نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی

مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی

در این مقاله سعی بر آن داریم با یکی دیگر از محصولات پرطرفدار فروشگاه بزرگ مخزن مارکت آشنا شویم، مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی یکی از محصولات پلی اتیلن مخزن مارکت می باشد که بسیار تا بسیار مورد استقبال متقاضیان است، برای آشنایی بیشتر با این محصول پر کاربرد و اطلاع از ویژگی و کاربرد آن تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مخزن پلی اتلین مخزنی است که کاربرد آن ذخیره سازی موادی است که با پلی اتیلن سازگاری دارند. از منبع پلاستیکی(تانکر پلاستیکی) یا همان پلی اتیلنی برای ذخیره و حمل آب و دیگر مواد سازگار با تانکر آب در صنایع کشاورزی، شیمیایی و ساختمانی استفاده می شود.

نام دیگر مخزن های پلی اتیلنی، پلیمری است که به دلیل کارایی بالا دارای طرفداران زیادی هستند. همانطور که در بالا ذکر شد از مخزن پلی اتیلنی در صنایع مختلف استفاده می شود؛ همچنین از مخزن پلی اتیلنی برای حمل و جابجایی آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

مخزن پلی اتیلن و یا همان پلیمری از مزایا و معایبی برخوردار هستند که در ابتدا به بررسی مزایای آن میپردازیم. مخزن پلی اتیلنی از مزایای زیادی برخوردار است که عبارتند از:

 1. به راحتی در دسترس هستند و هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین قابل سفارش هستند (شما می توانید مخزن پلی اتیلی مورد نظر خود را از سایت مخزن مارکت خریداری بفرمایید.)
 2. از لحاظ قیمتی نسبت به مخازن دیگر مقرون به صرفه هستند.
 3. به علت وزن پایینی که دارند به راحتی قابل حمل و نقل هستند.
 4. قابلیت سفارش در مدل ها و شکل های مختلف متناسب با محل نصب و قرار گیری آن ها را دارد.
 5. با توجه به ترکیب و جنسی که دارند برای نگهداری و حمل مواد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.
 6. به واسطه موادی که در ترکیباتشان به کار رفته است مقاومت بالایی دارند همچنین در برابر نور خورشید هم مقاوم هستند در نتیجه طول عمر بالایی دارند.

معایب مخزن پلی اتیلن عبارتند از:

 1. اگر به مخزن پلی اتیلن در یک نقطه آسیب شدید مکانیکی وارد شود موجب آسیب پذیر شدن آن می شود.
 2. اگر مخزن پلی اتیلن فاقد لایه محافظ در برابر یووی باشد و یا دچار کمبود آنتی یووی در لایه بیرونی باشد و بیش از ۱۰ سال در محیط باز در معرض مستقیم نور خورشید باشد باعث آسیب دیدگی و در نتیجه کاهش طول عمر آن می شود.

انواع مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن در اشکال مختلف متناسب با نیاز شما قابل سفارش می باشد. مخزن پلی اتیلن به صورت عمودی، افقی، مکعبی(عمودی و افقی)، زیر پله ای، پشت نیسانی، بیضی و مخزن قیفی ارائه می شود.

مخزن عمودی

مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی (مخزن ایستاده پلی اتیلن) همانطور که می دانید دارای شکل استوانه ای می باشد و در ابعاد و لیتراژهای مختلفی تولید می شود با این حال برخی از لیتراژهای مخازن عمودی به شکل های گوناگونی تولید می شوند؛ که به طور مثال با نام های مخزن عمودی کوتاه یا مخزن عمودی بلند و غیره معرفی می شوند.

مخازن عمودی پلی اتیلن جهت مصارف مختلفی مانند خانگی، صنعتی، کشاورزی و غیره مناسب بوده است؛ علاوه بر این مخازن عمودی جهت نگهداری سایر مایعات با چگالی نزدیک به آب بسیار مناسب می باشند.

منبع آب عمودی (منبع آب ایستاده) با توجه به اینکه واکنش شیمیایی با مواد مجاز ذخیره شده درآن نداردگزینه مناسبی جهت نگهداری مواد اسیدی، سوختی وغیره که چگالی یا به عبارت دیگر دانسیته نزدیک آب دارند می باشند.

 منبع آب عمودی پلی اتیلن (منبع آب ایستاده پلاستیکی) همانطور که قبلا اشاره شده بود در ابعاد، لیتراژ و شکل های مختلفی تولید می شوند؛ که بسته به نوع استفاده و مواد ذخیره شده در آن به صورت تک لایه، بی رنگ، سه لایه معمولی، سه لایه آنتی باکتریال و چهار لایه آنتی باکتریال تولید می شوند.

ویژگی مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی

 1. مناسب ترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی ، شیمیایی ، دارویی ، سوخت ها ، اسیدها وغیره
 2. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید.
 3. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین.
 4. تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان.
 5. سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد.
 6. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید

کاربرد مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی

 

 1. ۱. ذخیره سازی آب آشامیدنی

۲. صنایع غذایی

۳. برنامه های برداشت آب باران

۴. کشاورزی و آبیاری

۵. آبرسانی موقتی

۶. آب برای دام

۷. برنامه های مهندسی عمران که آب اصلی در دسترس نیست

۸..  ذخیره انبوه

۹  ذخیره سازی انواع اسید

۱۰. ذخیره سازی انواع مواد سوختی

 1. ذخیره سازی انواع مواد شیمیایی

مخزن عمودی یا مخزن افقی

یکی از محدودیت ها و عوامل اصلی انتخاب مخزن فضای در دسترس است؛ مثلا محدودیت در ارتفاع ما را ناگزیر از انتخاب مخازن عمودی کوتاه یا افقی می کند و محدودیت در طول و عرض مار ا ناگزیر از به کارگیری مخازن عمودی و عمودی بلند می کند.

بنابراین این محدودیت های ناشی از جانمایی و مسیر انتقال مخزن است که ما را ناچار به انتخاب شکل و ابعاد خاصی از مخازن پلی اتیلنی می کند.

 

مخزن 2000 لیتری عمودی

مزایا مخزن عمودی نسبت به افقی

از طرف دیگر مخزن پلی اتیلن تک لایه میتواند در محیط های بسته به کار رود مخزن پلی اتیلن عمودی نیز می تواند جهت نگهداری آب در محیط های مختلف به کار رود.

 به صورت کلی، مخازن پلی اتیلن عمودی در محیط هایی که دارای ارتفاع مناسب می باشند کاربرد دارند. ارتفاع مخازن عمودی پلی اتیلن بالای ۵۰۰۰ لیتر بالا بوده و به دلیل عدم وجود نردبان دسترسی به ورودی بالای این مخازن پلی اتیلن دشوار می باشد.

مخازن پلی اتیلن عمودی سه لایه قابلیت نصب و کاربرد در محیط های باز را دارا می باشد. مخازن پلی اتیلن به دلیل ارتفاع زیاد دارای نواحی تمرکز تنش بالا در نقاط پایینی بوده و دارای ضعف های زیادی در نواحی پایین جهت گرفتن خروجی به خصوص خروجی های سایز بالا می باشند.

مزایا مخزن افقی نسبت به عمودی

مخازن پلی اتیلن به صورت کلی در اشکال و احجام مختلف قابلیت تولید دارند. کلیه مشتریان با توجه به فضایی که در اختیار دارند مخزن افقی پلی اتیلن یا مخزن عمودی پلی اتیلن را انتخاب می کنند.

 مخزن پلی اتیلن آب شرب افقی به صورت کلی برای نواحی که دارای محدودیت ارتفاع هستند و نیاز به مخزن آب دارند، انتخاب میگردد مخزن پلی اتیلن افقی با توجه به اینکه دارای مرکز ثقل نزدیک تری از آب با زمین می باشد، پایدار تر از مخزن آب عمودی می باشد.

مخازن آب شرب افقی در طول های مختلف قابلیت طراحی و ساخت دارند. این مخازن پلی اتیلن سه لایه افقی قابلیت کاربری در محیط های باز را نیز دارند. اگر بخواهیم بدانیم که مخزن پلی اتیلن افقی بهتر است یا عمودی باید به نوع کاربری خود نگاه کنید و سپس اقدام به انتخاب نمایید.

همانطور که قبلا اشاره شد مخزن آب افقی به صورت از پیش آماده و عمودی در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

موارد ذکر شده در دو جنس فلزی و پلی اتیلن ساخته می شود که نوع پلی اتیلن آن بسیار با کیفیت تر و با قیمت مناسب تر می باشد. مخزن افقی اگر با متریال پلی اتیلن ساخته شود کاملا بدون درز و یکپارچه بوده و جایگزین مناسبی برای ظروف استینلس استیل بوده.

 این موارد به عنوان نمونه های خوابیده نیز شناخته می شوند.
ساخت این محصولات به روش قالب گیری صورت می گیرد و پودر پلی اتیلن داخل قالب ذوب شده و بعد از دیدن حرارت به شکل قالب در آمده است.

 قالب محفظه در حین حرارت حول دو محور ۳۶۰درجه چرخیده و به مرور زمان تمام پودر پلی اتیلن در دمای بالا ذوب می گردد بعد از اتمام ساخت، محصولات در آزمایشگاه تحت تست های مکانیکی، ضربه ،تنش وغیره قرار می گیرد تا از سلامت آنها اطمینان حاصل گردد و بعد از آن در اختیار مشتریان قرار گیرد.
برای تعبیه ورودی و خروجی در مخزن آب افقی، می توان ابتدا بدنه ی محصول را با گرد برد سوراخ کرده و سپس از فیتینگ های پلی اتیلن و برنجی استفاده کرد.

علت قیمت پایین مخازن عمودی نسبت به افقی

مخزن آب پلی اتیلن عمودی به دلیل عدم وجود پایه در سطح زیر آن وزن پایین تری دارند. وزن پایین تر، مواد اولیه کمتری را نیز در ساخت به دنبال خواهد داشت، اما مخزن پلی اتیلین افقی به دلیل وجود پایه وزن بالاتری دارند.
به طور مثال، یک مخزن ۳۰۰۰ لیتری افقی وزنی حدودا ۱۲۰ کیلوگرم دارد اما همین لیتراژ به صورت عمودی یا ایستاده ۱۰۰ کیلوگرم وزن خواهد داشت، پس نتیجه می گریم مواد اولیه و وزن کمتر قیمت این مخازن عمودی را کمتر می کند.

مخزن عمودی بهتر است یا افقی

به طور کلی مخزن پلی اتیلن عمودی از لحاظ قیمت و استحکام از سایر مخازن پلی اتیلنی برتری دارد، اما به دلیل ارتفاع و کمتر بودن سطح مقطع برای تمامی کاربردها مناسب نیستند.

 به عنوان مثال برای نصب مخزن آب در پشت بام، مخازن عمودی پیشنهاد نمی شوند زیرا ارتفاع بالاتری دارند و در برابر وزش باد و یا طوفان ها مقاومت کمتری دارند و از طرف دیگر فشار بیشتری بر روی یک نقطه به نسبت مخازن افقی وارد می کنند.

اگر مشکل ارتفاع ندارید و سطح محل نصب نیز حساس به وزن نیست بهترین انتخاب مخزن، منبع یا تانکر آب پلاستیکی عمودی است. تانکر پلاستیکی همان تانکر پلی اتیلنی است و علاوه بر این دو واژه با عنوان مخزن پلیمری نیز شناخته می شود و تمامی آن ها از پلی اتیلن تولید شده اند.

لیتراژ مخازن عمودی

مخازن عمودی در لیتراژ های مختلف تولید می شود تا شما مشتریان عزیز متناسب با کاربری و فضایی که دارید لیتراژ مناسب را انتخاب کنید. یکی از لیتراژ های پر طرفدار مخازن عمودی، مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی می باشد که شما متقاضیان عزیز می توانید این مخزن را در برندهای مختلف از وبسایت مخزن مارکت دات کام خریداری کنید.

قیمت و خرید مخازن عمودی ۲۰۰۰ لیتری

شما می توانید برای خرید مخزن ۲۰۰۰ لیتری عمودی و محصولات پلی اتیلن دیگر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید؛ همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت محصولات با شماره تماس ۶۳ ۷۳ ۶۱ ۲۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

شما مشتریان عزیز می توانید صفحه ما را  در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید