیه نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز شرکت مخزن مارکت دات کام درسراسر کشور عرضه می شود.

 مخزن های نیسانی شرکت مخزن مارکت از مواد اولیه درجه یک (Food Grade) تولید می شوند و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران می باشند.

بهتر است بدانید که برخی از تانکرهای نیسانی به صورت دو درب تولید می شوند. تولید کنندگان مخازن نیسانی به منظور اینکه افراد جهت مشاهده و بازدید داخل مخزن درب اصلی را هر بار باز و بسته نکنند، درب دیگری که کوچک تر از درب اصلی می باشد ایجاد می کنند تا هر بار که نیاز به بازدید داخل مخزن بود، از این درب استفاده شود.

پلی اتیلن به کار رفته در جنس بدنه مخازن شرکت مخزن مارکت موجب می شود که با اسیدها و بازها پیوند شیمیایی ایجاد نکنند، در نتیجه بسیار مقاوم بوده و جایگزین ارزان قیمت تری برای مخازن استیل می باشد و از آن ها برای نگهداری طیف وسیعی از مواد شیمیایی می توان استفاده کرد.

همچنین کلیه مخازن چند لایه از جمله مخزن نیسانی دارای یک لایه میانی مشکی رنگ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید هستند، البته با توجه به تفاوت قیمت کم مخازن تک لایه و چند لایه، پیشنهاد می کنیم که از مخازن چند لایه آنتی باکتریال مخزن مارکت استفاده کنید.

از تانکر پلاستیکی نیسانی تک جداره برای حمل مواد شیمیایی می توان استفاده کرد. نوع سه لایه آن برای حمل انواع مایعات به خصوص آب شرب، قابل استفاده است. مزیت آنتی باکتریال بودن تانکر آب پلاستیکی سه لایه، به دلیل جلوگیری از رشد جلبک و باکتری در آب درون مخزن است.

 

آیا از مخازن پلاستیکی معمولی می توان بجای مخازن نیسانی استفاده نمود؟

خیر، زیرا مخازن معمولی برای تحمل آب در شرایط سکون و در مکانی ثابت و هموار طراحی شده اند و تحمل ضربات ناشی از حرکت سیال در پشت نیسان را ندارند در صورتی که مخازن نیسانی فروشگاه مخزن مارکت دات کام بسیار مقاوم و برای این کار طراحی شده اند.

چرا برخی مخازن نیسانی را با دو درب تولید می کنند ؟

همانطور که اطلاع دارید برخی از مخازن نیسانی به صورت دو درب تولید می کنند . تولید کنندگان مخازن نیسانی برای اینکه افراد جهت مشاهده و بازدید داخل مخزن درب اصلی را هر بار باز و بسته نکنند . درب دیگری که کوچک تر از درب اصلی می باشد، ایجاد نموده اند تا هر بار که نیاز به بازدید داخل مخزن باشد از این درب استفاده شود.

 

نحوه نصب و قرار گیری مخازن نیسانی

عموما مخزن های نیسانی مناسب برای نیسان های تک سوز و دوگانه سوز به گونه ای طراحی شده اند که بر روی باکس گاز نیسان قرار بگیرند یا روی گلگیر سوار شوند. این مخازن تلاطم های جاده ای را کنترل کرده و کمترین نوسان داخلی را به همراه دارند. این روش یکی از به صرفه ترین روش ها برای جابجای انواع مایعات مانند (آب شرب، اسید وغیره) است.

باید این نکته را توجه داشت که در صورتی که از مخازن معمولی (ثابت) به عنوان مخازن نیسانی استفاده شود، عمر و دوام کمتری خواهند داشت و در مدت زمان کوتاهی باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمود؛ زیرا مخازن نیسانی را به صورتی تولید می کنند که تلاطم جاده ای را کنترل کند.

 

 

خرید و قیمت مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی

شما می‌توانید تانکر پلاستیکی نیسانی را از فروشگاه مخزن مارکت دات کام، به صورت اینترنتی خریداری کنید. تمامی مخزن های پلی اتیلنی ( پلاستیکی) تولیدات این شرکت سه لایه آنتی باکتریال بوده و کاملا بهداشتی و مورد تایید انستیتو پاستور و جهادهای دانشگاهی، در ایران می باشد.

شما مشتریان عزیز می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه بزرگ مخزن مارکت اولین سامانه مقایسه، انتخاب و خرید محصولات پلی اتیلن در ایران می باشد، همچنین این فروشگاه برای مشتریانی که خرید مخزن از حجم ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لیتر را دارند ارسال رایگان در نظر گرفته است. شما مشتریان عزیز می توانید با اطمینان کامل و پس از مقایسه چندین برند معتبر و قیمت آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید و محصول خود را درب منزل دریافت نمایید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخزن ۲۰۰۰ لیتری بیضی

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از محصولات پلی اتیلن فروشگاه مخزن مارکت دات کام آشنا شویم، این محصول با لیتراژ مورد نظر علاوه بر کاربری بالا جزو پر فروش ترین محصولات مخزن مارکت به شمار می آید، مخزن ۲۰۰۰ لیتری بیضی همان محصولی است که قصد معرفی آن را در این مقاله داریم، پس اگر متقاضی این محصول هستید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

مخازن پلی اتیلن در طرح ها و انواع بسیار مختلفی طراحی و تولید می شود که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از مدل های آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

مخزن پلی اتیلن سفارشی با توجه به نوع صنایع گوناگون در شکل ها و ابعاد متفاوتی طراحی می شوند و در تولید آن ها سعی بر آن است تا کاربردی ترین محصول را عرضه نمایند.

امروزه شما می توانید به راحتی شاهد استفاده از منبع پلی اتیلن در بسیاری از منازل باشید که این امر در کلان شهر ها از جمله شهر تهران بسیار مشهود تر است.

دلیل انتخاب مخازن پلی اتیلن توسط عموم مردم، مناسب بودن قیمت و بهداشتی بودن و دوام بالای آن هاست. مخازن پلی اتیلن به سرعت جای مخازن فلزی را در منازل مسکونی و تجاری در شهر ها و روستاها گرفته اند.

همان طور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، معدود شرکت های معتبر داخلی در حوزه ساخت و طراحی انواع گوناگون مخازن پلی اتیلن فعالیت می کنند. برای ساخت و تولید مخازن پلی اتیلن از بهترین و مدرن ترین تجهیزات و دستگاه های تولیدی استفاده می شود.

روش های مختلفی نیز برای تهیه این منبع ها وجود دارد که یکی از این روش ها، فرایند قالب گیری دورانی نام دارد که در صنعت با کمک این روش می توان با دوام ترین مخازن را طراحی و تولید کرد.

هم چنین علاوه بر تجهیزات گران قیمت، شرکت ها برای تولید این محصول به نیروی انسانی حرفه ای، دانش و فضای مناسب برای تولیدات خود نیاز دارند.

ما در فروشگاه مخزن آب دات کام به صورت منظم به سنجش کیفیت این مخازن تولیدی به کمک آزمایشگاه های مرجع می پردازیم تا همیشه از کیفیت خوب محصولات تولیدی مطمئن شویم.

مخزن پلی اتیلن و یا همان پلی مری از مزایا و معایبی برخوردار هستند که در ابتدا به بررسی مزایای آن میپردازیم.مخزن پلی اتیلنی از مزایای زیادی برخوردار است که عبارتند از:

 1. به راحتی در دسترس هستند و هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین قابل سفارش هستند (شما می توانید مخزن پلی اتیلی مورد نظر خود را از سایت مخزن مارکت خریداری بفرمایید.)
 2. از لحاظ قیمتی نسبت به مخازن دیگر مقرون به صرفه هستند.
 3. به علت وزن پایینی که دارند به راحتی قابل حمل و نقل هستند.
 4. قابلیت سفارش در مدل ها و شکل های مختلف متناسب با محل نصب و قرار گیری آن ها را دارد.
 5. با توجه به ترکیب و جنسی که دارند برای نگهداری و حمل مواد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.
 6. به واسطه موادی که در ترکیباتشان به کار رفته است مقاومت بالایی دارند همچنین در برابر نور خورشید هم مقاوم هستند در نتیجه طول عمر بالایی دارند.

همان طور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، معدود شرکت های معتبر داخلی در حوزه ساخت و طراحی انواع گوناگون مخازن پلی اتیلن فعالیت می کنند. برای ساخت و تولید مخازن پلی اتیلن از بهترین و مدرن ترین تجهیزات و دستگاه های تولیدی استفاده می شود.

روش های مختلفی نیز برای تهیه این منبع ها وجود دارد که یکی از این روش ها، فرایند قالب گیری دورانی نام دارد که در صنعت با کمک این روش می توان با دوام ترین مخازن را طراحی و تولید کرد.

 هم چنین علاوه بر تجهیزات گران قیمت، شرکت ها برای تولید این محصول به نیروی انسانی حرفه ای، دانش و فضای مناسب برای تولیدات خود نیاز دارند.

 ما در فروشگاه مخزن آب دات کام به صورت منظم به سنجش کیفیت این مخازن تولیدی به کمک آزمایشگاه های مرجع می پردازیم تا همیشه از کیفیت خوب محصولات تولیدی مطمئن شویم.

انواع مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن مخزن مارکت با نظارت و مطابق استانداردهایی که اداره استاندارد و سازمان غذا و دارو آن ها تایین و تدوین کرده است  روانه بازار می شوند.

مخازن پلی اتیلن در اشکال افقی، عمودی، مکعبی ، کتابی و قیفی در فروشگاه مخزن مارکت عرضه می شود. هریک از این مخازن دارای کاربرد و ویژگی های منحصر به فردی هستند و به همین دلیل در مصارف گوناگون نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا یکی از انواع گوناگون این محصول را به شما معرفی کنیم.

 

مخزن 1000 لیتری

مخزن ۲۰۰۰ لیتری بیضی

همانطور که می دانید کشور ما از کشور های گرم و خشک می باشد و برای تامین آب شرب با افت فشار آب و حتی کمبود آب روبرو هستیم؛ دراین صورت یکی از راه کار های مفید در جهت تامین آب تهیه یک مخزن ذخیره سازی خوب می باشد این مخازن آب را با نام های منبع آب و تانکر آب نیزمی شناسیم یکی از مخازن مناسب جهت ذخیره سازی آب مخزن بیضی شکل می باشد. 

 مخازن  بیضی شکل ، که با نام مخازن خوابیده نیز شناخته می شود؛ همانطور که از نامش پیداست به شکل بیضی تولید می شود . این مخازن را که از مواد پلی اتیلن تولید می کنند از مخازن ارزان و باکیفیت می باشد که دارای دوام و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه های فلزی می باشد.

 از این رو انتخاب این نوع مخازن جهت ذخیره سازی آب برای مکان هایی که شکل هندسی خاصی دارند بسیار مناسب می باشد . این مخازن را با ارتفاع کم و طول زیاد تولید می کنند که برای مکان هایی که محدودیت ارتفاع دارند بسیار مناسب می باشند.

مخازن بیضی از مواد اولیه درجه یک و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی (Food Grade) از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران است. عموما مخزن های بیضی  برای نگهداری و ذخیره سازی آب شرب در ساختمان استفاده می شود ، با این وجود از این مخازن برای نگهداری انواع مایعات غذایی ، دارویی ، شیمیایی و حتی سوخت نیز استفاده می شود.

 

کلیه مخازن چند لایه از جمله مخازن بیضی شکل دارای یک لایه میانی مشکی رنگ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید است.البته شما می توانید در جاهایی که نور مستقیم خورشید وجود ندارد از مخازن تک لایه هم استفاده کنید منتهی با توجه به تفاوت قیمت ناچیز مخازن تک لایه و چند لایه ، پیشنهاد ما به شما استفاده از مخازن بیضی آنتی باکتریال چند لایه است.

 

کاربرد مخزن ۲۰۰۰ لیتری بیضی

 1. مناسب برای ذخیره و حمل و نقل آب، مواد لبنی، مایعات خوراکی، مایعات شیمیایی و مشتقات نفتی
 2. کاربرد در مصارف خانگی، صنایع غذایی، شیمیایی، دامپروری، بهداشتی و بیمارستان ها
 3. نگهداری آب برای مدت طولانی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه
 4. مواد اولیه بهداشتی FOOD GRADE ) قابل استفاده در صنایع غذایی و خانگی )
 5. تنوع در رنگ، اندازه، شکل و در انواع تک لایه، چند لایه و فوم دار
 6. سبک وزن و با دوام و مقاوم در برابر خوردگی
 7. نصب آسان شیر و اتصالات

ویژگی مخازن بیضی

۱.      مناسبترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی ، شیمیایی ، دارویی ، سوخت ها ، اسیدها و …

۲.      تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو ، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران

۳.      بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید

۴.      دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن

۵.      قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین

۶.      تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان

۷.      سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد

۸.      مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید

 

قیمت و خرید مخزن ۲۰۰۰ لیتری بیضی

برای اطلاع از قیمت ها و خرید مخزن ۲۰۰۰ لیتری بیضی و محصولات پلی اتیلن مشابه می توانید به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید و همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه بزرگ مخزن مارکت اولین سامانه مقایسه، انتخاب و خرید محصولات پلی اتیلن در ایران می باشد، همچنین این فروشگاه برای مشتریانی که خرید مخزن از حجم ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لیتر را دارند ارسال رایگان در نظر گرفته است. شما مشتریان عزیز می توانید با اطمینان کامل و پس از مقایسه چندین برند معتبر و قیمت آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید و محصول خود را درب منزل دریافت نمایید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.
مخزن بیضی – مخزن پلی اتیلن بیضی – مخازن بیضی – مخزن مارکت – مخزن ۱۰۰۰ لیتری بیضی – مخزن بیضی طبرستان –مخزن بیضی تهران پلیمر یارا

مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی

در این مقاله قصد داریم با یکی از مخازن پر طرفدار و پر کاربرد فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام آشنا شویم، این محصول که مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی نام دارد یکی از محصولات برجسته مخزن مارکت می باشد که در ادامه با انواع، اشکال، کاربرد و غیره این محصول آشنا می شویم.

مخزن مکعبی

مخزن پلی اتیلن مکعبی یا تانکر مکعبی همانند مخازن آسانرو و مخازن بیضی دارای شکل هندسی خاصی بوده و برای مکان هایی که محدودیت فضا دارند، بسیار مناسب می باشد.

 مخزن مکعبی به راحتی از انواع درب‌های ورودی قابلیت عبور دارد. مخازن مکعبی خوابیده برای فضای زیرپله نیز کاربرد دارند؛ اما مناسب‌ترین مخزن برای این منظور،مخزن زیر پله  می‌باشد.

ساخت مخزن مکعبی به صورت یکپارچه، مخزن را تقریباً غیر قابل تخریب می‌کند. استفاده از روش قالب چرخشی که در روش ساخت مخزن آب استفاده می شود، باعث می‌شود مخزن آب مکعبی پلی اتیلن بدون درز، ضد آب و ضد نشت باشد.

این مخازن برای استفاده در پشت بام ساختمان هم بسیار مناسب می باشند؛  زیرا سطح مقطع بزرگی دارند و فشار ناشی از وزن سیال را در مساحت و سطح بیشتر پخش می کنند و به سازه و سطح زیرین مخزن فشار کمتری وارد می شود.

در مخازن مکعبی سه لایه به دلیل وجود یک لایه تیره رنگ امکان نفوذ نور آفتاب به داخل مخزن آب وجود ندارد در نتیجه شرایط برای رشد جلبک ها فراهم نمی شود.

 از این رو برای ذخیره سازی آب شرب ،  مخزن آب پلی اتیلن سه لایه توصیه می شود،  این مخزن به خوبی می تواند آب مصرفی مورد نیاز ۶  الی ۸  واحد مسکونی را تامین نماید. مزیت اصلی مخزن مکعبی ابعاد و شکل هندسی آن است و به خوبی در مکان هایی مخازن دیگر امکان نصب ندارند ،  قابل نصب می باشند و فضای کمی را اشغال می کنند.

این مخازن به صورت پیش فرض فاقد هر گونه اتصال ورودی و خروجی ( فیتینگ)  می باشند به همین دلیل مشتریان گرامی در صورت تمایل و در هنگام ثبت سفارش می توانند در خواست نصب این اتصالات را به کارشناسان فروش شرکت اعلام کنند

ویژگی مخازن مکعبی

مخازن مکعبی از ویژگی های بسیاری برخوردار هستند که در این جا به بررسی چندین مورد از آن ها می پردازیم:

 1. مخزن مکعبی، مناسبترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی، شیمیایی، دارویی، سوخت ها، اسیدها و …
 2. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه آن به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید
 3. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن
 4. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر به دلیل انتقال حرارتی بسیار پایین
 5. تنوع بالا در ابعاد و اندازه مخزن مکعبی، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان
 6. سهولت استفاده به دلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد
 7. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید
 8. قابلیت نصب در مکان هایی با فضای محدود

کاربرد مخازن مکعبی

در این قسمت به بررسی برخی از ویژگی های مخازن مکعبی می پردازیم:

 1. جهت ذخیره سازی آب شرب
 2. جهت ذخیره سازی آب ضروری آتش نشانی
 3. جهت ذخیره سازی مایعات صنعتی و شیمیایی

علت تفاوت قیمت مخازن کتابی نسبت به مخازن عمومی هم حجم

برای این که مخازن کتابی و مکعبی دوامی مشابه مخازن عمودی داشته باشند به خاطر شکل هندسی شان ، ناچاریم پلی اتیلن بیشتری در تولید آن ها بکار ببریم یعنی به مراتب سنگین تر تولید می شوند.

از طرفی می دانیم نسبت سطح به حجم در اشکال استوانه ای کمتر است از اشکال مکعبی یعنی مساحت دیواره بیرونی مخازن مکعبی بیشتر از مخازن استوانه ای هم حجم است.

حال حتی اگر ضخامت دیواره ها هم برابر بود باز مخازن مکعبی وزن و بالطبع ، قیمت بیشتری داشتند . بنابراین فقط زمانی سراغ مخازن مکعبی و کتابی می رویم که جای کافی برای نصب مخازن عمودی نداشته باشیم. یعنی قیمت بالاتر این مخازن به معنای کیفیت بهتر آن ها نیست.

مخزن مکعبی افقی ( کتابی خوابیده )

مخزن آب مکعبی افقی خوابیده معمولاً به صورت مکعب های مربع و مستطیل تولید می شوند. ویژگی بارز مخازن آب مکعبی افقی، ارتفاع و عرض بسیار مناسب آنهاست تا سبب شده در مکان هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد و یا عرض درب ها و راهروها کوچک است انتخاب بسیار مناسبی باشد.

مخزن مکعبی عمودی ( اسلیم تانک آسانرو )

مخزن آسانرو یا اسلیم تانک نوعی از مخازن پلی اتیلن می باشند که در اندازه و سایزهای متفاوت برای مناطقی که فضای محدودی دارند با شکل هندسی متفاوتی تولید می شوند .ابعاد مخازن آسانرو یا اسلیم تانک به گونه ای در نظر گرفته شده تا بتوان آن ها را از باریک ترین درب ها و کم فضا ترین مکان های عبور داده و نصب کرد؛ به همین دلیل در سال های اخیر، به یکی از پرفروش ترین مخازن آب در شهرهای مختلف جهت نصب در مکان هایی که با محدودیت درب ورودی و فضا روبرو هستند، تبدیل شده است. این مخازن حتی قابلیت نصب در گوشه دیوارها و یا مکان هایی که بلا استفاده مانده اند را نیز دارند. 

 

 

مخزن مکعبی 2000 لیتری
مخزن مکعبی 2000 لیتری

نکات مهم حین نصب مخازن مکعبی

 1. محل نصب مخزن مکعبی نباید هیچ گونه پستی و بلندی و شیبی داشته باشد؛ اگر چنانچه قرار است جسمی زیر مخزن مکعبی گذاشته شود، باید تمام سطح زیرین را در بر بگیرد و هیچ قسمتی از آن، روی هوا معلق باقی نماند.
 2. محل نصب مخزن مکعبی نباید نزدیک شعله و گرمای شدید باشد؛ زیرا با توجه به جنس مخزن که از پلی اتیلن می باشد، باعث آسیب رسیدن به مخزن می شود.
 3. محل نصب مخزن مکعبی باید حتما ایمن باشد؛ همچنین نکات ایمنی برای جلوگیری از برخورد اشیاء تیز و برنده به مخزن حتما رعایت شود.
 4. درب ورودی و محل نصب مخزن مکعبی حتما باید اندازه گیری شود تا بر اساس ابعاد و شکل هندسی مخزن، انتخاب صورت گیرد.
 5. از غلطاندن و کشیدن مخزن مکعبی روی زمین خودداری کنید.
 6. جهت جلوگیری از ایجاد و رشد جلبک درب مخزن را کاملا ببندید.

افزایش حجم ذخیره سازی با اتصال مخازن آسان رو به هم با روش کوپل کردن

مخازن آب آسان رو در حال حاضر از ۱۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰ لیتر تولید می شوند. اگر بیش از آن نیاز به حجم ذخیره سازی دارید کافی است اقدام به اتصال مخازن به یکدیگر نمایید و به راحتی می توانید حجم مورد نظرتان را فراهم نمایید . در صورتی که نیاز به حجم بیشتری دارید به راحتی می توانید با اتصال دو یا چند مخزن آب آسان رو حجم ذخیره سازی مورد نیاز خود را افزایش دهید. در این حالت علاوه بر اینکه حجم مورد نیاز شما تامین می شود به راحتی می توانید در زمان هایی که نیاز هست مخازن شستشو و نظافت شوند می توانید یک به یک مخازن آسان رو را از مدار خارج کرده و اقدام به شستشو نمایید بدون آنکه فرایند آبرسانی دچار اختلال  شود.

لیتراژ مخازن مکعبی

مخازن مکعبی در حجم های متفاوتی تولید و قابل عرضه به بازار هستند، اما همیشه یکی از لیتراژ ها وجود دارد که بیشتر از بقیه مورد نیاز و استقبال مشتریان است؛ مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی نیز از همین نوع است.

شما متقاضیان می توانید مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی را از فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام خریداری و درب منزل دریافت کنید.

سوالات متداول

چه مخزنی برای فضاهای کوچک مناسب می باشد ؟
در مخازن پلی اتیلن می توان مخازن آسانرو ( اسلیم تانک ) را برای نصب در فضا های کوچک پیشنهاد داد.

نام های دیگر مخازن آسان رو چیست ؟
مخازن آسان رو را با نام های تانکر آب آسانرو، منبع آب آسانرو و اسلیم تانک نیز می شناسند.

چه نوع مخزن و منبع آبی برای آپارتمان های کوچک مناسب است ؟
مخازن آسانرو بهترین گزینه جهت آپارتمان ها و ساختمان های کوچک می باشد.

آیا مخازن آسانرو به صورت سه لایه نیز تولید می شوند ؟
بله، مخازن سه لایه نیز به صورت سه لایه معمولی و سه لایه آنتی باکتریال قابل تولید می باشند.

چه نوع از مخازن آسانرو دارای ویژگی ضد جلبک و آنتی باکتریال می باشند؟
مخازن سه لایه آنتی باکتریال دارای این ویژگی باشند.

خرید و قیمت مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی

برای خرید مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی بهتر است ابتدا اطلاعات کافی در خصوص این مخزن را کسب کنید. برای این منظور می توانید با کارشناسان مخزن مارکت می باشد تماس تلفنی برقرار کنید و تمامی سوالات خود را در خصوص این مخازن بپرسید.

 پس از کسب اطلاعات کافی برای ثبت سفارش هم به صورت تلفنی و هم از طریق وبسایت فروشگاه مخزن مارکت می توانید، سفارش خودتان را ثبت کنید. از جمله خصوصیت برجسته فروشگاه مخزن مارکت  می توان به امکان ارسال سریع سفارشات به شهرهای تهران، کرج، شیراز و غیره اشاره کرد.

 هدف مخزن مارکت فراهم کردن خرید بی دردسر و مطمئن مخازن پلی اتیلنی است که در پایان رضایت خریدار را به ارمغان می آورد؛ همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره تماس ۶۳ ۷۳ ۶۱ ۲۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

شما مشتریان عزیز می توانید صفحه ما را  در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

 مخزن کتابی ۱۰۰۰ لیتری –  مخزن آب کتابی ۱۰۰ لیتری –  قیمت مخزن آب کتابی –  مخزن مکعبی ایستاده  عمودی یا افقی–  مخزن ۱۰۰۰ لیتری کتابی  –  مخزن آب طبرستان–  قیمت مخزن ۱۰۰ لیتری –  قیمت مخزن پلی اتیلن ۱۰۰۰لیتری –  قیمت منبع آب ۵۰۰ لیتری –  مخزن اسلیم–  تولید کننده مخزن پلی اتیلن مخزن آب آسانرو –    مخزن پلی اتیلن ضد جلبک