نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن ۳۰۰۰ لیتری

مخزن ۳۰۰۰ لیتری

در این مقاله قصد داریم با یکی دیگر از محصولات شرکت بزرگ مخزن مارکت دات کام آشنا شویم، محصول مورد نظر در این مبحث، مخزن ۳۰۰۰ لیتری می باشد؛ اگر شما متقاضی این لیتراژ از مخازن پلی اتیلن هستید پس تا پایان همراه ما باشید.

قبل از هرچیز قصد داریم شما را با پایه و اساس ساخت این مخازن آشنا کنیم؛ همانطور که می دانید مخازن پلی اتیلن یا همان پلاستیکی امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند و نسبت به مخازن استیل پرطرفدار و پرکابرد تر هستند، حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که تفاوت محصولات پلی اتیلن با دیگر محصولات مشابه چیست؟ و چرا محصولات پلی اتیلن متقاضیان زیادی پیدا کرده اند؟

در این جا به بررسی یکسری از ویژگی های مخزن پلی اتیلن می پردازیم:

 1. در روش ساخت مخزن پلی اتیلن از قالب استفاده می شود یعنی مواد سازنده این مخزن به صورت یک دست داخل قالب ریخته می شوند و مخزن به صورت یک تیکه تولید می شود و هیچ گونه عمل جوش پلاستیک روی آن صورت نمی گیرد.
 2. ضخامت دیواره های مخزن پلی اتیلن بسیار بالاست و با توجه به چگالی سیال مورد نظر نیز می تواند ضخامت بیشتری داشته باشد.
 3. قطر گوشه های مخزن پلی اتیلن ضخیم هستند و استحکام بالایی دارند.
 4. ضخامت دیواره های مخزن پلی اتیلن در قسمت پایینی آن به علت کمک به تحمل وزن فشار آب بیشتر است.

مخزن استیل

انواع مخزن استیل برای جابه‌جایی و محافظت عناصر گوناگون به کار گرفته می شود و در صنایع مختلف اعم غذایی ، دارویی و شیمیایی به کار گرفته می شود. از این مخازن در زمان هایی که بحث زنگ زدگی و بهداشتی مدنظر باشد با گنجایش های متعدد برای ترابری اقسام مواد پودری نظیر سیمان، آرد و مایعاتی چون شیر، آب شرب، اسید، مایعات نفتی و روغن استعمال می شود.

مخزن استیل دارای استقامت خیلی بالایی در برابر زنگ زدگی، فرسودگی، ضرب دیدگی، سابیدگی می باشند میزان استقامت برشی آن بسیار زیاد است. در این صورت این نوع مخزن با سطح کیفی بالا حاوی مخازن زیر فشار استیل،  مخازن اندوخته مواد شیمیایی به شکل سنگینی، مخزن استیل، مخزن برای محافظت الکل و مواد دارویی، مخزن دو جداره برای حفاظت از شیر و لبنیات و یا مخزن ۳ جداره برای محافظت از بستنی و دیگر مواد غذایی از تقاضای بسیار زیاد در صنعت بهره مند است.

مقایسه تانکر آب پلی اتیلن و مخزن استیل

مهم ترین تفاوت تانکر آب پلی اتیلن با مخازن فلزی در قیمت و وزن تمام شده محصول است . مخزن پلی اتیلن وزن کمتری داشته و از نظر قیمت بسیار مناسب تر از مخازن فلزی هستند. به دلیل وزن پایین امکان حمل و نقل و نصب آسان تری خواهند داشت. طول عمر مخازن پلی اتیلن و مخازن فلزی در صورت استفاده صحیح طولانی مدت است. مخازن پلی اتیلن خاصیت ضد خوردگی، ضد جلبکی و آنتی باکتریال دارند و در مقابل مخازن فلزی برای نگهداری مواد شیمیایی بهتر هستند.

 مخازن فلزی استیل ضد زنگ نسبت به خوردگی مقاوم هستند اما شرایط نگهداری سخت تری نسبت به مخازن پلی اتیلن دارند. این مخازن باید به صورت دوره ای از خاک پاک شوند. برای نگهداری آب شرب استفاده از مخازن پلی اتیلن سه لایه توصیه می شود. آب در مخازن پلی اتیلن و به دور از نور با کیفیت بهتری نگهداری می شود. این مخازن با یک لایه فوم عایق حرارتی شده اند و دمای آب در طولانی مدت ثابت باقی می ماند. مخزن آب در اندازه و سایز های متفاوتی ساخته می شوند. می توان مطابق با محدودیت های جانمایی مکان مورد نظر از اشکال مختلف آن استفاده نمود؛ همچنین مخازن فلزی بیشتر در سایز های صنعتی تولید می شوند.

مخزن ۳۰۰۰ لیتری

با توجه به مطالب بالا و مقایسه ای که انجام شد متوجه شدیم مخازن پلی اتیلن بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر به ویژه برای مصارف خانگی هستند.

تانکر آب پلی اتیلن در اشکال و لیتراژهای مختلفی متناسب با نیاز مشتری تولید و به بازار عرضه می شوند. در اینجا می خواهیم با انواع مخازن پلی اتیلن آشنا شویمو در ادامه به بررسی دو نوع از این مخازن در ابعاد ۳۰۰۰  لیتر می پردازیم.

مخزن 2000 لیتری
مخزن 3000 لیتری

انواع تانکر آب پلی اتیلن

منبع آب پلی اتیلن در اشکال مختلف با توجه به فضا و کاربری های متفاوت تولید می شوند، از انواع این مخازن می توان به مخزن افقی ( خوابیده )، عمودی ( ایستاده )، مکعبی افقی و عمودی ( سپتیک تانک، اسلیم تانک، آسانرو)، بیضی، قیفی، نیسانی و غیره اشاره نمود.

مخزن ۳۰۰۰ لیتری بیضی

 مخازن  بیضی شکل ، که با نام مخازن خوابیده نیز شناخته می شود؛ همانطور که از نامش پیداست به شکل بیضی تولید می شود . این مخازن را که از مواد پلی اتیلن تولید می کنند از مخازن ارزان و باکیفیت می باشد که دارای دوام و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه های فلزی می باشد.

 از این رو انتخاب این نوع مخازن جهت ذخیره سازی آب برای مکان هایی که شکل هندسی خاصی دارند بسیار مناسب می باشد . این مخازن را با ارتفاع کم و طول زیاد تولید می کنند که برای مکان هایی که محدودیت ارتفاع دارند بسیار مناسب می باشند.

مخازن بیضی از مواد اولیه درجه یک و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی (Food Grade) از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران است. عموما مخزن های بیضی  برای نگهداری و ذخیره سازی آب شرب در ساختمان استفاده می شود ، با این وجود از این مخازن برای نگهداری انواع مایعات غذایی ، دارویی ، شیمیایی و حتی سوخت نیز استفاده می شود.

 

کلیه مخازن چند لایه از جمله مخازن بیضی شکل دارای یک لایه میانی مشکی رنگ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید است، البته شما می توانید در جاهایی که نور مستقیم خورشید وجود ندارد از مخازن تک لایه هم استفاده کنید منتهی با توجه به تفاوت قیمت ناچیز مخازن تک لایه و چند لایه ، پیشنهاد ما به شما استفاده از مخازن بیضی آنتی باکتریال چند لایه است.

کاربرد مخزن ۳۰۰۰ لیتری بیضی

 1. مناسب برای ذخیره و حمل و نقل آب، مواد لبنی، مایعات خوراکی، مایعات شیمیایی و مشتقات نفتی
 2. کاربرد در مصارف خانگی، صنایع غذایی، شیمیایی، دامپروری، بهداشتی و بیمارستان ها
 3. نگهداری آب برای مدت طولانی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه
 4. مواد اولیه بهداشتی FOOD GRADE ) قابل استفاده در صنایع غذایی و خانگی )
 5. تنوع در رنگ، اندازه، شکل و در انواع تک لایه، چند لایه و فوم دار
 6. سبک وزن و با دوام و مقاوم در برابر خوردگی
 7. نصب آسان شیر و اتصالات

ویژگی مخزن ۳۰۰۰ لیتری بیضی

۱. مناسب ترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی ، شیمیایی ، دارویی ، سوخت ها ، اسیدها و …

۲. تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو ، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران

۳. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید

۴. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن

۵. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین

۶. تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان

۷. سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد

۸. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید

 

مخزن ۳۰۰۰  لیتری قیفی

مخازن قیفی پلی اتیلن از مخازن پرطرفدار و پرکاربرد برای نگهداری و ذخیره سازی مایعات می باشد. مخازن قیفی پلی اتیلن بدلیل داشتن ته قیفی شکل، بروی پایه هایی قرار می گیرند که قابلیت نصب شیر در انتهای مخزن قیفی وجود دارد با وجود این قابلیت می توان با باز کردن شیر انتهایی تا قطره ی آخر آب موجود در این مخازن را تخلیه کرد که این یک ویژگی و مزیت بزرگ برای تمامی مخازن مخازن قیفی پلی اتیلن می باشد، این ویژگی در سایر مخازن پلی اتیلن وجود ندارد.

مخازن قیفی پلی اتیلن بصورت تک لایه و چند لایه قابل طراحی، تولید و ساخت هستند، مخزن های مخروطی تک لایه بدلیل وجود فقط یک لایه در برابر نور خورشید دچار جلبک می شود به همین دلیل برای استفاده در فضای آزاد و ذخیره آب آشامیدنی قابل استفاده نمی باشد اما مخازن های مخروطی چند لایه به دلیل داشتن یک لایه ی رنگی اضافی در برابر نور خورشید و اشعه فرانبفش مقاوم بوده و ضد جلبک هستند به همین دلیل برای استفاده در فضای باز و ذخیره آب آشامیدنی کاربردهای فراوانی دارند.
مخازن قیفی پلی اتیلن بصورت خام بوده و هیچ گونه اتصالات اعم از فیتینگ های برنجی، پلی اتیلنی، شیر تخلیه و غیره بروی آن ها نصب نشده است. بنا به درخواست مشتری کلیه این اتصالات در انبار فروش قابل نصب می باشند. برای ثبت سفارش انواع مخازن قیفی پلی اتیلن به همراه اتصالات مورد نیاز با کارشناسان فروش مخزن مارکت تماس بگیرید.

ویژگی مخزن ۳۰۰۰ لیتری قیفی

 1. از ۲۵۰ لیتر تا ۱۰۰۰۰ لیتر ، در انواع تک لایه شفاف ، دولایه و سه لایه ضد جلبک ، سه لایه و چهار لایه آنتی باکتریال.
 2. مناسب ترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی، شیمیایی، دارویی، سوخت ها، اسیدها و غیره
 3. تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران.
 4. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید.
 5. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن .
 6. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.
 7. تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان.
 8. سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد.
 9. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید.

کاربرد مخزن ۳۰۰۰ لیتری قیفی

 1. تصفیه آب، بیودیزل و سوخت‌های زیستی (WVO)
 2. برای ذخیره آب
 3. ذخیره کود مایع ( کود نیترات آمونیوم )
 4. نگهداری غلات کشاورزی یا خوراک گاو
 5. تولید غذا و ذخیره مواد خوراکی مایع
 6. مخازن میکسر
 7. مخازن لجن و ته نشینی
 8. تصفیه فاضلاب خام
 9. کارخانه تولید کاغذ
 10. پرورش آبزیان
 11. سایر مایعات و مواد شیمیایی

خرید و قیمت مخزن ۳۰۰۰ لیتری

برای خرید مخزن ۳۰۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید