نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی

مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی

در این مقاله قصد داریم با یکی از مخازن پر طرفدار و پر کاربرد فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام آشنا شویم، این محصول که مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی نام دارد یکی از محصولات برجسته مخزن مارکت می باشد که در ادامه با انواع، اشکال، کاربرد و غیره این محصول آشنا می شویم.

مخزن مکعبی

مخزن پلی اتیلن مکعبی یا تانکر مکعبی همانند مخازن آسانرو و مخازن بیضی دارای شکل هندسی خاصی بوده و برای مکان هایی که محدودیت فضا دارند، بسیار مناسب می باشد.

 مخزن مکعبی به راحتی از انواع درب‌های ورودی قابلیت عبور دارد. مخازن مکعبی خوابیده برای فضای زیرپله نیز کاربرد دارند؛ اما مناسب‌ترین مخزن برای این منظور،مخزن زیر پله  می‌باشد.

ساخت مخزن مکعبی به صورت یکپارچه، مخزن را تقریباً غیر قابل تخریب می‌کند. استفاده از روش قالب چرخشی که در روش ساخت مخزن آب استفاده می شود، باعث می‌شود مخزن آب مکعبی پلی اتیلن بدون درز، ضد آب و ضد نشت باشد.

این مخازن برای استفاده در پشت بام ساختمان هم بسیار مناسب می باشند؛  زیرا سطح مقطع بزرگی دارند و فشار ناشی از وزن سیال را در مساحت و سطح بیشتر پخش می کنند و به سازه و سطح زیرین مخزن فشار کمتری وارد می شود.

در مخازن مکعبی سه لایه به دلیل وجود یک لایه تیره رنگ امکان نفوذ نور آفتاب به داخل مخزن آب وجود ندارد در نتیجه شرایط برای رشد جلبک ها فراهم نمی شود.

 از این رو برای ذخیره سازی آب شرب ،  مخزن آب پلی اتیلن سه لایه توصیه می شود،  این مخزن به خوبی می تواند آب مصرفی مورد نیاز ۶  الی ۸  واحد مسکونی را تامین نماید. مزیت اصلی مخزن مکعبی ابعاد و شکل هندسی آن است و به خوبی در مکان هایی مخازن دیگر امکان نصب ندارند ،  قابل نصب می باشند و فضای کمی را اشغال می کنند.

این مخازن به صورت پیش فرض فاقد هر گونه اتصال ورودی و خروجی ( فیتینگ)  می باشند به همین دلیل مشتریان گرامی در صورت تمایل و در هنگام ثبت سفارش می توانند در خواست نصب این اتصالات را به کارشناسان فروش شرکت اعلام کنند

ویژگی مخازن مکعبی

مخازن مکعبی از ویژگی های بسیاری برخوردار هستند که در این جا به بررسی چندین مورد از آن ها می پردازیم:

 1. مخزن مکعبی، مناسبترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی، شیمیایی، دارویی، سوخت ها، اسیدها و …
 2. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه آن به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید
 3. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن
 4. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر به دلیل انتقال حرارتی بسیار پایین
 5. تنوع بالا در ابعاد و اندازه مخزن مکعبی، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان
 6. سهولت استفاده به دلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد
 7. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید
 8. قابلیت نصب در مکان هایی با فضای محدود

کاربرد مخازن مکعبی

در این قسمت به بررسی برخی از ویژگی های مخازن مکعبی می پردازیم:

 1. جهت ذخیره سازی آب شرب
 2. جهت ذخیره سازی آب ضروری آتش نشانی
 3. جهت ذخیره سازی مایعات صنعتی و شیمیایی

علت تفاوت قیمت مخازن کتابی نسبت به مخازن عمومی هم حجم

برای این که مخازن کتابی و مکعبی دوامی مشابه مخازن عمودی داشته باشند به خاطر شکل هندسی شان ، ناچاریم پلی اتیلن بیشتری در تولید آن ها بکار ببریم یعنی به مراتب سنگین تر تولید می شوند.

از طرفی می دانیم نسبت سطح به حجم در اشکال استوانه ای کمتر است از اشکال مکعبی یعنی مساحت دیواره بیرونی مخازن مکعبی بیشتر از مخازن استوانه ای هم حجم است.

حال حتی اگر ضخامت دیواره ها هم برابر بود باز مخازن مکعبی وزن و بالطبع ، قیمت بیشتری داشتند . بنابراین فقط زمانی سراغ مخازن مکعبی و کتابی می رویم که جای کافی برای نصب مخازن عمودی نداشته باشیم. یعنی قیمت بالاتر این مخازن به معنای کیفیت بهتر آن ها نیست.

مخزن مکعبی افقی ( کتابی خوابیده )

مخزن آب مکعبی افقی خوابیده معمولاً به صورت مکعب های مربع و مستطیل تولید می شوند. ویژگی بارز مخازن آب مکعبی افقی، ارتفاع و عرض بسیار مناسب آنهاست تا سبب شده در مکان هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد و یا عرض درب ها و راهروها کوچک است انتخاب بسیار مناسبی باشد.

مخزن مکعبی عمودی ( اسلیم تانک آسانرو )

مخزن آسانرو یا اسلیم تانک نوعی از مخازن پلی اتیلن می باشند که در اندازه و سایزهای متفاوت برای مناطقی که فضای محدودی دارند با شکل هندسی متفاوتی تولید می شوند .ابعاد مخازن آسانرو یا اسلیم تانک به گونه ای در نظر گرفته شده تا بتوان آن ها را از باریک ترین درب ها و کم فضا ترین مکان های عبور داده و نصب کرد؛ به همین دلیل در سال های اخیر، به یکی از پرفروش ترین مخازن آب در شهرهای مختلف جهت نصب در مکان هایی که با محدودیت درب ورودی و فضا روبرو هستند، تبدیل شده است. این مخازن حتی قابلیت نصب در گوشه دیوارها و یا مکان هایی که بلا استفاده مانده اند را نیز دارند. 

 

 

مخزن مکعبی 2000 لیتری
مخزن مکعبی 2000 لیتری

نکات مهم حین نصب مخازن مکعبی

 1. محل نصب مخزن مکعبی نباید هیچ گونه پستی و بلندی و شیبی داشته باشد؛ اگر چنانچه قرار است جسمی زیر مخزن مکعبی گذاشته شود، باید تمام سطح زیرین را در بر بگیرد و هیچ قسمتی از آن، روی هوا معلق باقی نماند.
 2. محل نصب مخزن مکعبی نباید نزدیک شعله و گرمای شدید باشد؛ زیرا با توجه به جنس مخزن که از پلی اتیلن می باشد، باعث آسیب رسیدن به مخزن می شود.
 3. محل نصب مخزن مکعبی باید حتما ایمن باشد؛ همچنین نکات ایمنی برای جلوگیری از برخورد اشیاء تیز و برنده به مخزن حتما رعایت شود.
 4. درب ورودی و محل نصب مخزن مکعبی حتما باید اندازه گیری شود تا بر اساس ابعاد و شکل هندسی مخزن، انتخاب صورت گیرد.
 5. از غلطاندن و کشیدن مخزن مکعبی روی زمین خودداری کنید.
 6. جهت جلوگیری از ایجاد و رشد جلبک درب مخزن را کاملا ببندید.

افزایش حجم ذخیره سازی با اتصال مخازن آسان رو به هم با روش کوپل کردن

مخازن آب آسان رو در حال حاضر از ۱۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰ لیتر تولید می شوند. اگر بیش از آن نیاز به حجم ذخیره سازی دارید کافی است اقدام به اتصال مخازن به یکدیگر نمایید و به راحتی می توانید حجم مورد نظرتان را فراهم نمایید . در صورتی که نیاز به حجم بیشتری دارید به راحتی می توانید با اتصال دو یا چند مخزن آب آسان رو حجم ذخیره سازی مورد نیاز خود را افزایش دهید. در این حالت علاوه بر اینکه حجم مورد نیاز شما تامین می شود به راحتی می توانید در زمان هایی که نیاز هست مخازن شستشو و نظافت شوند می توانید یک به یک مخازن آسان رو را از مدار خارج کرده و اقدام به شستشو نمایید بدون آنکه فرایند آبرسانی دچار اختلال  شود.

لیتراژ مخازن مکعبی

مخازن مکعبی در حجم های متفاوتی تولید و قابل عرضه به بازار هستند، اما همیشه یکی از لیتراژ ها وجود دارد که بیشتر از بقیه مورد نیاز و استقبال مشتریان است؛ مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی نیز از همین نوع است.

شما متقاضیان می توانید مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی را از فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام خریداری و درب منزل دریافت کنید.

سوالات متداول

چه مخزنی برای فضاهای کوچک مناسب می باشد ؟
در مخازن پلی اتیلن می توان مخازن آسانرو ( اسلیم تانک ) را برای نصب در فضا های کوچک پیشنهاد داد.

نام های دیگر مخازن آسان رو چیست ؟
مخازن آسان رو را با نام های تانکر آب آسانرو، منبع آب آسانرو و اسلیم تانک نیز می شناسند.

چه نوع مخزن و منبع آبی برای آپارتمان های کوچک مناسب است ؟
مخازن آسانرو بهترین گزینه جهت آپارتمان ها و ساختمان های کوچک می باشد.

آیا مخازن آسانرو به صورت سه لایه نیز تولید می شوند ؟
بله، مخازن سه لایه نیز به صورت سه لایه معمولی و سه لایه آنتی باکتریال قابل تولید می باشند.

چه نوع از مخازن آسانرو دارای ویژگی ضد جلبک و آنتی باکتریال می باشند؟
مخازن سه لایه آنتی باکتریال دارای این ویژگی باشند.

خرید و قیمت مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی

برای خرید مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی بهتر است ابتدا اطلاعات کافی در خصوص این مخزن را کسب کنید. برای این منظور می توانید با کارشناسان مخزن مارکت می باشد تماس تلفنی برقرار کنید و تمامی سوالات خود را در خصوص این مخازن بپرسید.

 پس از کسب اطلاعات کافی برای ثبت سفارش هم به صورت تلفنی و هم از طریق وبسایت فروشگاه مخزن مارکت می توانید، سفارش خودتان را ثبت کنید. از جمله خصوصیت برجسته فروشگاه مخزن مارکت  می توان به امکان ارسال سریع سفارشات به شهرهای تهران، کرج، شیراز و غیره اشاره کرد.

 هدف مخزن مارکت فراهم کردن خرید بی دردسر و مطمئن مخازن پلی اتیلنی است که در پایان رضایت خریدار را به ارمغان می آورد؛ همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره تماس ۶۳ ۷۳ ۶۱ ۲۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

شما مشتریان عزیز می توانید صفحه ما را  در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

 مخزن کتابی ۱۰۰۰ لیتری –  مخزن آب کتابی ۱۰۰ لیتری –  قیمت مخزن آب کتابی –  مخزن مکعبی ایستاده  عمودی یا افقی–  مخزن ۱۰۰۰ لیتری کتابی  –  مخزن آب طبرستان–  قیمت مخزن ۱۰۰ لیتری –  قیمت مخزن پلی اتیلن ۱۰۰۰لیتری –  قیمت منبع آب ۵۰۰ لیتری –  مخزن اسلیم–  تولید کننده مخزن پلی اتیلن مخزن آب آسانرو –    مخزن پلی اتیلن ضد جلبک 

دیدگاهتان را بنویسید