نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن ۱۵۰۰ لیتری

مخزن ۱۵۰۰ لیتری

موضوع مورد بحث در این مقاله مخزن ۱۵۰۰ لیتری می باشد که یکی از محصولات فروشگاه مخزن مارکت دات کام می باشد، اگر شما متقاضی این لیتراژ مخزن هستید پس تا پایان با ما همراه باشید.

قبل از هر چیز با تاریخچه مخازن پلی اتیلن آشنا شویم؛ سپس به مقایسه دونوع مخزن با لیتراژ مورد نظر ( ۱۵۰۰ لیتر ) می پردازیم.

طراحی و تولید مخازن آب فرآیند تازه ای نیست؛ در طول تاریخ تعداد زیادی از تمدن ها دست به ساخت مخازن آب زده اند. مخازن آب اولیه از موادی همچون سنگ، چوب و سفال درست می شدند. جالب است بدانید که برخی از این مخازن آب قدیمی همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.

و اما اولین مورد ثبت شده ی استفاده از مخازن آب به سه هزار سال پیش از میلاد حضرت مسیح برمی گردد! انبار ها و مخازن آب برای مردم تمدن دره سند ( تمدنی در عصر برنز در شبه قاره هند  که از ٣٠٠٠ تا ١۵۰٠ قبل از میلاد می زیستند) بسیار ارزشمند و کارآمد بودند. مخازن آب همچنین در قلعه های بزرگ نیز ابزاری حیاتی بودند. احتمال این خطر همیشه وجود داشت که قلعه ای توسط دشمنان محاصره شود و در شرایط محاصره، نبود تانکر آب با حجم کافی داخل قلعه مشکل بزرگی بود.

اهمیت تانکر آب

   اهمیت آب و ذخیره سازی آن در ایران باستان منجر به ساخت یک سازه معماری به نام آب انبار شد. آب انبار یک سازه ی مهم در معماری سنتی ایرانی است؛ یک مخزن آب زیرزمینی سرپوشیده و رو بسته که برای ذخیره آب آشامیدنی در طول سال و یا ذخیره آب سرد در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گرفت.

 قرار گیری در عمقی پایین تر از سطح زمین امکان هدایت آب جاری را به مخازن آن را مهیا ساخته و ضمنا عمق پایین تر سبب خنکی آب می گردید. در کنار آب انبار ها، مخازن آب دیگری هم مورد استفاده ی عموم مردم قرار می گرفتند؛ مثلا از دیرباز، مخازن روباز خانگی به نام حوض آب در ایران رایج بوده که به وسیله کانال های شبکه آبیاری شهری در دوره های زمانی مشخص پر آب می شدند، البته کاربری شرب نداشتند. معمولا آب انبار در ابعاد بزرگ در محلات برای استفاده عموم ساخته می شد و آب آن با کیفیت تر بوده و به مصرف شرب مردم می رسید. آب حوض ها هم معمولا برای سرویس های بهداشتی و شستشو مصرف می شدند.

کاربرد تانکر آب ( مخزن آب )

شاید در اوایل، مخازن آب تنها وظیفه ی ذخیره کردن آب آشامیدنی و مصرفی روزانه را برعهده داشتند، اما امروزه از این مخازن در زمینه های متعددی استفاده می شود.

 1. تامین آب آشامیدنی و مصرفی ساختمان های مسکونی
 2. اطفاء حریق توسط سازمان آتش‌ نشانی
 3. آبیاری محصولات در کشاورزی
 4. مصارف متعدد در خط تولید صنایع مختلف؛ از جمله صنایع غذایی مانند شکلات سازی و لبنیات
 5. صنایع شیمیایی
 6. و غیره

البته نباید وظیفه اصلی مخزن آب که سالم نگه داشتن آب هست را فراموش کرد. یک مخزن آب خوب می تواند از آب درون مخزن در برابر تاثیرات منفی محیطی مانند ویروس ها، جلبک ها و باکتری ها جلوگیری کند. مخازن آب ضد جلبک سایت مخزن مارکت دات کام با طراحی و تولید استاندارد و با استفاده از مواد اولیه مرغوب، می توانند از آب داخل مخزن در مقابل تاثیرات منفی محیطی به خوبی محافظت کنند.

 

انواع تانکر آب

تانکر آب یا همان مخزن آب در انواع مختلفی تهیه و تولید می شود که از انواع آن می توان به مخزن پلی اتیلن، مخزن فلزی، مخزن بالشتی و غیره اشاره نمود، که ما در این جا تنها به بررسی پر طرفدارترین و پرکاربرد ترین مخزن یعنی مخزن آب پلی اتیلن می پردازیم.

مخزن آب پلی اتیلن

به جرأت می‌توان گفت که امروزه مخازن پلی اتیلن پر کاربرد ترین نوع مخزن هستند؛ این مخازن در تمامی صنایع از ساختمان و کشاورزی گرفته تا صنایع شیمیایی استفاده می شوند؛ همچنین به تازگی نیز جمع آوری آب باران  به این کاربرد ها اضافه شده است.

 اما بیشتر ما، مخزن های پلی اتیلن را بعنوان منبع آب شرب ( مخزن آب آشامیدنی ) در ساختمان هایمان می شناسیم. مخازن پلی اتیلن در شکل ها و ابعاد گوناگون تولید می شوند به همین دلیل در کاربردهای مختلفی قابل استفاده هستند. متداولترین انواع مخازن پلی اتیلن شامل مخازن افقی، مخازن عمودی، مخازن آسانرو یا کتابی، مخازن مکعبی و مخازن قیفی هستند.

در این جا قصد داریم با دو نوع از این محصولات در لیتراژ ۱۵۰۰ آشنا شویم.

 

مخزن 2000 لیتری نیسانی
مخزن زیر پله ای

مخزن ۱۵۰۰ لیتری زیرپله

مخزن زیر پله مخزنی در ردیف مخازن افقی ولی شیب دار است که به دلیل شکل ظاهری شیب داری که دارد بهترین انتخاب برای فضای پرت زیر راه پله ها است.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی و ساخت ساختمان هایی با متراژهای کم و فضای کوچک ، استفاده از مصالح و تجهیزات ساختمانی که بتواند برای فضای کم یا بی استفاده زندگی امروز مورد استفاده قرار گیرد ، بیش از قبل مهم است.

همانطور که از نام مخزن زیرپله پیداست از این مخازن جهت فضای پرت زیر پله ها که یا به طور کامل بی استفاده می ماند یا به محلی برای انبار کردن و نگهداری لوازم به درد نخور اختصاص دارد استفاده می شود. طراحی و شکل ظاهری مخازن زیر پله ای به گونه ای است، که از آن در مکان هایی مثل زیر راه پله ها، پارکینگ ها و اتاقک های تاسیسات که فضای محدودی دارند استفاده می شود.

در مرحله اول ممکن است برای مشتری عزیز این سوال پیش آید که آیا می توان از مخزن زیر پله ای بعنوان یک مخزن آب ساختمان استفاده کرد یا نه؟ جواب بله است.

استفاده از فضای پرت زیرپله ساختمان، برای نصب مخزن آب می تواند یک انتخاب مناسب و هوشمند برای هر مدیر ساختمانی باشد. این فضاها عموماً یا به طور کامل غیر استفاده بوده و یا تبدیل به انباری برای نگهداری لوازم به درد نخور بسیاری از ساختمان ها شده است. با توجه به محدود بودن این فضا، نیاز است تا قبل از خرید مخزن آب زیر پله ای، ابعاد مخزن و فضای نصب به خوبی بررسی شود.

تولیدکنندگان مخازن زیرپله ای، در هنگام طراحی و تولید این محصولات عموماً ابعاد استاندارد زیرپله ها را مد نظر قرار می دهند تا مشکلی در این خصوص برای مشتریان به وجود نیاید، ولی با این وجود به دلیل اینکه ممکن است یا توجه به محدودیت هایی، ابعاد استاندارد برای زیرپله ها در هنگام ساخت ساختمان ها در نظر گرفته نشود نیاز است تا اندازه گیری این مکان به دقت کافی انجام شود.

ویژگی مخزن ۱۵۰۰ لیتری زیرپله ای

 1. تولید در انواع تک لایه و سه لایه ضد باکتری و جلبک
 2. دارای ابعاد استاندارد به منظور قرار گرفتن در انواع زیرپله ها
 3. دارای لایه محافظ در برابر اشعه UV آفتاب
 4. گارانتی تعویض ، تعمیر و خدمات پس از فروش
 5. امکان ارسال به سراسر کشور
 6. دارای نشان ملی استاندارد ایران
 7. دارای پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو
 8. امکان ارسال درب آدرس مشتری

کابرد مخزن ۱۵۰۰ لیتری زیرپله

 مخزن پلی اتیلن زیرپله ای عموماً برای ذخیره سازی آب شرب ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به بی اثر بودن طیف وسیعی از مواد شیمیایی بر روی پلی اتیلن امکان ذخیره سازی بسیاری از مواد شیمیایی نیز در این مخزن زیرپله نیز وجود دارد. برای اطمینان از سازکاری ماده ای که می خواهید در این مخازن نگهداری فرمایید لطفا با ما مشورت کنید؛ همچنین باید در نظر داشته باشیم از این نوع مخزن برای ذخیره مخزن آب آتش نشانی هم استفاده می شود.

مخزن ۱۵۰۰ لیتری نیسانی

مخازن نیسانی، مناسب وانت بارهای نیسانی بنزینی و دوگانه سوز در انواع مختلف و با بهترین مواد اولیه تولید شده و در فروشگاه مخزن مارکت آماده فروش می باشند.

 مخازن پلی اتیلن نیسانی از پشت وانت به راحتی سوار و پیاده می شوند و می توان درون آن ها انواع مایعات، مواد سوختی، اسید و مواد شیمیایی، ذخیره و جابه جا کرد؛ همچنین از تانکر پشت نیسان برای حمل آب شرب، ماهی زنده و دیگر آبزیان نیز می توان استفاده کرد.

تانکر پلاستیکی نیسانی به گونه ای طراحی و ساخته شده است تا بتواند به خوبی در برابر فشار ناشی از جابجایی مایعات در حین حرکت وانت مقاومت کند. این مزیت را سایر مخازن پلی اتیلنی ندارند و در صورت استفاده از آنها، به دلایل عنوان شده مخزن آسیب خواهد دید.

مزایا مخزن ۱۵۰۰ لیتری پشت وانتی

 1. این مخازن به سادگی در دسترس و قابل خرید و حمل و نقل هستند و به صورت آنلاین و اینتزنتی نیز به فروش می رسند
 2. قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف مقرون صرفه تر است.
 3. برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد و با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 4. در رابطه با طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف و مناسب برای فضاهای مختلف تولید شوند.
 5. دارای وزن نسبتا کمی بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
 6. در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند. انواعی از آنها نیز به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعبه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم هستند.

خرید و قیمت مخزن ۱۵۰۰ لیتری

برای خرید مخزن ۱۵۰۰ لیتری کافیست به فروشگاه مخزن مارکت دات کام مراجعه کنید تا لیست تمامی مخازن به همراه خصوصیات آن ها را مشاهده کنید و به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید. البته این امکان را هم دارید که به صورت تلفنی ( ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ ) با مخزن مارکت تماس بگیرید، تا هم مشاوره در خصوص مخرن مورد نظرتان بگیرید و هم به صورت تلفنی ثبت سفارش انجام دهید.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید