مخزن آب عمودی پلی اتیلن – ایستاده پلاستیکی

مخزن آب عمودی پلی اتیلن – ایستاده پلاستیکی

مخازن عمودی پلی اتیلنی به صورت بی‌رنگ تولید شده و به صورت یک لایه، دولایه، سه لایه، چهار لایه و پنج لایه در بازار موجود هستند. جنس پلی اتیلن این مخازن به صورت Food grade بوده و مورد تایید وزارت بهداشت است. این نوع از پلی اتیلن با آب و بسیاری از مواد دیگر سازگار بوده و واکنش نمی‌دهد.

مخازن آب عمودی در ابعاد بسیار گوناگونی تولید می‌شوند. حجم این مخازن می‌تواند از ۸۰ تا ۳۰۰۰۰ لیتر متغیر باشد که با توجه به کاربرد آن‌ها متفاوت است. معمولا استفاده از مخازن سه لایه به علت خاصیت ضد جلبکی که دارند در مخازن خانگی رایج‌تر است.

بارگذاری ...

ویژگی‌های مخزن عمودی پلی اتیلن

ویژگی اصلی مخازن پلی اتیلن واکنش ناپذیر بودن آن‌ها است. این مواد اغلب با اسیدها، بازها و موادی مانند آب واکنش نمی‌دهند؛ به همین دلیل آب درون این مخازن دچار تغییر بو، رنگ و مزه نمی‌شود. در سال‌های اخیر به دلیل حمل و نقل آسان و قیمت پایین‌تر مخازن پلی اتیلنی جایگزین مخازن فلزی شده‌اند. این مخازن همچنین در برابر نور فرابنفش مقاوم بوده و دوام بیشتری دارند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این مخازن رسانش گرمایی پایین آن‌ها است، به این ترتیب برخلاف مخازن فلزی حرارت محیط تاثیر زیادی بر روی آب داخل مخزن نمی‌گذارد و کیفیت آب حفظ می‌شود.

خرید و نصب مخزن عمودی پلی اتیلن

قبل از خرید مخزن عمودی پلی اتیلن حتما مکان مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. فضاهای خالی منزل خود را بررسی کنید و در صورتی که فضایی را برای نصب مناسب‌تر تشخیص دادید با اندازه‌گیری ابعاد آن، نسبت به خرید مخزن مورد نظر خود اقدام کنید. در صورتی که انجام این‌کار برای شما مقدور نیست می‌توانید از نصاب یا فروشنده تقاضای کمک کنید یا در صورت امکان ابعاد را برای آن‌ها ارسال کنید، تا یک مخزن متناسب با فضایی که در اختیار دارید را به شما معرفی کنند.

محل اصلی برای نصب مخازن عمودی معمولا اتاق تاسیسات هر ساختمان است. در صورتی که چنین فضایی را در اختیار ندارید می‌توانید از حیاط خلوت و یا پشت بام جهت نصب استفاده کنید. نکته‌ای که باید حتما نسبت به آن دقت داشته باشید نوع مخزن شماست. در صورتی که مخزن را در برابر نور خورشید قرار می‌دهید، حتما لازم است که از مخازن چندلایه استفاده نمایید.