نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن پلی اتیلن افقی

مخزن 1000 لیتری

مخزن پلی اتیلن افقی

مخزن پلی اتیلن افقی

در این مقاله به بررسی کامل مخزن پلی اتیلن افقی یا همان تانکر پلاستیکی افقی می پردازیم.

مخزن افقی اغلب در مواردی که دارای محدودیت ارتفاع می باشد، استفاده می گردد و جنس آنها از پلی اتیلن بوده و مخزن نگهداری آب آتش نشانی (آب غیر شرب)، آب شرب و انواع مواد شیمیایی سازگار با پلی اتین را می توان در این نمونه ها ذخیره کرد.

بدنه اصلی محفظه ها سه لایه بوده که با داشتن این ویژگی می توان از نفوذ حشرات و UV آفتاب جلوگیری کرد. برخی دیگر از این نمونه ها فوم دار بوده و عایق حرارتی و برودتی می باشد که از هدر رفتن دمای مایعات داخل جلوگیری می کند.

ساخت مخازن افقی

همانطور که می دانید مخزن آب افقی به صورت از پیش آماده و عمودی در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

از مزایای این نوع محصولات به نسبت نوع عمودی آن، داشتن مرکز ثقل بیشتر با زمین می باشد که باعث عمر مفید بیشترشان می گردد.

موارد ذکر شده در دو جنس فلزی و پلی اتیلن ساخته می شود که نوع پلی اتیلن آن بسیار با کیفیت تر و با قیمت مناسب تر می باشد. مخزن افقی اگر با متریال پلی اتیلن ساخته شود کاملا بدون درز و یکپارچه بوده و جایگزین مناسبی برای ظروف استیل بوده. این مخازن به عنوان نمونه های خوابیده نیز شناخته می شوند.
ساخت این محصولات به روش قالب گیری صورت می گیرد و پودر پلی اتیلن داخل قالب ذوب شده و بعد از دیدن حرارت به شکل قالب در آمده است.

قالب محفظه در حین حرارت حول دو محور ۳۶۰درجه چرخیده و به مرور زمان تمام پودر پلی اتیلن در دمای بالا ذوب می گردد. بعد از اتمام ساخت، محصولات در آزمایشگاه تحت تست های مکانیکی، ضربه، تنش و غیره قرار می گیرد تا از سلامت آنها اطمینان حاصل گردد و بعد از آن در اختیار مشتریان قرار گیرد.
برای تعبیه ورودی و خروجی در مخزن آب افقی، می توان ابتدا بدنه ی محصول را با گرد برد سوراخ کرده و سپس از فیتینگ های پلی اتیلن و برنجی استفاده کرد.

کابرد مخازن افقی

۱- ذخیره و نگهداری آب شرب
۲- ذخیره آب آتش نشانی
۳-ذخیره و نگهداری انواع مواد شیمیایی سازگار با پلی اتیلن

مخازن افقی شرکت مخزن مارکت از مواد اولیه درجه یک و از نوع  بهداشتی بوده و برای نگهداری آب شرب مواد غذایی و دارویی و انواع مواد شیمیایی قابل استفاده می باشند .

مخازن افقی دو لایه و سه لایه با داشتن لایه های رنگی با فیلتر نور مرئی و UV مانع از نفوذ نور به داخل مخزن شده و از رشد جلبکها در لایه داخلی آن جلوگیری می کنند .

تمامی مخازن دو لایه و سه لایه بر اساس شرایط آب و هوایی ایران مقاوم در برابر اشعه UV خورشید می باشند و به راحتی به در مکان هایی مانند پشت بام ( مخزن آب پشت بام ) قابل نصب می باشند.

پلی اتیلن در برابر مواد اسیدی و بازی بسیار مقاوم بوده و جایگزین ارزان قیمت بسیار مناسبی برای مخازن و ظروف استیل می باشد.

ویژگی مخازن افقی

۱-نصب سریع و آسان
۲- کاملاً یکپارچه و بدون درز
۳- انتقال حرارت نسبتاً پایین
۴- حمل و نقل آسان
۵-مقاومت بالا در برابر اسیدها، بازها و مواد خورنده
۶- تهیه شده از مواد اولیه کاملاً بهداشتی
۷- مخازن افقی به صورت ویژه عایق حرارتی و برودتی
۸-مخازن سه لایه کاملاً بهداشتی دارای لایه مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و ضد جلبک

 

چه زمانی مخازن افقی انتخاب مناسبی هستند؟

مخازن آب پلی اتیلن و پلاستیکی در کاربردهای گوناگونی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

ذخیره آب شرب خانه ها، ذخیره و نگهداری مواد شیمیایی و اسید ها در کارخانجات صنایع غذایی، کشاورزی و دامپروری از جمله پرکاربردترین حوزه هایی است که از مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی استفاده می شود.

مخازن آب پلی اتیلن افقی از نظر شکل و ظاهر شبیه مخازن آب فلزی و به صورت پایه دار تولید می شوند.

طراحی مخازن افقی باعث می شود تا فشار کمتری به سطح محل نصب مخزن وارد شود در نتیجه برای نصب در مکان هایی نظیر پشت بام ها که در برابر وزن زیاد محدودیت هایی دارند مناسب هستند. همچنین ارتفاع مخازن افقی نسبت به مخازن عمودی کمتر است در نتیجه در برابر وزش بادها استحکام بیشتری دارند.

کوتاه بودن ارتفاع مخازن افقی سبب شده است تا در مکان هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد گزینه های مناسبی نسبت به سایر مخازن باشند.

حجم مناسب مخازن افقی

طبق استاندارد اداره آب و فاضلاب، حجم مناسب به ازای هر واحد مسکونی در مناطق شهری ۲۵۰ لیتر است؛ به طور مثال اگر مجتمع مسکونی شما ۸ واحدی است کل حجم مورد نیاز ۲۰۰۰ لیتر می باشد. برای تعیین حجم مناسب و استفاده به عنوان مخزن، منبع یا تانکر آب برای باغ به پارامترهای زیادی مثل نوع خاک، نوع گیاه، رطوبت، محل جغرافیایی، متوسط بارش باران و غیره  باید توجه کرد به همین دلیل بهترین کار این است که به صورت تجربی اقدام به برآورد و تخمین حجم مخزن آب برای باغ نمایید.

مزایا مخازن افقی نسبت به عمودی

مخازن پلی اتیلن به صورت کلی در اشکال و احجام مختلف قابلیت تولید دارند. کلیه مشتریان با توجه به فضایی که در اختیار دارند مخزن افقی پلی اتیلن یا مخزن عمودی پلی اتیلن را انتخاب می کنند.

مخزن پلی اتیلن آب شرب افقی به صورت کلی برای نواحی که دارای محدودیت ارتفاع هستند و نیاز به مخزن آب دارند، انتخاب می گردد.

مخزن پلی اتیلن افقی با توجه به اینکه دارای مرکز ثقل نزدیک تری از آب با زمین می باشد، پایدار تر از مخزن آب عمودی می باشد.

مخازن آب شرب افقی در طول های مختلف قابلیت طراحی و ساخت دارند؛ این مخازن پلی اتیلن سه لایه افقی قابلیت کاربری در محیط های باز را نیز دارند. اگر بخواهیم بدانیم که مخزن پلی اتیلن افقی بهتر است یا عمودی باید به نوع کاربری خود نگاه کنید و سپس اقدام به انتخاب و خرید نمایید.

مخزن 1000 لیتری

مقایسه مخازن افقی با مخازن فلزی

مخازن افقی پلی اتیلن مناسب برای ذخیره سازی آب و مقرون به صرفه و با دوام هستند.

مخازن افقی پلی اتیلن ذخیره سازی را در اندازه های مختلف ارائه می دهند، با دو سبک مختلف که به طور معمول در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

به دو نوع متداول مخازن افقی پلی اتیلن، مخازن پایه افقی و مخازن افقی استاندارد با غرفه های فلزی گفته می شود.

مخازن افقی پلی اتیلن با پایه های فلزی که برای نگه داشتن آن ها در یک اسکیت فلزی یا زین قرار گرفته است. اگرچه نیاز به مراقبت های اضافی برای فلز نیز وجود دارد، اما این مخازن امکان تخلیه کامل مخزن را آسان تر می کنند؛ در حالی که مطمئنا صدها دلیل وجود دارد که برخی از افراد ترجیح می دهند از مخازن افقی پلی اتیلن استفاده کنند.

مخازن افقی مناسب برای نصب در پشت بام

با توجه به شکل ظاهری مخازن افقی که سطح مقطع بیشتری نسبت به مخازن عمودی دارند و از این جهت وزن آب ذخیره شده در مخزن را در مساحت بیشتری از پشت بام توزیع می کند و این بدان معنا است که به پشت بام و سقف فشار کمتری می آید  و همینطور مخازن عمودی بدین علت که مرتفع می باشند در هنگام وزش باد شدید امکان افتادن آنها نیز زیاد است؛ در نتیجه استفاده از مخازن افقی در پشت بام ها انتخاب بهتری می باشد.

شرایط نگهداری مخازن افقی

 1. هیچگاه مخزن پر از مایع را جابجا نکنید.
 2. هرچند وقت یکبار مخزن باید بازدید شود به خصوص محل اتصالات آن.
 3. بیرون و درون مخزن را مرتبا تمییز نگه دارید.
 4. از ایستادن و قراردادن وسیله روی مخزن خودداری کنید.
 5. برای جابجایی مخزن به هیچ عنوان از اتصالات به عنوان دستگیره استفاده نکنید.
 6. مخزن پلی اتیلن مناسب نگه داری مایعات با دمای ۶۰ تا ۳۰- درجه می باشند نباید مایعات خارج از این محدوده دمایی را در آن ها نگه داریم.
 7. قبل از جابجایی مخزن کلیه ی اتصالات مربوطه را باید باز کنید تا هیچ گونه آسیبی را متحمل نشوند.
 8. قبل از جابجایی مخزن حتما آن را خالی کنید و سعی نکنید برای جابجایی مخزن پر از جرثقیل و یا لیفتراک استفاده کنید.
 9. اجازه ندهید که پمپ در فصل سرما یخ بزند.
 10. بهتر است برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید مخزن و پمپ را در یک محیط سر بسته نگه داری کنید.
 11. هیچ گاه درب مخزن را باز نگذارید.
 12. برای حفظ امنیت کلی بهتر است محل نگهداری مخزن دارای درب و قفل باشد.

قیمت و خرید مخازن افقی

برای مشاهده  و خرید آنلاین محصولات پلی اتیلن فروشگاه مخزن مارکت می توانید به وبسایت مخزن مارکت دات کام مراجعه نمایید.

برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره ۲۲۶۱۷۳۶۳ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید؛ همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

.

 

 مخزن افقی – خرید مخزن افقی – قیمت مخزن افقی – مخزن ۱۰۰ لیتری افقی – مخزن ۱۰۰۰ لیتری افقی – مخزن۵۰۰ لیتری افقی – مخزن افقی طبرستان – مخزن افقی شادمان مخزن – مخزن افقی تهران پلیمر یارا – مخزن ۶۰۰۰ لیتری افقی  – مخزن سه لایه – مخزن افقی سه لایه – مخزن افقی ضد جلبک

دیدگاهتان را بنویسید