نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی

مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی

در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی دیگر از محصولات پر طرفدار فروشگاه مخزن مارکت بپردازیم، محصول و لیتراژ مورد بررسی در این مبحث، مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی می باشد؛ اگر شما متقاضی این نوع مخزن هستید پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مخازن نیسان، مناسب وانت بارهای نیسانی بنزینی و دوگانه سوز در انواع مختلف و با بهترین مواد اولیه تولید شده و در فروشگاه مخزن مارکت آماده فروش می باشند. مخازن پلی اتیلن نیسانی از پشت وانت به راحتی سوار و پیاده می شوند و می توان درون آن ها انواع مایعات، مواد سوختی، اسید و مواد شیمیایی ذخیره و جابه جا نمود.

همچنین از تانکر پشت نیسانی برای حمل آب شرب، ماهی زنده و دیگر آبزیان نیز می توان استفاده کرد. در حال حاضر مخزن نیسانی پلی اتیلن در حجم ۲۰۰۰ لیتر تولید می شود و به دلیل ابعاد مناسب بر روی انواع وانت های نیسان قابل نصب است.

تانکر پلاستیکی نیسانی به گونه ای طراحی و ساخته شده است تا بتواند به خوبی در برابر فشار ناشی از جابجایی مایعات در حین حرکت وانت مقاومت کند. این مزیت را سایر مخازن پلی اتیلنی ندارند و در صورت استفاده از آن ها، به دلایل عنوان شده مخزن آب دچار آسیب جبران ناپذیر خواهد شد.

کاربرد مخزن پشت نیسانی

درون تانکر پلاستیکی نیسانی از جنس پلی اتیلن، می‌توان انواع مایعات از جمله آب شرب، مواد شیمیایی ( مایعات اسیدی، بازی و مشتقات نفتی )، مواد سوختنی، مواد غذایی، مواد دارویی و حتی آبزیان زنده را ذخیره و حمل کرد. کاربرد دیگر تانکر پلاستیکی نیسانی تک جداره برای حمل مواد شیمیایی است و نوع سه لایه آن را برای حمل انواع مایعات مخصوصا آب شرب، می‌توان استفاده کرد. چرا که سه لایه آنتی باکتریال بودن تانکر آب پلاستیکی سه لایه، مانع رشد جلبک و باکتری در آب مخزن می‌شود. به همین دلیل بهترین تانکر آب پلاستیکی، نوع سه لایه آن است.
تانکر پلاستیکی نیسانی در ابعاد ۱۵۰۰، ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ لیتر در بازار موجود است. که در بین این دو مدل، مخزن نیسانی ۲۰۰۰ لیتر، ابعاد استانداردی دارد. و در همه وانت‌ها جای می‌گیرد.

از این مخازن جهت جابجایی انواع مایعات به ویژه موارد زیر استفاده می گردد:

 1. آب شرب
 2. آتش نشانی
 3. انواع مایعات صنعتی ( اسیدها )
 4. سوخت ها

 

مزایا مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی

 1. طراحی تانکر پلاستیکی نیسانی به گونه‌ای است که به راحتی در پشت وانت جای می‌گیرد و می‌توان به سادگی آن ها را پشت ماشین سوار و پیاده کرد.
 2. این مخازن، با بهترین مواد اولیه و بهترین طراحی تولید شده‌اند تا مقاومت بسیار بالایی داشته باشند. مخازن نیسانی در برابر فشار ناشی از جابه‌جایی مایع در حین حرکت، مقاوم هستند. مخازن معمولی، بعد از مدتی در اثر فشار مایع به دیواره‌ها دچار آسیب می‌شوند.
 3. طراحی این مخازن به گونه‌ای است که ارتفاع مناسبی داشته باشند. طراحی خاص این منابع سبب می شود که تعادل وزنی اتومبیل بر هم نخورد؛ همچنین جلوی دید راننده را نمی گیرد.
 4. تانکر پلاستیکی نیسانی بر خلاف نوع فلزی آن، در برابر خوردگی مقاوم است، می‌توان از این مخزن برای جابه‌جایی انواع مواد شیمیایی، اسیدی و بازی استفاده کرد.
 5. مخزن پلی اتیلن نیسانی کاملا بهداشتی بوده و برای حمل و جابه‌جایی انواع مایعات بهداشتی و خوراکی مناسب است.
 6. تانکر پلاستیکی نیسانی در برابر اشعه ماورابنفش UVA و UVBمقاوم است. از آن جایی که تانکر پلاستیکی نیسانی عموما در معرض نور آفتاب هستند، این مزیت برای سالم نگه داشتن مایع درون مخزن امری ضروری است.
 7. به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو در ساخت مخزن آب نیسانی آنتی باکتریال شرکت تهران پلیمر یارا، مایعات درون این مخازن هیچ گونه تغییر بو یا رنگ نمی‌دهند؛ همچنین ماهیت اصلی مایع در طولانی مدت حفظ می‌شود.
 8. با قابلیت جابه جایی و نصب آسان برتری چشمگیری نسبت به مخازن فلزی دارند.
 9. مخازن پشت نیسانی پلی اتیلنی، قابلیت نصب انواع خروجی و اتصالات از جمله اتصالات برنجی و غیره را دارند.
 10. با نصب فیتینگ به تانکر پلاستیکی نیسانی می‌توان به راحتی شیر تخلیه را به مخزن وصل کرد.
مخزن 2000 لیتری نیسانی

مقایسه مخزن پلاستیکی نیسانی با مخزن نیسانی فلزی

مخازن نیسانی پلی اتیلن که با عنوان مخازن یا تانکر نیسانی پلاستیکی نیز شناخته می شوند مزایایی دارند که مخازن فلزی نیسانی از آن برخوردار نیستند.

 1. مقاوم در برابر خوردگی و سازگار با بسیاری از مواد شیمیایی
 2. سازگاری کامل برای نگهداری مواد خوراکی و بهداشتی
 3. قابلیت جابه جایی (سوار و پیاده کردن راحت) و نصب آسان
 4. دارای لایه محافظ در برابر اشعه یو وی آفتاب

انواع مخزن پشت نیسانی

تانکر پلاستیکی نیسانی مخزن مارکت با حجم های ۲۰۰۰ لیتر درب ۲۵ سانتی متر، ۲۰۰۰ لیتر درب ۵۵ سانتی متر به صورت تک لایه، دو لایه، سه لایه و چهار لایه ضد جلبک و ضد باکتری تولید و در کلیه نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز شرکت مخزن مارکت دات کام درسراسر کشور عرضه می شود.

 مخزن های نیسانی شرکت مخزن مارکت از مواد اولیه درجه یک (Food Grade) تولید می شوند و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران می باشند.

بهتر است بدانید که برخی از تانکرهای نیسانی به صورت دو درب تولید می شوند. تولید کنندگان مخازن نیسانی به منظور اینکه افراد جهت مشاهده و بازدید داخل مخزن درب اصلی را هر بار باز و بسته نکنند، درب دیگری که کوچک تر از درب اصلی می باشد ایجاد می کنند تا هر بار که نیاز به بازدید داخل مخزن بود، از این درب استفاده شود.

پلی اتیلن به کار رفته در جنس بدنه مخازن شرکت مخزن مارکت موجب می شود که با اسیدها و بازها پیوند شیمیایی ایجاد نکنند، در نتیجه بسیار مقاوم بوده و جایگزین ارزان قیمت تری برای مخازن استیل می باشد و از آن ها برای نگهداری طیف وسیعی از مواد شیمیایی می توان استفاده کرد.

همچنین کلیه مخازن چند لایه از جمله مخزن نیسانی دارای یک لایه میانی مشکی رنگ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید هستند، البته با توجه به تفاوت قیمت کم مخازن تک لایه و چند لایه، پیشنهاد می کنیم که از مخازن چند لایه آنتی باکتریال مخزن مارکت استفاده کنید.

از تانکر پلاستیکی نیسانی تک جداره برای حمل مواد شیمیایی می توان استفاده کرد. نوع سه لایه آن برای حمل انواع مایعات به خصوص آب شرب، قابل استفاده است. مزیت آنتی باکتریال بودن تانکر آب پلاستیکی سه لایه، به دلیل جلوگیری از رشد جلبک و باکتری در آب درون مخزن است.

 

آیا از مخازن پلاستیکی معمولی می توان بجای مخازن نیسانی استفاده نمود؟

خیر، زیرا مخازن معمولی برای تحمل آب در شرایط سکون و در مکانی ثابت و هموار طراحی شده اند و تحمل ضربات ناشی از حرکت سیال در پشت نیسان را ندارند در صورتی که مخازن نیسانی فروشگاه مخزن مارکت دات کام بسیار مقاوم و برای این کار طراحی شده اند.

چرا برخی مخازن نیسانی را با دو درب تولید می کنند ؟

همانطور که اطلاع دارید برخی از مخازن نیسانی به صورت دو درب تولید می کنند . تولید کنندگان مخازن نیسانی برای اینکه افراد جهت مشاهده و بازدید داخل مخزن درب اصلی را هر بار باز و بسته نکنند . درب دیگری که کوچک تر از درب اصلی می باشد، ایجاد نموده اند تا هر بار که نیاز به بازدید داخل مخزن باشد از این درب استفاده شود.

 

نحوه نصب و قرار گیری مخازن نیسانی

عموما مخزن های نیسانی مناسب برای نیسان های تک سوز و دوگانه سوز به گونه ای طراحی شده اند که بر روی باکس گاز نیسان قرار بگیرند یا روی گلگیر سوار شوند. این مخازن تلاطم های جاده ای را کنترل کرده و کمترین نوسان داخلی را به همراه دارند. این روش یکی از به صرفه ترین روش ها برای جابجای انواع مایعات مانند (آب شرب، اسید وغیره) است.

باید این نکته را توجه داشت که در صورتی که از مخازن معمولی (ثابت) به عنوان مخازن نیسانی استفاده شود، عمر و دوام کمتری خواهند داشت و در مدت زمان کوتاهی باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمود؛ زیرا مخازن نیسانی را به صورتی تولید می کنند که تلاطم جاده ای را کنترل کند.

 

 

خرید و قیمت مخزن ۲۰۰۰ لیتری نیسانی

شما می‌توانید تانکر پلاستیکی نیسانی را از فروشگاه مخزن مارکت دات کام، به صورت اینترنتی خریداری کنید. تمامی مخزن های پلی اتیلنی ( پلاستیکی) تولیدات این شرکت سه لایه آنتی باکتریال بوده و کاملا بهداشتی و مورد تایید انستیتو پاستور و جهادهای دانشگاهی، در ایران می باشد.

شما مشتریان عزیز می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

فروشگاه بزرگ مخزن مارکت اولین سامانه مقایسه، انتخاب و خرید محصولات پلی اتیلن در ایران می باشد، همچنین این فروشگاه برای مشتریانی که خرید مخزن از حجم ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لیتر را دارند ارسال رایگان در نظر گرفته است. شما مشتریان عزیز می توانید با اطمینان کامل و پس از مقایسه چندین برند معتبر و قیمت آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید و محصول خود را درب منزل دریافت نمایید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید