نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن پلی اتیلن زیرپله

مخزن پلی اتیلن زیرپله ای

در این مقاله قصد داریم به صورت جامع و کامل با یکی دگر از محصولات فروشگاه بزرگ مخزن مارکت دات کام آشنا شویم، این محصول که مخزن پلی اتیلن زیرپله نام دارد جزو پر فروش ترین محصولات پلی اتیلن به شمار می آید؛ اگر شما قصد خرید این نوع مخزن را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مخزن تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

چرا مخازن پلی اتیلن؟

مخزن پلی اتیلن نوعی از مخازن پلاستیکی یا پلیمری است که در سال های اخیر پرفروش ترین مخزن ذخیره سازی آب و مایعات در ایران شناخته شده است. مخازن پلی اتیلن بیشتر برای نگهداری و ذخیره سازی آب و سیالات سازگار با پلی اتیلن و حمل موادی تولید می شوند که با این ماده سازگاری دارند.

این مخازن پلاستیکی یا پلی اتیلنی، با نام های منبع آب پلاستیکی وتانکر پلاستیکی نیز شناخته می شوند معمولا در صنعت ساختمان، کشاورزی و صنایع شیمیایی برای ذخیره سازی و حمل و نقل آب و دیگر مایعات استفاده می شوند. در حال حاضر در دنیا ذخیره سازی و حمل و بسته بندی انواع آفت کش ها و بسیاری از مواد شیمیایی توسط همین طروف پلی اتیلنی انجام می شود.

 مخازن پلی اتیلن که مخازن پلیمری نیز نامیده می شوند به دلایل بسیار زیادی محبوب هستند و استفاده از آن ها بسیار عمومیت یافته است.

مخزن زیرپله ای

مخازن زیرپله ای متداولترین مخازن ذخیره آب برای نصب در فضای زیر راه پله ها هستند ولی با این حال فضای زیرپله ها به دلیل محدودیت هایی که از نظر ابعاد دارند، نیازمند بررسی بیشتری هستند و به راحتی نمی توان هر مخزن آبی را در این مکان ها جای داد. از طرفی تنوع مخازن زیرپله ای کم بوده و ممکن است نیاز پیدا کنید تا از سایر انواع مخازن ذخیره آب در زیر راه پله ها استفاده کنید.

مخزن زیر پله مخزنی در ردیف مخازن افقی ولی شیب دار است که به دلیل شکل ظاهری شیب داری که دارد بهترین انتخاب برای فضای پرت زیر راه پله ها است.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت شهرنشینی و ساخت ساختمان هایی با متراژهای کم و فضای کوچک ، استفاده از مصالح و تجهیزات ساختمانی که
 بتواند برای فضای کم یا بی استفاده زندگی امروز مورد استفاده قرار گیرد ، بیش از قبل مهم است.
همانطور که از نام مخزن زیرپله پیداست از این مخازن جهت فضای پرت زیر پله ها که یا به طور کامل بی استفاده می ماند یا به محلی برای انبار کردن
 و نگهداری لوازم به درد نخور اختصاص دارد استفاده می شود. طراحی و شکل ظاهری مخازن زیر پله ای به گونه ای است، که از آن در مکان هایی مثل
 زیر راه پله ها، پارکینگ ها و اتاقک های تاسیسات که فضای محدودی دارند استفاده می شود.

 

 

مخزن زیرپله ای بعنوان مخزن آب ساختمان

در مرحله اول ممکن است برای مشتری عزیز این سوال پیش آید که آیا می توان از مخزن زیر پله ای بعنوان یک مخزن آب ساختمان استفاده کرد یا نه؟ جواب بله است.

استفاده از فضای پرت زیرپله ساختمان، برای نصب مخزن آب می تواند یک انتخاب مناسب و هوشمند برای هر مدیر ساختمانی باشد. این فضاها عموماً یا به طور کامل غیر استفاده بوده و یا تبدیل به انباری برای نگهداری لوازم به درد نخور بسیاری از ساختمان ها شده است. با توجه به محدود بودن این فضا، نیاز است تا قبل از خرید مخزن آب زیر پله ای، ابعاد مخزن و فضای نصب به خوبی بررسی شود.

تولیدکنندگان مخازن زیرپله ای، در هنگام طراحی و تولید این محصولات عموماً ابعاد استاندارد زیرپله ها را مد نظر قرار می دهند تا مشکلی در این خصوص برای مشتریان به وجود نیاید، ولی با این وجود به دلیل اینکه ممکن است یا توجه به محدودیت هایی، ابعاد استاندارد برای زیرپله ها در هنگام ساخت ساختمان ها در نظر گرفته نشود نیاز است تا اندازه گیری این مکان به دقت کافی انجام شود.

 

ویژگی مخازن زیرپله ای

 1. تولید در انواع تک لایه و سه لایه ضد باکتری و جلبک
 2. دارای ابعاد استاندارد به منظور قرار گرفتن در انواع زیرپله ها
 3. دارای لایه محافظ در برابر اشعه UV آفتاب
 4. گارانتی تعویض ، تعمیر و خدمات پس از فروش
 5. امکان ارسال به سراسر کشور
 6. دارای نشان ملی استاندارد ایران
 7. دارای پروانه بهداشتی از سازمان غذا و دارو
 8. امکان ارسال درب آدرس مشتری

کابرد مخازن زیرپله

 مخزن پلی اتیلن زیرپله ای عموماً برای ذخیره سازی آب شرب ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به بی اثر بودن طیف وسیعی از مواد شیمیایی بر روی پلی اتیلن امکان ذخیره سازی بسیاری از مواد شیمیایی نیز در این مخزن زیرپله نیز وجود دارد. برای اطمینان از سازکاری ماده ای که می خواهید در این مخازن نگهداری فرمایید لطفا با ما مشورت کنید؛ همچنین باید در نظر داشته باشیم از این نوع مخزن برای ذخیره مخزن آب آتش نشانی هم استفاده می شود.

ویژگی محل نصب مخزن پلی اتیلن زیرپله 

 1. درب ها و محل های انتقال مخزن : عرض درب منزل ، عرض راهرو کنار نرده راه پله و دیوار و به ویژه ارتفاع زیر راه پله و امکان چرخاندن مخزن برای قرار گرفتن در محل نصب باید به دقت اندازه گیری و ارزیابی شود، تا از رد شدن مخزن در طول این مسیر و جایگیری آن اطمینان حاصل شود.
 2. حتماً باید بالای درب مخزن زیرپله ای فضای کافی ( حدوداً ۱۰ سانتی متر ) برای باز و بسته کردن مخزن، به منظور بازرسی های دوره ای و همچنین تعویض فلوتر در نظر گرفته شود.
 3. محل نصب مخزن زیر پله ای باید کاملاً صاف بوده و هیچ گونه پستی و بلندی نداشته باشد. وجود هر گونه ضایعه یا پستی بلندی می تواند باعث سوراخ شدن مخزن آب ساختمان شود.
 4. بهتر است در مکان نصب مخزن زیرپله ای راه آبی در کف زیرپله در نظر گرفته شود تا در صورت از کار افتادن فلوتر ( قطع کن ) آب سرریز شده از مخزن زیرپله ای به خروجی مناسبی انتقال پیدا کند.

آیا می توان از مخزن افقی بعنوان مخزن زیرپله ای استفاده کرد؟

مخازن افقی نسبت به مخازن زیرپله ای و مکعبی قیمت پایین تری دارند، به همین دلیل بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند از مخازن افقی به عنوان مخزن زیر راه پله ای استفاده کنند.

 در اکثر زیرپله ها مخازن افقی تا حجم ۵۰۰ لیتر به راحتی قابل نصب هستند اما در حجم های بیشتر باید با دقت ابعاد محل نصب و زیرراه پله با ابعاد مخزن اب افقی مقایسه شوند.

آیا می توان از مخزن مکعبی بعنوان مخزن زیرپله ای استفاده کرد؟

نوع دیگری از مخازن که در زیر راه پله ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند مخازن مکعبی افقی هستند. این مخازن عرض و ارتفاع مناسبی دارند و اگر محدودیت طولی وجود نداشته باشد می توانند گزینه بعدی بعد از مخازن زیرپله ای و افقی باشند.

نوع دیگری از مخازن مکعبی، مخازن مکعبی ایستاده یا مخازن کتابی هستند. همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید می توان این مخازن را در کنار زیر راه پله قرار داد و به دلیل عرض بسیار مناسب می توان در کنار دیواره ها قرار داد بدون اینکه فضای زیادی را به خود اختصاص دهد.

همان طور که گفته شد متاسفانه مخازن حجیم در زیر بسیاری از زیر راه پله ها و یا حتی کنار آن قابل نصب نیستند. به همین دلیل نیاز خواهید داشت فضای دیگری برای نصب مخزن در نظر بگیرید و راضی کردن تمامی ساکنین ساختمان برای انتخاب این فضا می تواند کمی دشوار باشد.

 متداولترین مکان ها برای نصب مخزن آب بعد از اتاق تاسیسات و زیر راه پله ها، حیاط، پارکینگ، لابی و در نهایت بالا پشت بام است، در صورتی که پشت بام استحکام بالایی داشته باشد نصب در پشت بام نیز می تواند جز گزینه های خیلی خوب شما باشد.

نکات مهم نصب و راه اندازی مخازن زیرپله

مخازن زیر پله دارای دو ارتفاع جلو (کوتاه) و ارتفاع پشت (بلند) می باشد ، محل مجاز نصب اتصالات ورودی و خروجی در قسمت ارتفاع پشت مخازن
 در نظر گرفته شده است که شما عزیزان می توانید با توجه به شرایط لوله کشی ساختمان خود، درخواست نصب اتصالات را روی مخازن خود را داشته
 باشید.
 از جمله موارد بسیار مهم در شرایط نصب و نگهداری مخازن زیرپله توجه به زیرسازی آن است که باید به صورت کاملا مسطح و تراز در نظر گرفته شود
 و از افزایش ارتفاع یا تراز کردن مخازن با تکه های سنگ و مصالح جدا خودداری نمایید. نصب اتصالات استاندارد در محل های تعبیه شده روی
 مخازن به شرط آن که به بدنه مخزن فشاری وارد نکند مشکلی ندارد.

 

خرید و قیمت مخزن پلی اتیلن زیرپله ای

شما می توانید برای خرید مخزن پلی اتیلن زیر پله ای و محصولات پلی اتیلن دیگر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید؛ همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت محصولات با شماره تماس ۶۳ ۷۳ ۶۱ ۲۲-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

شما مشتریان عزیز می توانید صفحه ما را  در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

مخازن زیرپله ای – مخزن مارکت – مخزن ۱۵۰۰ لیتری زیرپله – مخزن ۱۰۰۰ لیتری زیرپله – مخزن ۸۰۰ لیتری زیرپله – مخزن ۵۰۰ لیتری زیرپله – مخزن ۱۲۰۰ لیتری زیرپله 

دیدگاهتان را بنویسید