نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

راهنمای خرید مخزن آب پلاستیکی

راهنمای خرید مخزن آب پلاستیکی

در این مقاله راهنمای خرید مخزن آب پلاستیکی را مورد بررسی قرار می دهیم و همچنین بهترین فروشگاه خرید محصولات پلی اتیلن را به شما معرفی می کنیم.

بسیاری از مردم که برای خرید مخزن آب به دنبال راهنمایی و مشاوره بوده و یا به عبارت دیگر به دنبال راهنمای خرید مخزن آب هستند.سوال نخستشان این است که مخزن آب پلی اتیلنی بخرم یا مخزن آب فلزی ؟

 این عزیزان تفاوت چندانی بین انواع مخازن پلی اتیلنی و یا پلاستیکی موجود در بازار قایل نمی شوند و خیلی ساده میگویند یک مخزن پلاستیکی تنها یک مخزن پلاستیکی است یا  یک مخزن پلی اتیلنی تنها یک مخزن پلی اتیلن است.

 به عنوان یکی از عرضه کنندگان بزرگ مخازن پلی اتیلنی و پلاستیکی که در طول سال ها فعالیت تولیدی و تجاری خود مفتخر به جلب اعتماد بسیاری از صنعت گران و فعالین این حوزه ( تولید کننذگان ، عرضه کنندگان و مهندسین و تکنیسین های تاسیسات ساختمان ) شده ایم؛

 تصمیم گرفتیم تا دسته بندی ها را مستقیما بر روی تفاوت های کلیدی مخازن پلاستیکی تنظیم کنیم تا بتوانیم خریداران را در راستای خرید یک مخزن مناسب یاری رسانیم. آیا شما در بازار به دنبال مخزن آب پلاستیکی هستید؟

ما تعدادی راهکار ساده پیش روی شما قرار میدهیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که خرید چه مخزن پلاستیکی برای شما مناسب تر و کاربردی تر است. در واقع یک راهنمای خرید مخزن آب پلاستیکی یا همان مخزن آب پلی اتیلنی را برای شما بیان خواهیم کرد.

انتخاب فروشگاه معتبر

قدم اول برای خرید یک مخزن پلاستیکی پیدا کردن یک فروشنده مناسب است. دو دسته فروشنده وجود دارند: فروشگاه های آنلاین مانند مخزن مارکت و مغازه ها فروشگاه آنلاین : با توجه به حجیم بودن و بالا بودن هزینه های انبار داری این محصول اکثر مغازه های فعال در این حوزه در حومه و بیرون شهر های بزرگ قرار دارند و در کلانشهرها بهترین گزینه خرید از فروشگاه آنلاین مانند مخزن مارکت است.

کارشناسان مخزن مارکت کاملا بر روی تجارت حمل و نقل مهارت دارند و به شما کمک میکنند تا بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای تحویل مخزن پلاستیکی خود را انتخاب کنید. علاوه بر این، با توجه به ارتباط بی واسطه شما با اکثر تولید کنندگان مانند دماوند پلیمر ، تهران پلیمر  ، مجتمع پلاستیک طبرستان ، آذین الوند و …. از طریق مخزن مارکت مقرون به صرفه ترین راه و آسان ترین روش خرید ، ثبت سفارش چه به صورت تلفنی و چه به صورت اینترنتی است.

انتخاب مخزن پلاستیکی مورد نیاز با توجه به کابرد آن

اگر در حال برپایی تاسیسات آبرسانی ساختمان و با صرفا تهیه یک منبع آب مناسب هستید و یا به عبارت دیگر به دنبال ساخت یک سیستم ذخیره آب آشامیدنی یا بهداشتی هستید، قطعا به یک مخزن ذخیره آب نیاز خواهید داشت.

 مخزن های ذخیره آب با یک و یا دو دریچه بر روی مخزن و  در وجه جانبی یک مجرای ورودی در بالا و یک خروجی در پایین مخزن فروخته میشوند.

 این راهی سنتی و کاربردی است که اکثر تولیدکنندگان مخازن پلاستیکی از آن استفاده می کنند. اگر شما مخزنی به منظور ذخیره آب ساختمان میخواهید، قطعا باید به دنبال یک مخزن پلاستیکی با ورودی و خروج با قطر مناسب باشید.

  1. قطر خروجی مخزن با ورودی پمپ باید برابر و یا بیشتر باشد.
  2. حتی الامکان از مخازن سه لایه مخزن مارکت خرید کنید.
  3. نشان ملی استاندارد و تاییدیه بهداشت برای ماده اولیه مخزن را در هنگام خرید حتمی مد نظر قرار دهید.
  4. بررسی ابعاد محل نصب ، گلوگاه ها و ابعاد درگاه ها برای رساندن مخزن به محل نصب را بررسی نمایید و سپس مخزن سازگار با این ابعاد از انواع عمودی، افقی، کتابی، زیرپله و مکعبی انتخاب فرمایید
  5. از قرار دادن اشایی مانند آجر و … برای بالا آوردن سطح مخزن نسبت به پمپ اکیدا خودداری کنید. سزح ناصاف کف مخزن منجر به پارگی آن خواهد شد.
  6. برای بالا آوردن کف مخزن از پایه فلزی پوشیده شده از ورق فلزی و یا سکوی سیمانی با سطح کاملا صاف و تراز استفاده کنید.

قطر خروجی مخزن با قطر قسمت ورودی پمپ باید برابر یا بیشتر باشد تا مانع از پدیده کاویتاسیون ( موجب خرابی پمپ می شود ) گردد.

 مخازن سه لایه به دلیل ضد جلیک بودن و به طریق اولی آنتی باکتریال بودن باعث می شوند آب برای مدت طولانی طمع گوارای خود را حفظ کند.

 توجه فرمایید علاوه بر سازگاری ابعاد مخزن با محل نصب باید فضای کافی برای سرویس و نگهداری مخزن هم در دسترس داشته باشید. علاوه بر این موارد انتقال مخزن به محل نصب مانند عبور از درب ، راه ها و غیره حتمی مد نظر قرار دهید. ما در مخزن مارکت انواع مخازن افقی ، عمودی ، کتابی و مکعبی و زیرپله را با تنوع بسیار چشمگیر عرضه می کنیم.

به دلیل مشخصات فنی بعضی از پمپها و برای استفاده بهینه از آب داخل مخزن بهتر است مخزن در ارتفاعی بالاتر از پمپ نصب شود توجه فرمایید الزامی است کف محل نصب مخزن کاملا صاف و تراز و یکدست باشد. در پاسیان توجه فرمایید توجه فرمایید مخازن ارزان قیمتی که از مواد بازیافتی تولید می شوند خیلی سریع موجب طعم بد در آب می شوند.

البته به دلیل ورود مواد آلاینده و سرطانزا در بلند مدت به آب داخل مخزن به هیچ عنوان نباید برای آب شرب و یا بهداشتی از این مخازن استفاده کرد. عیب دیگر این مخازن مقاومت بسیار پایین مکانیکی آنها است و خیلی زود درچار شکست و پارگی می شوند.

انتخاب رنگ مورد نظر مخزن پلاستیکی

اکثر مخازن پلاستیکی موجود در بازار به رنگ سفید هستند. در مخازن سه لایه یک لایه میانی مشکی رنگ با بیشترین میزان جذب نور باعث جلوگیری از ورود نور خورشید به داخل مخازن میشود.

 این نکته ی بسیار مهمی برای مخازن پلاستیکی است زیرا عدم جلوگیری از ورود اشعه نور خورشید باعث جلوگیری از رشد جلبک  در داخل مخازن می شود.

 رشد جلبک می تواند باعث بروز مشکلاتی در نگهداری آب داخل مخزن گردد. قطعا شما نمیخواهید که در داخل مخزن آب آشامیدنی تان جلبک رشد کند یا مجبور شوید به این دلیل فیلتر تصفیه آب خود را زود به زود تعویض کنید.

توجه فرمایید تجمع بقایایی این جلبکها در بلند مدت باعث رشد باکتری های بی هوازی و بوی بسیار بد در آب خواهد شود. ممکن است شما تصور کنید که مسدود کردن اشعه خورشید به صورت استاندارد در صنعت تولید مخازن آب تعبیه میشود اما اینگونه نیست.

 در حقیقت نور خورشید می تواند از اکثر مخازن پلاستیکی رنگی دو لایه  با رنگهای قرمز و آبی عبور کند. پس توصیه می کنیم حتمی از مخازن سفید و یا رنگی سه لایه استفاده کنید. به همین دلیل ما مخازن دولایه رنگی را در مخزن آب دات کام عرضه نمی کنیم.

 در کشورما ایران رنگ سفید مخازن تا حدودی موجب بازتاب نور خورشید شده و کمتر موجب افزایش دمای آب داخل مخزن می شود.

 

 کیفیت مواد مورد استفاده در تولید مخازن پلاستیکی

قبل از خرید مخزن پلاستیکی باید در مورد مواد تشکیل دهنده مخزن مورد نیاز کاملا تحقیق کرد. با وجود تنوع بالای مواد موجود در بازار، تولید کنندگان معتبر که در مخزن مارکت حضور دارند از یک نوع مواد برای ساخت مخازن پلاستیکی استفاده می کنند.

 مخزن مارکت هیچ گاه کیفیت را فدای قیمت نمیکند چرا که نام و شهرت کسب شده برای ما مقدس است و تنها محصولاتی را به شما معرفی میکنیم که از فرآیند تولید آنها اطمینان داشته باشیم. به همین دلیل هم ما از مواد پلی اتیلن فودگرید HDPE و MDPE کاملا استاندارد استفاده می کنیم که مطابق استاندارد NSF/ANSI تولید شده باشند و هم مواد ما مطابق با آیین نامه ی سازمان غذا و دارو دارای تاییدیه بهداشتی می باشند.

نکات مورد توجه در نصب مخزن آب

توجه به نکاتی که در نصب مخزن های آب می باشد بسیار ضروری و از الزامات می باشد به طوری که هر فرد با تجربه در این زمینه به خوبی از این نکات آگاهی دارد و می داند که بایستی از این نکات پیروی کند. از آن جایی که نصب مخازن آب یک کار تخصصی بوده، توصیه می شود که بهترین و با کیفیت ترین مخزن آب را جهت استفاده و نصب خریداری نمایید.

یکی از بهترین مدل های منبع های آب، مخزن آب پلی اتیلن می باشد که با داشتن مقاومت بسیار بالا و هم چنین نصب راحت می تواند گزینه بسیار ایده آلی برای خرید شما باشد. شما می توانید فیلترهای مورد نظر خود را در ورودی آب به مخزن نصب کنید که در این صورت تعویض و تمیز کردن فیلترها نیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در ادامه به نکاتی که بایستی در نصب منبع آب رعایت شود اشاره های شده است:

۱-از یخ زدگی پمپ در فصول سرد جلو گیری نمایید

۲-بازدیدهای ادواری از مخزن و تاسیسات را جدی گرفته و به هیچ وجه فراموش نکنید

در صورت نیاز با توجه به ابعاد مخزن تان می توانید پایه مخزن مناسبی را تدارک ببینید ۳-

 4-قطر فیتینگ و لوله خروجی از مخزن می بایست برابر یا بیشتر از ورودی پمپ آب باشد

توصیه می شود پمپ و مخزن را در یک مکان بسته و سرپوشیده مانند اتاق تاسیسات نصب کنید ۵-

۶- مخزن را در مکانی که به دور از جریان الکتریسیته باشد نصب کنید تا مانع از وقوع اتفاقات ناگوار باشید.

۷- قبل از نصب بایستی محل و مکان نصب مخزن را مشخص کنید طبیعتا این مکان باید پاسخگوی ابعاد و اندازه مخزن تان باشد.

نصب مخزن پلی اتیلن

ذخیره سازی آب مخازن پلی اتیلن اشکال مختلفی داشته و بسته به محوطه و فضای در دسترس و میزان حجم آب مورد نیاز می توانید دست به انتخاب و خرید بزنید. همان گونه که پیش از این نیز اشاره شد بهتر است محل نصب مخزن پلی اتیلن در محوطه بسته و به دور از نور آفتاب باشد.

 هم چنین در محل انتخابی فضای مورد نیاز برای سرویس های دوره ای باید وجود داشته باشد. هم چنین بهتر است مخزن آب پلی اتیلن به گونه ای نصب شود که شیرهای ورودی و خروجی آن دسترس برای تعمیرات داشته باشند.

 مخزن باید در مکانی صاف و مسطح قرار گیرد و از مواد شیمیایی در امان باشد و هوای اطراف آن به خوبی تهویه شود. هم چنین مکانی که برای قرار دادن مخزن انتخاب می کنید باید دارای استحکام فیزیکی مناسبی باشد؛ چرا که مخازن پلی اتیلن پس از پر شدن با آب بسیار سنگین خواهند شد و بار زیادی ایجاد خواهند کرد. اگر قصد دارید مخزن پلی اتیلن را به هر دلیلی روی پشت بام نصب کنید به یاد داشته باشید مکانی را باید انتخاب کنید تا تحمل وزن مخزن پر از آب را داشته باشد مانند خرپشته و یا با تقسیم حجم ذخیره در چند مخزن کوچک تر وزن آب را در پشت بام پخش کنید؛ در هر صورت توصیه می کنیم با یک مهندس عمران یا معمار مشورت نمایید.

 صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید