نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن پلی اتیلن قیفی

مخزن 2000 لیتری قیفی

مخزن پلی اتیلن قیفی

در این مقاله به بررسی مخزن پلی اتیلن قیفی می پردازیم. مخازن قیفی به مخازن پلاستیکی گفته می شود که دارای یک کف مخروطی یا زاویه دار یا قیفی است و به یک نقطه می رسد و امکان تخلیه مایعات و مواد به شکل کامل را مهیا می کنند.

مخازن قیفی پلی اتیلن از مخازن پرطرفدار و پرکاربرد برای نگهداری و ذخیره سازی مایعات می باشد. مخازن قیفی پلی اتیلن به دلیل داشتن ته قیفی شکل، بر روی پایه هایی قرار می گیرند که قابلیت نصب شیر در انتهای مخزن قیفی وجود دارد با وجود این قابلیت می توان با باز کردن شیر انتهایی تا قطره ی آخر آب موجود در این مخازن را تخلیه کرد که این یک ویژگی مهم برای تمامی مخازن قیفی پلی اتیلن می باشدکه در سایر مخازن پلی اتیلن وجود ندارد.

مخازن قیفی حتما باید بر روی پایه نصب شوند؛  پایه های این مخازن نیز دارای شکل خاصی بوده اند و جنس آن معمولا از فلز(آهن) می باشد. لازم به ذکر می باشد پایه ای که تهیه می شود حتما باید تحمل وزن مخزن به همراه مواد داخل آن را داشته باشد.

مخازن قیفی پلی اتیلن بصورت تک لایه و چند لایه قابل طراحی، تولید و ساخت هستند، مخزن های مخروطی تک لایه بدلیل وجود فقط یک لایه در برابر نور خورشید دچار جلبک می شود به همین دلیل برای استفاده در فضای آزاد و ذخیره آب آشامیدنی قابل استفاده نمی باشد؛ اما مخازن های مخروطی چند لایه به دلیل داشتن یک لایه ی رنگی اضافی در برابر نور خورشید و اشعه فرانبفش مقاوم بوده و ضد جلبک هستند به همین دلیل برای استفاده در فضای باز و ذخیره آب آشامیدنی کاربردهای فراوانی دارند.

نام دیگر مخزن های پلی اتیلنی، پلی مری است که به دلیل کارایی بالا دارای طرفداران زیادی هستند. همانطور که در بالا ذکر شد از مخزن پلی اتیلنی در صنایع مختلف استفاده می شود؛ همچنین از مخزن پلی اتیلنی برای حمل و جابجایی آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

نام اختصاری پلی اتیلن PE می باشد و از دسته ی پلیمر های گرما نرم است. از پلی اتیلن در صنایع مختلفی استفاده می شود از جمله صنغت خودرو سازی و پلاستیک سازی. ساختار اتمی پلی اتیلن به شکلی است که کارایی بسیار بالایی دارد. پلی اتیلن انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن سبک اشاره کرد.

انواع مخازن قیفی

مانند همه انواع مخازن پلاستیکی ، مخازن قیفی نیز در تعدادی درجه مختلف وجود دارد. سه درجه اولیه برای این نوع مخزن پلاستیکی اغلب به این صورت طبقه بندی می شوند: صنعتی ، تجاری و اقتصادی.

برای مخازن قیفی که دارای درجه صنعتی هستند، مهم است که آنها از مواد پلاستیکی سنگین و مقاوم در برابر خوردگی ساخته شوند؛ زیرا آنها اغلب برای دست زدن به تهاجمی ترین اسیدها و سواستیک استفاده می شوند. علاوه بر این ، باید دیوارهای مخزن ساخته شود تا از یک مخزن متوسط ضخیم تر باشد. از طرف دیگر مخازن قیفی با درجه تجاری ، برای مواد و مواد شیمیایی کم تهاجمی طراحی شده اند و اغلب بیشتر برای کاربردهای فرآوری مواد غذایی کاربرد دارند.

 در نتیجه مخازن درجه تجاری نیازی به چنین استانداردهای سختگیرانه ای در هنگام تهیه مواد ندارند و یا ضخامت دیواره های موجود در مخزن سرانجام ، مخازن قیفی درجه اقتصادی سبک ترین وزن هستند و اغلب بسیار کوچکتر از دو درجه دیگر مخازن مخروطی پایین هستند.

سه درجه اصلی با قیمت مخازن قیفی متفاوت به شرح زیر است:

۱- درجه صنعتی: از این نوع مخازن برای حاوی مواد سوزاننده و اسیدهای بسیار تهاجمی و همچنین برای کاربردهای در ارتفاعات استفاده می شود؛  بنابراین ضروری است که آنها از موادی ساخته شده باشند که دارای سنگین کاری و مقاوم در برابر خوردگی هستند و دیوارهایی را ضخیم تر از دیواره های معمولی دارند.

۲- درجه تجاری: این مخازن قیفی ساخته شده اند تا بتوانند از موادی استفاده کنند که به طرز قابل توجهی کم تهاجمی هستند؛ به همین دلیل، الزامات ساخت این مخازن بسیار کمتر؛  مانند مواد مورد نظر مخزن یا ضخامت دیواره ها، بسیار کمتر است. صنعت فرآوری مواد غذایی اغلب از مخازن درجه تجاری استفاده می کند.

۳- درجه اقتصاد.: از بین سه درجه، این مخازن کوچک ترین و سبک ترین وزن را دارند. آنها برای ذخیره و پردازش موادی مانند آب آشامیدنی، محلول های بسیار آبی و مواد شیمیایی کشاورزی طراحی شده اند.

 

 

مخزن 2000 لیتری قیفی

ویژگی مخازن قیفی

 1. دارای تاییدیه بهداشت از سازمان غذا و دارو
 2. دارای نشان ملی استاندارد ایران
 3. کاملا بهداشتی و دارای طول عمر بالا
 4. سازگاری کامل برای ذخیره آب شرب
 5. جلوگیری از انتقال گرما بدلیل خاصیت عایق بودن آن
 6. دارای کاربرد در صنایع کشاورزی، شیمیایی و غذایی
 7. سازگاری کامل برای ذخیره سازی طیف وسیعی از مواد شیمیایی
 8. انتقال مناسب مایعات به سایر مجاری و انشعابات مختلف
 9. حمل و نقل ارزانتر و آسانتر بدلیل وزن کمتر
 10. مقاومت بالای سطح خارجی در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش
 11. ضد جلبک (در نوع سه لایه) و آنتی باکتریال
 12. محافظت کامل از ورود مواد خارجی به داخل مخزن با درپوش پیچی
 13. قابلیت نصب انواع انشعابات لوله کشی و شیرآلات مختلف
 14. زیبا و شکیل جهت نصب در مکان های در معرض دید
 15. امکان سوراخکاری و نصب انواع اتصالات
 16. امکان ساخت سفارشی مخازن جهت نگهداری اسید و مواد شیمیایی و روغن و مواد شوینده و الکل
 17. نگهداری و حفظ آب شرب و مایعات مختلف برای مدت طولانی بدون تغییر رنگ، مزه و بو
 18. دارای سطح داخلی بسیار صاف و در نتیجه کاهش رسوبات جمع شده
 19. تخلیه کامل مواد ذخیره شده در داخل مخزن مخروطی
 20. قابلیت حک تاریخ تولید و مقدار حجم بر روی بدنه محصول

مقایسه مخازن قیفی استیل با مخازن قیفی فایبر گلاس

هر دو مخازن قیفی فایبرگلاس و مخازن قیفی استیل ضد زنگ ممکن است به همان اندازه مقاوم در برابر پلاستیک ساخته شوند، در غیر اینصورت  از بین سه ماده، پلاستیک دارای بیشترین خواص است؛ بر خلاف استیل و فایبرگلاس، پلاستیک از نظر وزن سبک تر است؛ درنتیجه باعث می شود مخزن حرکت و تنظیم آن راحت تر شود.

 مخازن قیفی پلاستیکی پایین نیز دارای دیواره های جانبی ضخیم تر و انعطاف پذیر هستند. به طور متوسط ، دیوارهای مخازن نیم اینچ ضخیم تر از فایبرگلاس است. به نظر می رسد که یک مقدار ناچیز است ، اما این بخش کوچک تفاوت بزرگی ایجاد می کند. دیواره های ضخیم تر این امکان را برای مخازن قیفی پلاستیکی پایین برای جذب بیشتر ایجاد می کنند این مخازن از مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه و درجه حرارت کم برخوردارند؛ همچنین در برابر تخریب توسط نور خورشید تثبیت شده است.

مقایسه مخازن ته تخت با مخازن قیفی

بسته به مایعاتی که ذخیره می شوند و بر اساس مایعاتی که ذخیره می کنید ، هر دو گزینه مزایا و معایبی دارند، تصمیم اشتباه می تواند هزینه زیادی برای شما ایجاد کند. قیمت مخازن قیفی نسبت به مخازن ته تخت نیز با توجه به کاربردی که دارند متفاوت است.

قیمت مخازن قیفی به چه عواملی بستگی دارد؟

این نوع مخزن یک ساختار استوانه ای گرد با پایه مخروطی است. مخروط های شیب دار مختلف برای کاربردهای مختلف ساخته می شوند و باتوجه به ابعاد و ظاهری که دارند قیمت آن ها متفاوت است. برای خرید مخازن قیفی می توانید به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید.

این مخازن معمولاً برای چه استفاده می شوند؟

مخازن ذخیره تخت کف و مخروطی معمولاً برای ذخیره آب، کود مایع و سایر مایعات و مواد شیمیایی استفاده می شود. با این وجود برخی از این مایعات سنگین هستند و می توانند فشار زیادی را به مخزن وارد کنند. اطمینان حاصل کنید که مخزن شما از قدرت کافی برخوردار است و با توجه به کاربردی که دارد مخزن را انتخاب کنید.

چه اندازه هایی دارند؟

 این مخازن از حدود ۵۰ لیتر تا ۳۰۰۰۰ لیتر هم می توانند باشند و مخازن قیفی بزرگ تر قیمت بالاتری نیز دارند.

مخازن قیفی از چه ماده ای ساخته می شوند؟

 مخازن از ۳ ماده معمول برخوردار هستند که عبارتند از؛ پلی اتیلن، فایبرگلاس و فولاد ضد زنگ. قیمت مخازن قیفی با توجه به نوع ماده ای که ساخته می شوند مشخص می شود. مخازن قیفی پلی اتیلن با شیب۳۰ درجه یا ۴۵ درجه قالب گیری می شود و مقاومت آنها در برابر خوردگی و مواد شیمیایی بیشتر از فایبرگلاس است.

کاربرد مخازن قیفی

برخی از کاربردهای متداول آنها شامل ذخیره آب، بیودیزل و نگهدارنده سوخت برای صنایعی مانند کشاورزی، خودروسازی، فرآوری شیمیایی، تولید صنعتی و فاضلاب، پردازش مایعات غلیظ است؛ همچنین مخازن قیفی تحت تأیید سازمان غذا و داروی معمولاً برای فرآوری مواد غذایی و کاربردهای پزشکی مانند همودیالیز، از بین بردن مایعات مشابه، مخلوط کردن بافر، اسمز معکوس استفاده می شوند.

صنایع نام برده شامل فاضلاب، تولید صنعتی، فرآوری مواد شیمیایی، کشاورزی و خودرو است. مخازن قیفی راه حل نهایی را برای کاربردهایی که نیاز به زهکشی کامل دارند فراهم می کند و برای پردازش کارآمد برخی مایعات ضروری است.

 استفاده مخازن قیفی برای برخی از برنامه ها می تواند در مقایسه با مخزن کف مسطح، با توجه به قیمت مخازن قیفی باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شود.

شستشو و ضدعفونی مخازن قیفی

همه مخازن باید برای تجمع رسوبات هر ۲-۳ سال یکبار مورد بررسی قرار گیرند، رسوبات انباشته شده می توانند منبع آلودگی شیمیایی و سلیقه ها و بوها باشند.

 لجن را می توان با ریختن و بدون تخلیه مخازن قیفی پلی اتیلن جدا کرد. برای این کار در انتهای شیلنگ از یک قیف معکوس استفاده کرده و آن را با دقت در قسمت زیر مخزن حرکت دهید.

 لجن به علاوه قسمت پایین آب موجود در مخازن قیفی پلی اتیلن می تواند برای هدر رفت رها شود. در صورت وجود برگ و بقایای درشت در لجن، باید از شیلنگ سیفون به قطر تقریبا ۵۰ میلی متر استفاده شود. لجن ممکن است با استفاده از یک پمپ مناسب موتور و اتصالات ، از حداقل مخزن آب از مخزن پمپ شود.

در آخر با تخلیه و تمیز کردن مخزن می توان لجن را نیز از بین برد  اگر فیش تخلیه در پایه مخزن تأمین شود، برای تخلیه لجن می توان آب را به هدر داد. پس از خالی مخزن، لجن باقی مانده را می توان با استفاده از دهانه دسترسی به بیرون زد و برداشت.

برای مشاهده مخزن پلی اتیلن قیفی و محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

 

مخزن قیفی – خرید مخزن قیفی – قیمت مخزن قیفی – مخازن قیفی – قیمت مخازن قیفی – خرید مخازن قیفی – مخزن قیفی ۱۰۰۰۰ لیتری – خرید مخزن قیفی ۱۰۰۰ لیتری – مخزن قیفی ۲۰۰۰ لیتری – مخزن قیفی طبرستان – خرید مخزن قیفی طبرستان – قیمت مخزن قیفی طبرستان – مخزن قیفی تهران پلیمر یار

دیدگاهتان را بنویسید