نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مخزن پلی اتیلن بیضی

لیست قیمت مخزن آب پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن بیضی

در این مقاله به بررسی کامل و جامع مخزن پلی اتیلن بیضی می پردازیم پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

می‌توان گفت که امروزه مخازن پلی اتیلن پر استفاده ترین نوع مخزن هستند. این مخازن در تمامی صنایع از ساختمان و کشاورزی گرفته تا صنایع شیمیایی استفاده می شوند؛ همچنین به تازگی نیز جمع آوری آب باران به این کاربردها اضافه شده است.

بیشتر ما، مخزن پلی اتیلن را به عنوان منبع آب شرب (مخزن آب آشامیدنی) در ساختمان هایمان می شناسیم. مخازن پلی اتیلن در شکل ها و ابعاد گوناگون تولید می شوند به همین دلیل در کاربردهای مختلفی قابل استفاده هستند. متداول ترین انواع مخازن پلی اتیلن شامل مخازن افقی، مخازن عمودی، مخازن آسانرو یا کتابی، مخازن مکعبی،  مخازن قیفی و مخازن بیضی هستند.

مواد سازگار با پلی اتیلن

مواد ترکیبی مبتنی بر هیدروکربن ترکیب شیمیایی مشابه پلی اتیلن دارند. مواد شیمیایی مانند بنزین، نفت سفید، الکل، متانول و ایزوپروپیل الکل می توانند به طور بالقوه در مواد پلی اتیلن نفوذ کرده و از طریق مخزن پلی اتیلن نشت کنند.

حلال ها همچنین می توانند پلی اتیلن را تخریب یا نرم کنند، و بر عملکرد و دوام پلی اتیلن تأثیر می گذارد. در این موارد ، مخزن فایبر گلاس انتخاب هوشمندانه تری هستند.

با این حال پلی اتیلن ممکن است بهترین انتخاب برای مواد شیمیایی با نقطه اشتعال کم یا مواد شیمیایی مشابه پلی اتیلن نباشد، پلی اتیلن متقاطع با چگالی بالا برای ذخیره اسیدها و بازهای غیر آلی مانند هیپوکلریت سدیم، اسید سولفوریک، آهن، آلوم، پلیمرها ایده آل است و بسیاری از دیگر مواد شیمیایی که پایه معدنی دارد.

 این مواد های شیمیایی اکثرا در تصفیه خانه های فاضلاب و در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن پلی اتیلن به راحتی حمل و نصب می شوند، سهولت نگهداری، دوام برتر و مقرون به صرفه بودن طول عمر خوبی دارد.

علت فراوانی مخازن پلی اتیلن

 1. قیمت مقرون به صرفه
 2. وزن کم
 3. جابجایی آسان
 4. نصب بی دردسر
 5. مقاومت در برابر ضربه
 6. مقاوم در برابر نور ماورا بنفش (UV)
 7. بعضی از این مخازن، ضد جلبک اند

تعداد لایه مخازن پلی اتیلن

مخزن های پلی اتیلن معمولا به صورت سه لایه تولید می شوند ولی مخزن پلی اتیلن با لایه های کمتر هم وجود دارد. در مخزن پلی اتیلن سه لایه هر کدام از لایه ها با رنگ و کاربرد خاصی تولید می شوند که عبارتند از:

 1. لایه بیرونی: این لایه به رنگ سفید است دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی نامناسب و ضربه است.
 2. لایه میانی: این لایه به رنگ تیره است و مانع از تابش نورخوشید و همچنین مانع از فاسد شدن مایع درون مخزن می شود.
 3. لایه داخلی: این لایه در رنگ های سفید، آبی، سبز و غیره تولید می شود( مواد رنگی استفاده شده کاملا بهداشتی هستند.) و مانع از تبادلات دمایی بین محیط اطراف و مایع درون مخزن می شود.

تفاوت مخازن تک لایه و سه لایه

مخازن پلی اتیلن در ابتدا به صورت بی رنگ و تک لایه تولید می شدند. به علت نیمه شفاف بودن مخازن بی رنگ یا تک لایه، نور از جداره مخزن عبور می کرد و امکان رشد جلبک در لایه داخلی  یا داخل مخزن پر از آب را فراهم می ساخت. این جلبک ها پس از خزان و مرگ غذای باکتری های بی هوازی را فرهم می کردند که از بدن آنها تغذیه می کردند.

این فعالیت بیولوژیک موجب می گردید آب در مخزن پلی اتیلن بی رنگ یا تاک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد. این جلبک های مرده حین تجزیه به وسیله باکتری ها، بوی بدی را در آب متصاعد می ساختند و بو و طعمی نا مطبوع به آب می داد. برای حل این مشکل مخازن ابتدا به صورت دو لایه (مخازنی که بیشتر به رنگ آبی تولید می شدند) و سپس به صورت سه لایه (مخازن سفید رنگ) تولید شدند.

در این مخازن لایه میانی مشکی رنگ مانع از عبور نور خورشید به داخل مخزن می شود. به این ترتیب جلبک ها بدون حضور نور خورشید شانسی برای رشد و تکثیر پیدا نمی کنند.

با همین روش شرکت مخزن مارکت بر حسب نیاز مشتریان گرامی اقدام به تولید مخازن دو لایه رنگی، سه لایه سفید و رنگی، چهار لایه، فوم دار، پنج لایه  می نماید.

لیست قیمت مخزن آب پلی اتیلن

مزایا مخازن پلی اتیلن سه لایه

 1. دارای خصوصیت ضد باکتری و ضد جلبک و ضد میکروبی هست و بدون بو می‌باشد و کاملا بهداشتی و استاندارد می‌باشد.
 2. ضخامت های بالایی دارند و قیمت های آن ها نیز بسیار ارزان و مناسب می‌باشد.
 3. سبک می‌باشند و با این وجود استحکام و دوام آن ها بالا می‌باشد.
 4. مقاومت شیمیایی بالایی در برابر محلول های شیمیایی دارند.
 5. به صورت کاملا یک پارچه و بدون درز تولید می‌شوند.
 6. انتقال حرارتی مخازن پلی اتیلن ناچیز می‌باشد.
 7. به راحتی قابل نصب و تعمییر و جابه جایی هستند.
 8. مخزن‌های آب سه لایه پلی اتیلن ظاهر زیبایی نیز دارند.
 9. دارای تنوع رنگی و حجمی‌بالایی می‌باشند.
 10. این مخازن قابلیت بازیافت شدن را دارند و جزو محصولات سبز به شمار می‌آیند.
 11. لایه خارجی مخازن پلی اتیلن سه لایه، دارای ثبات رنگ در زمان دراز و طولانی هستند و لایه میانی آن ها نیز، در برابر اشعه مضر خورشید مقاوم و محافظ می‌باشد و لایه داخلی مخازن پلی اتیلن سه لایه، داری تاییدیه از مصارف غذایی و آشامیدنی هستند.
 12. می‌توان در ارتفاعات یا همچنین روی زمین و یا زیر زمین نصب نمود.
 13. مقاومت های بالایی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دارند.

علاوه بر مزایایی که گفته شد مخازن آب پلی اتیلن می‌توانند در سایزها و رنگ های متنوع و حجم متفاوت، بر حسب سفارش مشتریان و کاملا مطابق با سلایق آنها تولید شود.

مخزن پلی اتیلن بیضی

همانطور که می دانید کشور ما از کشور های گرم و خشک می باشد و برای تامین آب شرب با افت فشار آب و حتی کمبود آب روبرو هستیم؛ دراین صورت یکی از راه کار های مفید در جهت تامین آب تهیه یک مخزن ذخیره سازی خوب می باشد این مخازن آب را با نام های منبع آب و تانکر آب نیزمی شناسیم یکی از مخازن مناسب جهت ذخیره سازی آب مخزن بیضی شکل می باشد. 

 

 مخازن  بیضی شکل ، که با نام مخازن خوابیده نیز شناخته می شود؛ همانطور که از نامش پیداست به شکل بیضی تولید می شود . این مخازن را که از مواد پلی اتیلن تولید می کنند از مخازن ارزان و باکیفیت می باشد که دارای دوام و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه های فلزی می باشد.
 
 از این رو انتخاب این نوع مخازن جهت ذخیره سازی آب برای مکان هایی که شکل هندسی خاصی دارند بسیار مناسب می باشد . این مخازن را با ارتفاع کم و طول زیاد تولید می کنند که برای مکان هایی که محدودیت ارتفاع دارند بسیار مناسب می باشند.
 
مخازن بیضی از مواد اولیه درجه یک و دارای تاییدیه های بهداشتی و غذایی (Food Grade) از سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران است. عموما مخزن های بیضی  برای نگهداری و ذخیره سازی آب شرب در ساختمان استفاده می شود ، با این وجود از این مخازن برای نگهداری انواع مایعات غذایی ، دارویی ، شیمیایی و حتی سوخت نیز استفاده می شود.
 
کلیه مخازن چند لایه از جمله مخازن بیضی شکل دارای یک لایه میانی مشکی رنگ مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید است.البته شما می توانید در جاهایی که نور مستقیم خورشید وجود ندارد از مخازن تک لایه هم استفاده کنید منتهی با توجه به تفاوت قیمت ناچیز مخازن تک لایه و چند لایه ، پیشنهاد ما به شما استفاده از مخازن بیضی آنتی باکتریال چند لایه است.
 
کاربرد مخازن بیضی
۱.از این مخازن جهت ذخیره سازی آب شرب ساختمان
۲. جهت ذخیره سازی آب ضروری آتش نشانی ساختمان
۳. جهت ذخیره سازی مایعات صنعتی و شیمیایی

ویژگی مخازن بیضی

۱.      مناسبترین نوع مخزن برای ذخیره سازی و نگهداری انواع مایعات آشامیدنی ، شیمیایی ، دارویی ، سوخت ها ، اسیدها و …
۲.      تنها مخازن تولید شده با تکنولوژی نانو ، کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال مورد تایید انستیتو پاستو و جهادهای دانشگاهی در ایران
۳.      بهترین انتخاب برای ذخیره سازی آب شرب و مایعات غذایی بدون تغییر در رنگ ، بو و مزه آن بدلیل استفاده از مواد اولیه درجه یک و فودگرید
۴.      دارای نشان ملی استاندارد از سازمان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو به صورت مندرج روی مخازن
۵.      قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و گرمسیر بدلیل انتقال حرارتی بسیار پایین
۶.      تنوع بالا در ابعاد و اندازه ، با توجه به شرایط نصب و نگهداری مشتریان
۷.      سهولت استفاده بدلیل نصب سریع و آسان انواع اتصالات استاندارد
۸.      مقاوم در برابر تابش اشعه UV خورشید
 

قیمت و خرید مخازن بیضی

برای اطلاع از قیمت ها و خرید مخزن بیضی و محصولات پلی اتیلن مشابه می توانید به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید و همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت ها با شماره ۲۲۶۱۷۳۶۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

.

مخزن بیضی – مخزن پلی اتیلن بیضی – مخازن بیضی – مخزن مارکت – مخزن ۱۰۰۰ لیتری بیضی – مخزن بیضی طبرستان –مخزن بیضی تهران پلیمر یارا

برای مشاهده محصولات بیشتر به سایت مخزن مارکت دات کام مراجعه فرمایید همچنین صفحه ما را در اینستاگرام، تلگرام و توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید