نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن پشت نیسانی

مخزن 2000 لیتری نیسانی

مخزن پشت نیسانی

در این مقاله می خواهیم مخزن پشت نیسانی یا تانکر پشت نیسانی را مورد بحث قرار دهیم اما قبل از آن کمی با محصولات پلی اتیلن آشنا شویم.

مخزن پلی اتلین مخزنی است که کاربرد آن ذخیره سازی موادی است که با پلی اتیلن سازگاری دارند. از منبع پلاستیکی(تانکر پلاستیکی) یا همان پلی اتیلنی برای ذخیره و حمل آب و دیگر مواد سازگار با تانکر آب در صنایع کشاورزی، شیمیایی و ساختمانی استفاده می شود.

نام دیگر مخزن های پلی اتیلنی، پلیمری است که به دلیل کارایی بالا دارای طرفداران زیادی هستند. همانطور که در بالا ذکر شد از مخزن پلی اتیلنی در صنایع مختلف استفاده می شود؛ همچنین از مخزن پلی اتیلنی برای حمل و جابجایی آفت کش ها و مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

مزایا و معایب مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن و یا همان پلی مری از مزایا و معایبی برخوردار هستند که در ابتدا به بررسی مزایای آن میپردازیم.مخزن پلی اتیلنی از مزایای زیادی برخوردار است که عبارتند از:

 1. به راحتی در دسترس هستند و هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین قابل سفارش هستند (شما می توانید مخزن پلی اتیلی مورد نظر خود را از سایت مخزن مارکت خریداری بفرمایید.)
 2. از لحاظ قیمتی نسبت به مخازن دیگر مقرون به صرفه هستند.
 3. به علت وزن پایینی که دارند به راحتی قابل حمل و نقل هستند.
 4. قابلیت سفارش در مدل ها و شکل های مختلف متناسب با محل نصب و قرار گیری آن ها را دارد.
 5. با توجه به ترکیب و جنسی که دارند برای نگهداری و حمل مواد زیادی مورد استفاده قرار می گیرند.
 6. به واسطه موادی که در ترکیباتشان به کار رفته است مقاومت بالایی دارند همچنین در برابر نور خورشید هم مقاوم هستند در نتیجه طول عمر بالایی دارند.

حال به بررسی معایب و مشکلات مخزن پلی اتیلن می پردازیم. معایب این مخزن نسبت به مزایای آن بسیار کمتر است و دلیل اینکه طرفداران زیادی دارد وجود مزایای آن است ولی هیچ محصولی کامل و بدون نقص نیست در ادامه به بررسی دو مورد از معایب مخزن پلی اتیلن میپردازیم.

معایب مخزن پلی اتیلن عبارتند از:

 1. اگر به مخزن پلی اتیلن در یک نقطه آسیب شدید مکانیکی وارد شود موجب آسیب پذیر شدن آن می شود.
 2. اگر مخزن پلی اتیلن فاقد لایه محافظ در برابر یووی باشد و یا دچار کمبود آنتی یووی در لایه بیرونی باشد و بیش از ۱۰ سال در محیط باز در معرض مستقیم نور خورشید باشد باعث آسیب دیدگی و در نتیجه کاهش طول عمر آن می شود.

حال شاید این سوال به ذهنتان برسد که چگونه نقص لایه محافظ باعث کاهش طول عمر مخزن پلی اتیلن می شود؟ پاسخ بسیار ساده است در صورت نبود و یا نقص لایه محافظ نور خوشید باعث از بین رفتن ترکیبات پلی اتیلن شده و باعث می شود از یک ماده سخت و انعطاف پذیر به یک ماده سخت و شکننده تبدیل شود و باعث بالا رفتن احتمال شکنندگی مخزن پلی اتیلنی شود.

مراحل ساخت مخازن پلی اتیلن

تولید منبع آب از نوع پلی اتیلن به ‌صورت قالب‌گیری دورانی انجام می‌شود. در این روش پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا به چرخش در آمده و درون قالب‌های دو تکه ریخته می‌شوند. این فرآیند به شرح زیر انجام می‌شود:

مرحله اول مربوط به پر کردن قالب است؛ در این مرحله درون قالبی که نسبت به نوع منبع آب طراحی شده، مقداری از ماده پلیمری به صورت پودر ریخته می‌شود؛ سپس قالب بسته شده و درون کوره حول دو محور عمود می‌چرخد.

 حرارت وارد شده به قالب باعث می‌شود تا پودر به دمای ذوب رسیده و به صورت مایع درون سطح قالب قرار بگیرد. حال وقت آن است که قالب سرد شده تا قطعه نهایی شکل بگیرد. برای این منظور قالب از حالت چرخشی ایستاده و وارد دستگاه‌های خنک کننده می‌‌شود.

این روش با استفاده از جریان هوا و پاشش آب انجام شده و باعث می‌شود که پلیمر درون قالب سرد شود. آخرین مرحله مربوط به تخلیه محصول می‌شود. برای این کار لازم است فرم از حرکت ایستاده و بدین صورت قطعه نهایی با باز شدن نیمی از قالب، از آن خارج می‌شود.

 

 

انواع و اشکال مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن در اشکال مختلف متناسب با نیاز شما قابل سفارش می باشد. مخزن پلی اتیلن به صورت عمودی، افقی، مکعبی(عمودی و افقی)، زیر پله ای، پشت نیسانی، بیضی و مخزن قیفی ارائه می شود.

در این جا تنها به بررسی یکی از انواع مخازن پلی اتیلن یعنی مخزن پشت نیسانی می پردازیم.

مخزن پشت نیسانی

تانکر یا مخزن معمولی که برای مکان های ثابت طراحی و ساخته شده اند را نمی توان از به عنوان تانکر پلاستیکی پشت نیسانی استفاده نمود؛ زیرا تانکری که پشت نیسان قرار می گیرد می بایست بسیار مقاوم باشد و دیواره های مقاومی داشته باشد تا ضربه های ناشی از جابجایی سیال را به راحتی کنترل نماید.

مخازن نیسانی، مناسب وانت بارهای نیسانی بنزینی و دوگانه سوز در انواع مختلف و با بهترین مواد اولیه تولید شده و در فروشگاه مخزن مارکت آماده فروش می باشند.

 مخازن پلی اتیلن نیسانی از پشت وانت به راحتی سوار و پیاده می شوند و می توان درون آن ها انواع مایعات، مواد سوختی، اسید و مواد شیمیایی، ذخیره و جابه جا کرد؛ همچنین از تانکر پشت نیسان برای حمل آب شرب، ماهی زنده و دیگر آبزیان نیز می توان استفاده کرد.

 در حال حاضر مخزن نیسانی پلی اتیلن در حجم های ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ لیتر تولید می شود و به دلیل ابعاد مناسب بر روی انواع وانت های نیسان قابل نصب است.

 تانکر پلاستیکی نیسانی به گونه ای طراحی و ساخته شده است تا بتواند به خوبی در برابر فشار ناشی از جابجایی مایعات در حین حرکت وانت مقاومت کند. این مزیت را سایر مخازن پلی اتیلنی ندارند و در صورت استفاده از آنها، به دلایل عنوان شده مخزن آسیب خواهد دید.

مزایا مخازن پشت وانتی

 1. این مخازن به سادگی در دسترس و قابل خرید و حمل و نقل هستند و به صورت آنلاین و اینتزنتی نیز به فروش می رسند
 2. قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف مقرون صرفه تر است.
 3. برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد و با توجه به جنس و ترکیب ساختاری شان می توانند برای مقاصد و اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 4. در رابطه با طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف و مناسب برای فضاهای مختلف تولید شوند.
 5. دارای وزن نسبتا کمی بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
 6. در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند. انواعی از آنها نیز به دلیل داشتن مواد آنتی یووی در برابر اثر مخرب اشعبه فرابنفش آفتاب بسیار مقاوم هستند.

مزایای مخازن پلی اتیلن نیسانی نسب به مخازن فلزی پشت نیسانی

مخازن نیسانی پلی اتیلن که با عنوان مخزن یا تانکر نیسانی پلاستیکی نیز شناخته می شوند مزایایی دارند که مخزن فلزی نیسانی از آن برخوردار نیستند.

از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱.مقاوم در برابر خوردگی و سازگار با بسیاری از مواد شیمیایی

۲.سازگاری کامل برای نگهداری مواد خوراکی و بهداشتی

۳.قابلیت جابه جایی (سوار و پیاده کردن راحت) و نصب آسان

۴.دارای لایه محافظ در برابر اشعه یو وی آفتاب

 

 

مخزن 2000 لیتری نیسانی

چرا نمی توان از تانکر معمولی در پشت نیسان استفاده کرد؟

تانکر یا مخزن معمولی که برای مکان های ثابت طراحی و ساخته شده اند را نمی توان از به عنوان تانکر پلاستیکی پشت نیسانی استفاده نمود؛ زیرا تانکری که پشت نیسان قرار می گیرد می بایست بسیار مقاوم باشد و دیواره های مقاومی داشته باشد تا ضربه های ناشی از جابجایی سیال را براحتی کنترل نماید.

 در در این راستا دو مدل تانکر پلاستیکی نیسانی معمولی و گازسوز موجود و آماده فروش در فروشگاه مخزن مارکت و ارسال به سراسر ایران می باشد.

مخازن نیسانی، مناسب وانت بارهای نیسانی بنزینی و دوگانه سوز در انواع مختلف و با بهترین مواد اولیه تولید شده که دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند.

 مخازن پلی اتیلن نیسانی از پشت وانت به راحتی سوار و پیاده می شوند و می توان درون آن ها انواع مایعات، مواد سوختی، اسیدی و مواد شیمیایی، ذخیره و جابه جا کرد.

 

 

افزایش طول عمر مخزن

هر نوع منبعی با توجه به شرایط نگهداری و عوامل تاثیرگذار روی آن از طول عمر مشخصی برخوردار است. برای اینکه تانکر آب مورد استفاده شما طول عمر بالایی داشته باشد، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

۱.عمر تانکر آب از نوع پلی اتیلن با چگالی مایعی که درون آن نگهداری می‌شود ارتباط مستقیم دارد. پس حتماً قبل از ذخیره مایعات درون مخزن پلی اتیلن به دانسیته مایع مورد نظر توجه داشته باشید.

۲.نور و گرما از جمله عواملی هستند که عمر مخزن آب را کاهش می‌دهند. بنابراین سعی کنید از مخزن آب پلی اتیلن در فضاهای سرپوشیده با آب و هوای معتدل نگهداری کنید.

۳.جابجایی و حمل و نقل مخزن آب می‌تواند در عمر آن تاثیرگذار باشد؛ برای مثال منبع آب نیسانی که دائماً در در حال جابجایی بوده، نسبت به انواعی که در شرایط پایدار نصب و نگهداری می‌شوند، عمر کمتری خواهد داشت.

۴.نحوه نصب اصولی و ثابت کردن مخزن پلی اتیلن باعث دوام بیشتر آن در دراز مدت شده و به طبع عمر محصول افزایش می‌یابد.

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید