نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن پلی اتیلن مکعبی

لیست قیمت مخزن آب پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن مکعبی

مخزن پلی اتیلن مکعبی یا تانکر مکعبی همانند مخازن آسانرو و مخازن بیضی دارای شکل هندسی خاصی بوده و برای مکان هایی که محدودیت فضا دارند، بسیار مناسب می باشد.

مخزن مکعبی به راحتی از انواع درب‌های ورودی قابلیت عبور دارد. مخازن مکعبی خوابیده برای فضای زیرپله نیز کاربرد دارند؛ اما مناسب‌ترین مخزن برای این منظور،مخزن زیر پله  می‌باشد.

ساخت مخزن مکعبی به صورت یکپارچه، مخزن را تقریباً غیر قابل تخریب می‌کند. استفاده از روش قالب چرخشی که در روش ساخت مخزن آب استفاده می شود، باعث می‌شود مخزن آب مکعبی پلی اتیلن بدون درز، ضد آب و ضد نشت باشد.

این مخازن برای استفاده در پشت بام ساختمان هم بسیار مناسب می باشند؛  زیرا سطح مقطع بزرگی دارند و فشار ناشی از وزن سیال را در مساحت و سطح بیشتر پخش می کنند و به سازه و سطح زیرین مخزن فشار کمتری وارد می شود.

در مخازن مکعبی سه لایه به دلیل وجود یک لایه تیره رنگ امکان نفوذ نور آفتاب به داخل مخزن آب وجود ندارد در نتیجه شرایط برای رشد جلبک ها فراهم نمی شود.

از این رو برای ذخیره سازی آب شرب ،  مخزن آب پلی اتیلن سه لایه توصیه می شود،  این مخزن به خوبی می تواند آب مصرفی مورد نیاز ۶  الی ۸  واحد مسکونی را تامین نماید. مزیت اصلی مخزن مکعبی ابعاد و شکل هندسی آن است و به خوبی در مکان هایی مخازن دیگر امکان نصب ندارند ،  قابل نصب می باشند و فضای کمی را اشغال می کنند.

این مخازن به صورت پیش فرض فاقد هر گونه اتصال ورودی و خروجی ( فیتینگ) می باشند به همین دلیل مشتریان گرامی در صورت تمایل و در هنگام ثبت سفارش می توانند در خواست نصب این اتصالات را به کارشناسان فروش شرکت اعلام کنند.

حال به بررسی پلی اتیلن به کار رفته در ساختار این مخازن می پردازیم:

پلی اتیلن اولین بار توسط هانس ون پچمانو به صورت کاملا اتفاقی مورد سنتز واقع شد که بعد از انجام آزمایشات فراوان بر روی این مواد حالت امروزی پلی اتیلن به وجود آمد.

از پلی اتیلن ها برای اولین بار در ساخت و تولید لوازم پلاستیکی آشپزخانه استفاد شده که نتیجه بسیار خوبی را نیز در بر داشته است.

بعدها از این عنصر در ساخت انواع لوله و مخزن  استفاده شد و روز به روز نیز به میزان استفاده از این محصولات افزوده شد. این عنصر در هیچ موادی قابلیت حل شدن ندارد و همین عامل نیز باعث شده تا در صنایع مختلف و برای اهداف متنوع مورد استفاده واقع شود.

نام دیگر مخزن های پلی اتیلنی، پلیمری است که به دلیل کارایی بالا دارای طرفداران زیادی هستند. همانطور که در بالا ذکر شد از مخزن پلی اتیلنی در صنایع مختلف استفاده می شود؛ همچنین از مخزن پلی اتیلنی برای حمل و جابجایی آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

مخازن پلی اتیلن در طرح ها و انواع بسیار مختلفی طراحی و تولید می شود که شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از مدل های آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

مخزن پلی اتیلن سفارشی با توجه به نوع صنایع گوناگون در شکل ها و ابعاد متفاوتی طراحی می شوند و در تولید آن ها سعی بر آن است تا کاربردی ترین محصول را عرضه نمایند.

امروزه شما می توانید به راحتی شاهد استفاده از منبع پلی اتیلن در بسیاری از منازل باشید که این امر در کلان شهر ها از جمله شهر تهران بسیار مشهود تر است.

دلیل انتخاب مخازن پلی اتیلن توسط عموم مردم، مناسب بودن قیمت و بهداشتی بودن و دوام بالای آنهاست. مخازن پلی اتیلن به سرعت جای مخازن فلزی را در منازل مسکونی و تجاری در شهر ها و روستاها گرفته اند.

همان طور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، معدود شرکت های معتبر داخلی در حوزه ساخت و طراحی انواع گوناگون مخازن پلی اتیلن فعالیت می کنند. برای ساخت و تولید مخازن پلی اتیلن از بهترین و مدرن ترین تجهیزات و دستگاه های تولیدی استفاده می شود.

روش های مختلفی نیز برای تهیه این منبع ها وجود دارد که یکی از این روش ها، فرایند قالب گیری دورانی نام دارد که در صنعت با کمک این روش می توان با دوام ترین مخازن را طراحی و تولید کرد.

هم چنین علاوه بر تجهیزات گران قیمت، شرکت ها برای تولید این محصول به نیروی انسانی حرفه ای، دانش و فضای مناسب برای تولیدات خود نیاز دارند.

ما در فروشگاه مخزن آب دات کام به صورت منظم به سنجش کیفیت این مخازن تولیدی به کمک آزمایشگاه های مرجع می پردازیم تا همیشه از کیفیت خوب محصولات تولیدی مطمئن شویم.

مخزن پلی اتیلن مکعبی افقی

مخزن آب مکعبی افقی خوابیده معمولاً به صورت مکعب های مربع و مستطیل تولید می شوند. ویژگی بارز مخازن آب مکعبی افقی، ارتفاع و عرض بسیار مناسب آنهاست تا سبب شده در مکان هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد و یا عرض درب ها و راهروها کوچک است انتخاب بسیار مناسبی باشد.

مخزن مکعبی

کاربرد مخازن مکعبی

در این قسمت به بررسی برخی از ویژگی های مخازن مکعبی می پردازیم:

 1. جهت ذخیره سازی آب شرب
 2. جهت ذخیره سازی آب ضروری آتش نشانی
 3. جهت ذخیره سازی مایعات صنعتی و شیمیایی

ویژگی مخازن مکعبی

مخازن مکعبی از ویژگی های بسیاری برخوردار هستند که در این جا به بررسی چندین مورد از آن ها می پردازیم:

 1. مخزن مکعبی، مناسبترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی، شیمیایی، دارویی، سوخت ها، اسیدها و …
 2. بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ، بو و مزه آن به دلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید
 3. دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن
 4. قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر به دلیل انتقال حرارتی بسیار پایین
 5. تنوع بالا در ابعاد و اندازه مخزن مکعبی، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان
 6. سهولت استفاده به دلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد
 7. مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید
 8. قابلیت نصب در مکان هایی با فضای محدود

نکات مهم نصب مخازن مکعبی

 1. محل نصب مخزن مکعبی نباید هیچ گونه پستی و بلندی و شیبی داشته باشد؛ اگر چنانچه قرار است جسمی زیر مخزن مکعبی گذاشته شود، باید تمام سطح زیرین را در بر بگیرد و هیچ قسمتی از آن، روی هوا معلق باقی نماند.
 2. محل نصب مخزن مکعبی نباید نزدیک شعله و گرمای شدید باشد؛ زیرا با توجه به جنس مخزن که از پلی اتیلن می باشد، باعث آسیب رسیدن به مخزن می شود.
 3. محل نصب مخزن مکعبی باید حتما ایمن باشد؛ همچنین نکات ایمنی برای جلوگیری از برخورد اشیاء تیز و برنده به مخزن حتما رعایت شود.
 4. درب ورودی و محل نصب مخزن مکعبی حتما باید اندازه گیری شود تا بر اساس ابعاد و شکل هندسی مخزن، انتخاب صورت گیرد.
 5. از غلطاندن و کشیدن مخزن مکعبی روی زمین خودداری کنید.
 6. جهت جلوگیری از ایجاد و رشد جلبک درب مخزن را کاملا ببندید.

مراحل تمییز کردن مخازن مکعبی

مراحل تمییز کردن مخازن مکعبی عبارتند از:

۱.تخلیه کامل مخزن مکعبی از مایع داخل آن:

در مخازن با لیتراژ کم می توانید با شیب دادن به مخزن مایع داخل آن را از طریق شیر خروجی خارج نمایید، در مخازن با لیتراژ بالا از طریق خروجی کف شور یا با استفاده از مکش مایع داخل آن توسط پمپ تخلیه مایع داخل آن را خارج نمود.

۲.تمیز کردن و برس کشیدن سطوح داخلی مخزن:

بسته به لیتراژ و دسترسی می توان از طریق ورود به تانکر مکعبی یا با میله بلند متصل به برس آن را لایروبی و تمیز نمود.

۳.شستشوی سطوح داخلی مخزن مکعبی با مواد شوینده:

با توجه به مایع نگهداری شده در مخزن مکعبی، می توان از انواع مواد شوینده یا حلال استفاده کرد و در نهایت مایع باقی مانده را تخلیه کرد.

قیمت مخزن مکعبی

به دلیل نوع طراحی و استفاده از مواد اولیۀ بیشتر در تولید مخزن مکعبی، مخزن مکعبی قیمت بیشتری نسب به مخازن افقی و مخازن عمودی دارند؛ بنابراین خرید آن ها معمولا در زمانی که فضای کافی برای نصب سایرمخازن پلی اتیلنی وجود ندارد، توصیه می‌شود.

برای اطلاع از قیمت این محصول می توانید به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید و یا برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱تماس حاصل فرمایید.

علت تفاوت قیمت مخازن کتابی نسبت به مخازن عمومی هم حجم.

برای این که مخازن کتابی و مکعبی دوامی مشابه مخازن عمودی داشته باشند به خاطر شکل هندسی شان ، ناچاریم پلی اتیلن بیشتری در تولید آنها بکار ببریم یعنی به مراتب سنگین تر تولید می شوند.

از طرفی می دانیم نسبت سطح به حجم در اشکال استوانه ای کمتر است از اشکال مکعبی یعنی مساحت دیواره بیرونی مخازن مکعبی بیشتر از مخازن استوانه ای هم حجم است.

حال حتی اگر ضخامت دیواره ها هم برابر بود باز مخازن مکعبی وزن و بالطبع ، قیمت بیشتری داشتند . بنابراین فقط زمانی سراغ مخازن مکعبی و کتابی می رویم که جای کافی برای نصب مخازن عمودی نداشته باشیم. یعنی قیمت بالاتر این مخازن به معنای کیفیت بهتر آنها نیست.

خرید مخزن مکعبی

برای خرید مخزن مکعبی بهتر است ابتدا اطلاعات کافی در خصوص این مخزن را کسب کنید. برای این منظور می توانید با کارشناسان مخزن مارکت می باشد تماس تلفنی برقرار کنید و تمامی سوالات خود را در خصوص این مخازن بپرسید.

پس از کسب اطلاعات کافی برای ثبت سفارش هم به صورت تلفنی و هم از طریق وبسایت فروشگاه مخزن مارکت می توانید، سفارش خودتان را ثبت کنید. از جمله خصوصیت برجسته فروشگاه مخزن مارکت  می توان به امکان ارسال سریع سفارشات به شهرهای تهران، کرج، شیراز و غیره اشاره کرد.

هدف مخزن مارکت فراهم کردن خرید بی دردسر و مطمئن مخازن پلی اتیلنی است که در پایان رضایت خریدار را به ارمغان می آورد.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

 

 مخزن کتابی ۱۰۰۰ لیتری مخزن آب کتابی ۱۰۰ لیتری –  قیمت مخزن آب کتابی –  مخزن مکعبی ایستاده  عمودی یا افقی مخزن ۱۰۰۰ لیتری کتابی  –  مخزن آب طبرستان–  قیمت مخزن ۱۰۰ لیتری –  قیمت مخزن پلی اتیلن ۱۰۰۰لیتری –  قیمت منبع آب ۵۰۰ لیتری –  مخزن اسلیم–  تولید کننده مخزن پلی اتیلن مخزن آب آسانرو –  مخزن آسانرو  –  مخزن پلی اتیلن ضد جلبک –  مخزن ۲۰۰۰ لیتری مکعبی

 

دیدگاهتان را بنویسید